Sergeja Djomina izstāde t/c Galerijā Centrs

Galerija Centrs prezentēs Latvijas kultūrvēsturiskās vērtības benefices "Galerija Centrs – Latvijas mākslas un kultūras vēstnieks 2010" ietvaros.

Ar mākslinieka Sergeja Djomina izstādi trešdien, 9.jūnijā plkst.12:00., t/c Galerija Centrs aizsāk projektu "Galerija centrs – kultūras un mākslas vēstnieks 2010."
Kā uzsver t/c Galerija Centrs menedžere Zita Siliņa, savas atrašanās vietas un arhitektoniskā veidola dēļ Galerija Centrs ir īpaši iecienīta pilsētas tūristu vidū.

Tādēļ tā ir izvēlēta par vietu, kur var ne tikai augstvērtīgi iepirkties, bet arī iepazīties ar Latvijas kultūrvēsturisko mantojumu. "Galerija Centrs nolēmusi uzņemties godpilno kultūras un mākslas vēstnieka uzdevumu, kas sniegtu Rīgas viesiem iespēju iegūt vairāk informācijas par mūsu tradīcijām, kultūru, mākslu un vēsturi," uzver Z. Siliņa.

Kopumā šovasar uz Rīdzenes ielas būs skatāmas četras ekspozīcijas, un kā pirmā tiks atklāta gleznotāja Sergeja Djomina darbu un skiču izstāde. Šis mākslinieks izvēlēts, pateicoties savam unikālajam gleznošanas stilam un starptautiskajai atpazīstamībai – S. Djomins ir viens no nedaudzajiem Latvijas māksliniekiem, kura glezna izstādīta prestižajā galerijā «THE SAATCHI» Londonā. Šobrīd viņš kļuvis par kulta personu mākslas cienītāju aprindās un iegūst arvien lielāku slavu ārpus mūsu valsts robežām.

S. Djomina izstādes apmeklētājiem tiks dota unikāla iespēja, aplūkot viņa darbu reprodukcijas un skices, kā arī fotogrāfijas, kurās fiksēts mākslas darbu tapšanas process. "Ar šo izstādi es vēlējos uzrunāt cilvēkus un dot viņiem iespēju gūt priekšstatu par to, kā no idejas rodas mākslas darbs, un kas māksliniekam mēdz kalpot par iedvesmas avotu," atzīmē mākslinieks.

1.jūlijā S. Djomina darbus nomainīs foto izstāde "Dziesmu un deju svētku atspoguļojums laika griežos", kam sekos foto ekspozīcija par latviešu izcelsmes talantiem un spilgtām personībām, kuri savas gaitas sākuši Latvijas Nacionālajā Operā. Izstāžu sērija noslēgsies augustā ar ekspozīciju par Rīgas jūgendstila arhitektūru. "Ar šīm izstādēm mēs vēlamies pilsētas viesiem atklāt tās nacionālās bagātības, ar ko mēs lepojamies un, kas nes Latvijas vārdu pasaulē," uzsver t/c Galerija Centrs menedžere Zita Siliņa.

"Galerija Centrs – kultūras un mākslas vēstnieks 2010" atbalsta Tūrisma attīstības valsts aģentūra (TAVA), Rīgas tūrisma koordinācijas un informācijas centrs (RTKIC) un Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs/ LIVE RĪGA.

Izziņai:
S.Djomins ir vairāk nekā 200 gleznu un 300 skiču autors. Viņa darbi bijuši skatāmi daudzās izstādēs Latvijā, Vācijā, Itālijā, Lielbritānijā. Viņa darbs «Boris&Gleb» izstādīts pasaulslavenajā galerijā «THE SAATCHI» Londonā. Šādu iespēju mākslinieks izcīnīja uzvarot «THE SAATCHI» galerijas virtuālajā konkursā. Sergejs Djomins ir strādājis arī reklāmas industrijā un vada dizaina kompāniju "Dyki", bet viņa īstais aicinājums ir glezniecība. Absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu un Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultāti.

Rita Baltmane
Projektu Direktore
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli