Brīvdiena. Parks.Takas. Vējš. Cēsu Izstāžu namā mākslinieki no Somijas un Latvijas

No 5.janvāra līdz 26.janvārim Cēsu izstāžu namā būs aplūkojama gleznotājas Lindas Stepītes un rotu mākslinieku Annas Faniginas, Melitinas Balabin (Somija) un Nikolaja Balabin (Somija) darbu izstāde.

Šo talantīgo un dažādo mākslinieku izstādi raksturo katra autora darbu kolekciju nosaukumi BRĪVDIENA, PARKS, TAKAS, VĒJŠ. Asociatīvi, tēlaini un vienojoši.


Lindas Stepītes personālizstādē "Brīvdiena" varēsim iepazīties ar pēdējo divu gadu laikā tapušiem mākslinieces darbiem. Brīvība, diena, gaisma, telpa, cilvēks, emocijas, intuīcija, harmonija - tās ir autores sajūtas, kuras atspoguļotas gleznās.

Lindas Stepītes glezniecību raksturo niansēta krāsu izjūta, spēle ar gaismu, telpu, tā ir glezniecība, kurā lietas zaudē savu objektīvo nozīmi, iegūstot nosacītu formu, līniju, krāsu un glezniecisku pustoņu nianses.

Rotu mākslinieki Melitina Balabin un Nikolajs Balabin no Somijas savus darbus Latvijā izstāda pirmo reizi. Nikolaja Balabina rotu kolekcija "Parks" atspoguļo viņa pagātnes un tagadnes novērojumus, sajūtas un iespaidus.

Kā autors saka: "Tā ir pastaiga pa manu dzīvi – aizraujošas takas,romantiskas vietas, atrakcijas, viss, kas atrasts parkā pastaigas laikā". Melitina Balabin savu rotu kolekciju "Takas" raksturo kā ceļojumu pa noslēpumainu ēnu, mirdzošas gaismas un vēja kluso čukstu zemi.

Annas Faniginas instalācijas "Vējš" pamatā ir pirms diviem gadiem radītā brošu kolekcija. Tās galvenā ideja – jūtu nezūdamība pārmaiņu plūsmā. Kolekcijā izmantotas seno laiku fotogrāfijas un veco rotu kopijas. T

ās tagad ieguvušas jaunu veidolu. Dārgakmeņi lieliski sadzīvo ar slīpētiem stikliņiem no vecmāmiņu brošām un jūras pulētiem stikliņiem. Tiem katram ir sava iedzimta vai laika gaitā iegūta unikāla vērtība. Cilvēku, kuģu, baložu silueti, vecais un jaunais, dārgais un lētais – viss savijas vienotā mirdzošā, mainīgā dzīves plūsmā.

Anna Fanigina
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  Innsbruck Airport Transfers  vannu restaurācija