JL rosina diskusiju par Rīgas koncertzāles atrašanās vietu

Partijas Jaunais laiks Rīgas domes frakcija ir vērsusies pie Rīgas domes priekšsēdētāja Jāņa Birka un kultūras ministra Inta Dāldera ar aicinājumu atsākt sabiedrībā diskusiju par Rīgas koncertzāles atrašanās vietu, ņemot vērā faktu, ka pašlaik faktiski ir apturēts darbs pie Rīgas koncertzāles projektēšanas uz AB dambja Daugavas vidū.

"Pašlaik ir piemērots brīdis, lai atsāktu šo diskusiju, ņemot vērā, ka darbs pie koncertzāles projektēšanas uz AB dambja ir apturēts un tuvākajā laikā mēs tik dārgu projektu nevarēsim atļauties," vēstulē norāda JL frakcijas vadītājs Olafs Pulks.

Viņš uzsver, ka lielāko daļu no Rīgas koncertzāles ievērojamām būvniecības izmaksām radītu tieši iecere to celt uz AB dambja Daugavas vidū, jo dambis ir sliktā tehniskā stāvoklī un par mazu šādas būves celtniecībai, pie tam koncertzāle upes vidū radītu faktiski neatrisināmas transporta problēmas tās atrašanās apkārtnē.

"Vēlamies uzsvērt, ka vienmēr esam bijuši par Rīgas koncertzāles celtniecību, jo tā Rīgai ir nepieciešama. Tomēr tieši tādēļ, ka koncertzāle tik ļoti ir nepieciešama Rīgai, ir būtiski, lai tās izmaksas būtu adekvātas un tādējādi tās būvniecība vidējā ilgtermiņā būtu iespējama," uzsver O.Pulks.

Tāpat viņš uzskata, ka būtu lietderīgi diskutēt arī par iespējami labākiem citiem risinājumiem saistībā ar Rīgas koncertzāles būvniecību. "Varbūt koncertzāle nav jābūvē pilsētas centrā vai pie tiltiem, kur jau tagad ir problēmas ar satiksmi, bet to iespējams būvēt kādā pilsētas mikrorajonā, tādējādi atdzīvinot šo pilsētas daļu, piemēram, Vecmīlgrāvī vai Maskavas forštatē Sporta manēžas rajonā? Varbūt var tikt apsvērta iespēja kvalitatīvi rekonstruēt jau esošās ēkas, tādējādi paātrinot koncertzāles nonākšanu rīdzinieku rīcībā, piemēram, Kongresu namu vai Ziemeļblāzmu Vecmīlgrāvī?," pauž O.Pulks.

JL frakcijas vadītājs norāda, ka ekonomiskā krīze ir radījusi jaunu situāciju Latvijā, kurai visi esam spiesti pielāgoties un Rīgas koncertzāles būvniecība uz AB dambja ir "..spilgts "trekno gadu" projekts, kas, acīm redzot, nebija, nav un tuvākajā laikā arī nebūs atbilstošs Latvijas finansiālajām iespējām..".


Sandris Sabajevs,
JL Rīgas nodaļas sabiedrisko attiecību konsultants
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli