Dailes teātris beidz 99. sezonu un apbalvo labākos darbiniekus


Fotogrāfs - Jānis Vīksna
Ar četrām koncertizrādēm "Spanovska ballīte – 5. sērija" Dailes teātra kolektīvs ir beidzis 2018./2019. gada sezonu. Pēc pēdējā koncerta svētdienas vakarā tika apbalvoti labākie darbinieki kolēģu vērtējumā.


Fotogrāfs - Jānis Vīksna

Uzvarētāji četrās kategorijās tika noteikti ar kolektīva iekšējā balsojuma palīdzību. Par labāko aktrisi Dailes teātra 99. sezonā atzīta Ilze Ķuzule-Skrastiņa, kam šī bijusi lomām bagāta sezona – titulloma izrādē “Lulū”, Abigaila Viljamsa izrādē “Salemas raganas”, Solanža izrādē “Kalpones” un De Turvela kundze izrādē “Bīstamie sakari”. Par sezonas labāko aktieri otro gadu pēc kārtas nosaukts Ģirts Ķesteris; viņam šosezon galvenā loma izrādēs “Kareņins” un “Dēls”. Savukārt, par sezonas labāko izrādi darbinieki atzinuši Intara Rešetina veidoto Kamerzāles iestudējumu “Dēls”.


Fotogrāfs - Jānis Vīksna


Fotogrāfs - Jānis Vīksna

Pirmo reizi Dailes teātra vēsturē tika piešķirta balva par mūža ieguldījumu. To saņēma teātra sufliere Renāte Austruma, kura darbam Dailes teātrī ir veltījusi 37 gadus un ir bijusi nenovērtējams atbalsts aktieriem gan lomu sagatavošanas procesā, gan izrāžu laikā. Viņu kolēģi atzina arī par labāko teātra darbinieku šajā sezonā (nominēt bija iespējams jebkuru teātra darbinieku, izņemot aktierus).


Fotogrāfs - Jānis Vīksna

Pasākumā tika apbalvoti arī sezonas visnodarbinātākie aktieri. Aktrises Ilze Ķuzule-Skrastiņa un Anete Krasovska sezonas laikā ir nospēlējušas 128 izrādes, bet aktieris Gints Andžāns – 125.

Laureāti saņēma stikla mākslinieka Eero Rasa veidoto piemiņas balvu un dāvanas no teātra sadarbības partneriem.


Fotogrāfs - Jānis Vīksna

2018./2019. gada sezonā kopā tika sagatavoti 18 jauniestudējumi – 6 izrādes un 2 koncerti Lielajā zālē, 5 izrādes Mazajā zālē un 5 – Kamerzālē. Sezonas visspēlētākās izrādes bija “Planēta Nr. 85” (izrāde rādīta 26 reizes), “Niķa un Riķa stiķi” (22), “Lulū”, “Kaisles vilciens” un “Ar labu nakti, māt” (19). Kopā nospēlētas 470 izrādes. Sezonas laikā Dailes teātri apmeklējuši 175 tūkstoši skatītāju.

Teātra kolektīvs pateicas Dailes teātra skatītājiem par uzticību sezonas garumā un cer uz tikšanos 100. sezonā!


 

Laura Leimane
Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums