Okeānu filmu tūre pirmo reizi latvijā - spriedze, piedzīvojumi un aizraujošI ŪDENS SKATI


Moving Adventures Medien GmbH_OCEAN_VOL6_PRESSE_A4_QUER_DEUTSCHLAND
šā gada 16. novembrī no plkst. 19.00 līdz 22.00 kinoteātrī Splendid Palace norisināsies starptautisks kino festivāls International Ocean Film Tour Vol.6. (I.O.F.T.Vol.6), kas aizvedīs skatītājus piedzīvojumiem bagātā kino ceļojumā un iepazīstinās ar okeānu dzīvi, izceļot gaismā arī vides aizsardzības tēmu. Festivāls ir grandiozs kino notikums jūras, okeānu un piedzīvojumu faniem, kura ietvaros notiks sešu unikālu dokumentālu īsfilmu pirmizrāde.

International Ocean Film Tour Vol.6. programmā iekļautas iedvesmojošas filmas, kas iepazīstinās ar okeāna valdzinājumu un dabas skatiem no neredzētiem skatu punktiem, ievilinot skatītāju aizraujošās dēkās, iespaidīgos ūdens sporta notikumos, kā arī vēstot par vides aizsardzības problemātiku pasaulē:

1.JULIE, režisors Stefanie Brockhaus (Vācija);

Filma par sievieti, kura ir uzaugusi pie okeāna un savu aizraušanos ar dejām un niršanu apvienojusi video stāstā, atklājot pavisam citādu skatu punktu uz dzīvi okeānā.

2.700 SHARKS, režisors Luc Marescot (Francija);

Jūras biologs un viens no slavenākajiem savvaļas dzīvnieku fotogrāfiem pasaulē aizved uz Klusā okeāna atolu Fakaravu, kur četrus gadus pēta lielo rifu haizivju izturēšanos medījot.

3.CHASING THE THUNDER, režisori - Mark Benjamin un Marc Levin (ASV);

Okeāna aktīvisti pamanījuši nelegālo zvejas kuģi “Thunder”, kas nopelna miljonus uz aizsargājamo savvaļas dzīvību nogalināšanas rēķina. 110 dienu pakaļdzīšanās pēc malumedniekiem pa trim okeāniem un divām jūrām rezultātā starptautiska apkalpes komanda un divi bezbailīgi kapteiņi pierāda, ka pārliecība un noturība var mainīt situāciju.

4.ANDY IRONS - KISSED BY GOD, režisori Steve Jones un Todd Jones (ASV);

Aizkustinošs stāsts par sērfists ar garīga rakstura traucējumiem, kura talants braukt pa viļņiem atklājās jau agrā jaunībā un savas īsās dzīves laikā viņš paspēja sasniegt nepieredzētu karjeru sērfošanā, tomēr nespējot pieveikt savu lielāko ienaidnieku – pats sevi..

5.SURFER DAN, režisors Tim Kemple (ASV);

Ziemas vētrās sapūstos ledus palagos Dans Šetters metas sērfot un pierāda, ka nekas tā neapskaidro galvu un neliek atteikties no kaitīgiem ieradumiem, kā ieniršana aukstos viļņos. Sērfotājs Dans skatītājus iepazīstina ar savu indi un pretindi, pierādot, ka īsts sērfists var iztikt bez palmām, iedeguma un, galvenokārt – bez atrunām. 

6.BLOWN AWAY, režisors Micha Schulze (ASV).

Divi mūzikas entuziasti kuģo pa pasauli ar 9 metru garu buru laivu, ceļojot no Sidnejas uz Berlīni. Četrarpus gadu laikā piestāj ostās 31 valstī. Viņu mērķis ir ierakstīt pēc iespējas vairāk vietējo mūziķu vienotā mūzikas skaņdarbā, tādējādi iepazīstinot savā starpā cilvēkus, kuri reālajā dzīvē nekad nav tikušies.

Festivāla I.O.F.T.Vol.6 ietvaros tiek veidota gaismas instalācija un projekcija “Jūras briesmonis”

Tāpat no 15. līdz 18. novembrim Okeānu filmu tūre aicina “Staro Rīga” laikā apmeklēt gaismas instalāciju un projekciju “Jūras briesmonis”, ko varēs aplūkot Elizabetes ielā 61, pagalmā pie kinoteātra Splendid Palace. Akcentējot šī gada Okeānu filmu tūres līdztekus esošo tēmu par dabas aizsardzību un piesārņojumu, četrdimensiālais objekts atainos cilvēka būtības daudzšķautņainību un galējības: nedzīvs-dzīvs; nezinošs-zinošs; nedraudzīgs-draudzīgs; necilvēks-cilvēks. Objekta vēstījums: “Nosargāt, nedrīkst iznīcināt!, “Nosargāt nedrīkst, iznīcināt!” -komatu “,” liec Tu!

“Bieži vien ikdienā cilvēks neaizdomājas, kas notiktu, ja kāda niecīga viņa darbība būtu vēl tūkstošiem cilvēku rīcība. Okeānu filmu tūres pasākumu kopums – filmu pirmizrāde Rīgā, kā arī speciāli festivāla laikā izveidotais vides objekts, kas tapis no jūrā atrastiem atkritumiem, izaicina ikvienu iegrimt domu okeāna dzīlēs, atgādinot, ka mēs paši arī esam dabas daļa!” pirms starptautiskā kino festivāla stāsta tā atbalstītāja t/c “Alfa” vadītāja Liene Apine, novēlot, lai aktīvs dzīvesveids ietu kopsolī ar dabas saudzēšanu.

“Gribasspēks, drosme, enerģija un entuziasms – tā varētu raksturot Okeānu filmu tūres varoņus un notikumus, kas skatītājiem plaši atvērs acis uz izaicinošiem skatiem, liekot aizdomāties par dabas varenību, cilvēka spējām un cilvēku rīcības spēcīgo ietekmi uz to,” stāsta Okeānu filmu tūres Latvijā organizators Arnis Aspers un aicina ieskatīties Staro Rīga “Jūras briesmonim” “acīs” vēl pirms kino pasākuma.

Pasākuma vadītāja - vides aktīviste Kristīne Garklāva.

Organizators: SIA Look at Riga

Atbalsta: t/c Alfa, Clean R, Pasaules dabas fonds, Big Fish, Rīga TV24, SB Siltumtehnika, JC Decaux, BORJOMI, Rīgas Dome.

Biļetes: www.bilesuserviss.lv

Informācija internetā:
https://de.oceanfilmtour.com/en/
https://www.facebook.com/piedzivojumu.filmas/

 

Nords Porter Novelli
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums