Jauna humoristiskā žanra grāmata – "Heijā" Policistu dzīvīgo sarunu aizkulises


public. foto
Ar izdevniecības "Drukātava" atbalstu pie lasītājiem dodas A II Pozitīvs(īstajā vārdā Arturs Vaišļa) trīspadsmitā grāmata "Heijā". Ar to tiek turpināta autora humoristiskā sērija "Pogainie NE zvēri". Tās ietvaros ir tapušas trīs grāmatas "Mauzeru pavēlnieki"(2012.), "Murmuāri"(2013.) un "Sabiedrības dakteri"(2017.).

Grāmatas centrālā doma – kas notiek, kad nedēļas nogalē uz bezgalīgi garām pusdienām satiekas erudīti bijušie un esošie policisti, jurists, tiesnesis un cilvēki no tautas? Katram ir spēcīga faktūra par dzīvi, politikas un biznesa aizkulisēm. Īstā vietā un laikā ikvienā atveras stāstnieka talants. Pēc iespējas izvairoties no moralizējošiem vērtējumiem, ar niansētu un reizēm skarbu humoru, viņi paver durvis uz likumpārkāpēju pasauli, kas šajā laikā un telpā neizbēgami eksistē paralēli likumpaklausīgo pilsoņu dzīvei. Sižeta izvēles ziņā delverīga brālība. Notikumus viņi netver burtiski, bet gan izlaiž caur savu garīgo vērtību pasauli, bagātinot ar nopietnām atziņām, ironiju un arī ar trekniem meliem. Tādejādi rodas Latvijas pirmās simtgades aculiecinieku humora pilnie stāsti ar līdzpārdzīvojuma efektu, kuri atspoguļo piedzīvoto, atklāto un pārdomāto. Pie tam iztiek bez necenzētās leksikas krāšņumiem.

 

“Bieži vien, redzot kaut ko neparastu, mēs sakām: skat, kā kino. Lasot ticamus un mazticamus stāstus grāmatā "Heijā", ķeru sevi pie domas – interesanti, tieši, kā dzīvē! Kāpēc KĀ dzīvē? Jautājums nevietā, jo, par spīti stāstījuma formai, gadījumi, atgadījumi un negadījumi ir aizgūti no tiesību aizsardzības iestāžu darbinieku atmiņām.
Lai nedusmojas dāmas, šī ir veču grāmata. Tas gan nenozīmē, ka sievietes nedrīkst tajā ieskatīties, lai uzzinātu, par ko vīri runā pie galda.” Tā romānu raksturo Aleksejs Loskutovs, kurš savulaik bija autora pasniedzējs Latvijas Policijas akadēmijā.

Ar mākslinieces Lības Kamenes krāšņajām ilustrācijām lasīšana top jautrāka.

Pieejama arī E-grāmatnīcā http://las.am

Arturs Vaišļa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums