Atklāj Unas Lekuzes personālizstādi "Lidojums nezināmajā"


-Una-Lekuze-Antonija foto; Jānis Riņķis,
Gleznotāja Una Lekuze, kuras personālizstāde "Lidojums nezināmajā" otrdien, 10. decembrī, tika atklāta galerijā "Antonija" (kur izstāde būs skatāma līdz 2020. gada 15. Janvārim), uzskata, ka mācīšanās process mākslā ir nebeidzams, bet par iedvesmu radošajā darbā var kalpot pilnīgi jebkas – arī ļoti šokējošas lietas.

Izstādītās gleznas māksliniece veidojusi, iedvesmojoties no jūgendstila arhitektūras un glezniecības. Pati Una Lekuze atzīst, ka viņai būtu grūti nošķirt savu mākslu no Rīgas arhitektūras, jo viņa pati dzīvo jūgendstila ēkā, un tas, protams, ietekmē arī jaunrades procesu: “Caur saviem darbiem mēģinu sniegt cilvēkiem kaut vai mirklīgu ilūziju par mieru un kārtību šajā haosa un steigas laikmetā, pretstatā agresīvajām koncepcijām mūsdienu mākslā.”

Mākslinieces jaunradi lielā mērā ir ietekmējusi arī tas, ka vēl pirms studiju uzsākšanas glezniecības jomā, Una Lekuze grasījās studēt jurisprudenci Ķīnā. Sākumā viņa apguva ķīniešu valodu Stradiņu Universitātes “Konfūcija centrā”, bet pēc tam papildināja valodas zināšanas Ķīnā. “Atrodoties tajā vidē un mācoties ķīniešu valodu klātienē, jo īpaši rakstību, ir jādomā par vairākām lietām vienlaicīgi. Tāda pieeja refleksijai glezniecības procesā māca redzēt pasauli asociatīvi, caur ornamentu, sasaucoties arī ar jūgendstila mākslas pamatprincipiem.”

Gleznotāja Una Lekuze strādā eļļas tehnikā, veidojot figurālas kompozīcijas, portretus, aktus, klusās dabas, ainavas. Īpaši studējusi un izcili apguvusi cilvēka plastisko anatomiju. Mākslinieces darbi ir izstādīti ne tikai Latvijā, bet arī Ukrainā, Hersonas mākslas muzeja latviešu mākslas kolekcijā, kā arī atrodas privātkolekcijās Norvēģijā, Zviedrijā, Francijā, Itālijā, Austrijā, Šveicē, ASV, Kanādā, Korejā un citviet pasaulē.

Jānis Riņķis
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli