Laines Kainaizes personālizstāde "Pacel acis" Rīgas Sv. Pētera baznīcā


Laila_Kainaize_Es_Tevi_milu_2018
Aicinot pacelt acis uz Latviju tās novadu daudzveidībā, no 31. janvāra līdz 15. martam Rīgas Sv. Pētera baznīcā būs apskatāma gleznotājas Laines Kainaizes personālizstāde "Pacel acis", kurā iekļauti darbi, kas tapuši pēdējo deviņu gadu laikā.

Zem Rīgas Sv. Pētera baznīcas varenajām velvēm šī ir mākslinieces Laines Kainaizes otrā darbu izstāde. Pirmā izstāde tika atklāta 2011. gada decembrī ar nosaukumu “Tavā gaismā”. Ir pagājuši deviņi gadi, un jaunā darbu ekspozīcija ir līdz šim skaitliski viskuplākā. Šajā izstādē ir aptverts laika periods no 2011. līdz 2020. gadam, ar atlasi – kopumā pēdējie deviņi gadi.

Laines Kainaizes gleznas aicina pacelt acis uz Latviju tās novadu daudzveidībā. Izstādē skatāmi darbi, kas radušies Vidzemē, Zemgalē, Sēlijā, Latgalē. Gan kopīgos, gan individuālos plenēros tapušas ainavas, portreti, klusās dabas. Tas ir bijis ciešs, nepastarpināts kontakts zem Latvijas mainīgajām debesīm un untumaino vēju rotaļām.

Dažādajos dzīves ceļos ieraudzītais, pārdzīvotais un koncentrētais pārtapis kompozīcijās. Tās teic gan Latviju, gan Itāliju, gan Franciju, gan Lietuvu, gan Portugāli un citas valstis. Māksliniece rod līksmu spēku, atrodoties Dieva rokas tvērienā. Izstāde “Pacel acis” aicina raudzīties gan uz ārpasauli, gan uz cilvēka dvēseli. Šīs izstādes kopnoskaņa ir vitāla, sakņota gaišā skatā uz pasaules norisēm ar iekšēju harmoniju, pateicību un prieku.

Māksliniece Laine Kainaize dzimusi Rīgā, gleznotājas Birutas Baumanes un tēlnieka Kārļa Baumaņa ģimenē, līdz ar ko interese par glezniecību un mīlestība pret mākslu radusies jau agrā bērnībā. 1980. gadā pabeigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu. No 1982. gada ir Latvijas Mākslinieku savienības biedre, no 1979. gada LMS Jūrmalas nodaļas biedre. 2001. gadā māksliniece ieguvusi mākslas maģistra grādu. Izstādēs piedalās kopš 1979. gada.

Laine Kainaize ir ne tikai gleznotāja, bet arī mākslas pedagoģe Rīgas Centra Daiļamatniecības pamatskolā. Māksliniece pārsvarā strādā eļļas tehnikā, dažkārt tiek radīti arī akvareļi, zīmējumi un grāmatu ilustrācijas. Gleznotājas darbi atrodas Latvijas un Krievijas mākslas fondu kolekcijās, privātkolekcijās Latvijā, Čehijā, Vācijā, Francijā, Anglijā, ASV.

Māksliniece Laine Kainaize velta šo izstādi Dieva un Latvijas godam!

Izstādi organizē Rīgas pašvaldības iestāžu apvienības Rīgas Sv. Pētera baznīcas pārvalde.

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums