Kulturālā gaisotnē aizvadīts jaunā raidījuma "Kultūrdeva" sezonas pirmais ieraksts


Foto: LTV/Francis Belte
Vakar, 9. septembrī, Latvijas Televīzijas 2. studijā aizvadīta jaunā LTV projekta "Kultūrdeva" pirmā raidījuma filmēšana. Tas būs izklaidējošs un informatīvs kultūras sarunu šovs par notikumiem un aktualitātēm Latvijā.

“Jauna raidījuma ieraksts vienmēr ir aizraujošs process. Lai arī esam tikai raidījumu cikla pašā sākumposmā, viss izdevās labi. Ir tā lieliskā sajūta, ka atkal atgriežamies “mājās” – LTV studijā, kur varēsim pārrunāt, kas svarīgs notiek Latvijas kultūrtelpā. Studijas raidījumi vieno redakcijas cilvēkus - mūsu spēcīgos žurnālistus un režisorus – varam kopā darīt kaut ko jaunu un aizraujošu,” norāda Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle.


Foto: LTV/Francis Belte

Sezonas pirmajā kultūras raidījumā "Kultūrdeva" pie raidījuma vadītāja Mārtiņa Ķibilda viesosies Latvijas etnomūzikas grupas "Auļi" dalībnieki, ar kuriem kopā meklēsim ideālo skaņu dažādās pasaules vietās un dosimies uz jaunās dokumentālās filmas "Spiegs, kurš mans tēvs" pirmizrādi! Jaunajā studijā tiksimies ar teātra skatuves leģendām – Gundaru Āboliņu un Regīnu Razumu, lai ielūkotos Jaunā Rīgas teātra izrādes "Vēlā mīla" iestudējuma tapšanā.

“Manas arhitektūras kurpes ir gadiem bijušas mīļas un ievalkātas, tagad man ir jāpārkāpj daudz lielākos zābakos un jāprot izbrist viss kultūras lauks. Es esmu nobažījies, jo tā ir milzu atbildība,” satraucies ir raidījuma vadītājs Mārtiņš Ķibilds. “Mēs raidījuma viesiem būsim lūguši apmeklēt pilnīgi citus ar viņiem nesaistītus kultūras notikumus, tāpēc mēs runāsim ne tikai par viņiem, bet ar viņiem arī par citiem kultūras notikumiem,” uzsver pieredzējušais raidījumu vadītājs.


Foto: LTV/Francis Belte

“Kultūrdeva” ir raidījums, kurā katrs, kurš apzinās kultūras lomu un nozīmi cilvēka dzīvē un arī redz kultūru kā vienu no nozīmīgākajiem nācijas stūrakmeņiem, spēs gūt to devu informācijas par notikumiem kultūrtelpā bez kuras vienkārši nevar! “Jaunais raidījums aicinās ieklausīties, redzēt, saredzēt, aplūkot no citu skatupunkta, ieskatīties apslēptajā un arī atklāt no jauna - cilvēkus, notikumus, to, kas liek kopējai kultūras asinsritei plūst,” norāda “Kultūrdevas” satura producente un viena no raidījuma vadītājām Kristīne Komarovska. Pirmajā raidījumā viņa dosies uz Naujienu, lai pētītu, kā top lielākais musturdeķis pasaulē, ar kuru 2020. gadā plānots pārsegt Daugavu! “Deķis ir jau 400 metru garš, gandrīz vienā garumā ar Akmens tiltu. Atlicis tikai nedaudz, lai naujenieši sasniegtu savu mērķi un ar musturdeķi varētu apsegt Daugavu,” uzsver Kristīne.

Savukārt Aleksis Vilciņš ieskatīsies svarīgākajos notikumos kultūrā globālajā tīmeklī. “Viens no maniem mērķiem, veidojot “Kultūrdevas” interneta apskatu, ir pierādīt to, ka latvieši sociālajos medijos ne tikai izgāž negācijas, bet prot paslavēt, izteikt atzinību un sniegt arī padomus. Protams, kā jebkurā platformā, neiztikt arī bez "cepiena", to es noteikti neignorēšu - man svarīgi ir aktuālus jautājumus un kultūras norises apskatīt no vairākām šķautnēm, ietverot arī pretējus viedokļus. Veidojot pirmo apskatu, kas būs redzams jau otrdienas vakarā, pārliecinājos par to, ka Latvijas interneta vidē viedokļu dažādības noteikti netrūkst,” atklāj sociālo tīklu apskatnieks Aleksis Vilciņš.

“Kultūrdeva” būs izklaidējošs un informatīvs kultūras sarunu šovs par kultūras notikumiem un procesiem Latvijā. Raidījuma “saimnieks”, kurš darbosies raidījuma studijā un klātienē intervēs kultūras personības, būs atraktīvais, arī kritiskais un detaļās iedziļināties mīlošais Mārtiņš Ķibilds. Atraktīvā Kristīne Komarovskameklēs un atklās talantīgus, neparastus cilvēkus visā Latvijā, kuri ar savu darbošanos pārsteidz un iedvesmo.  Radio personības Alekša Vilciņa rokās būs ceļvedis interneta pasaulē – viņš vēstīs, kādi kultūras notikumi visvairāk apspriesti sociālajos medijos, kādi viedokļi tur dominē. 

Raidījuma satura producenti būs Kristīne Komarovska un mūzikas žurnālists Kaspars Zaviļeiskis. Režisores – Agita Cāne-Ķīle un Zita Kaminska. Raidījuma skaņu celiņu radījis mūziķis Goran Gora, savukārt par vizuālo koncepciju un noformējumu parūpējusies māksliniece Agne Menniks.

“Kultūrdeva” – no 10. septembra, katru otrdienu plkst. 19.30 LTV1 un REPLAY.lv.

 

 

 

Latvijas Televīzija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums