Astoņas Latvijas baznīcas saņems finansējumu konkursa "Latvijas sakrālais mantojums" ietvaros


Jelgava public. foto
Ir noslēdzies projektu konkurss "Latvijas sakrālais mantojums", kuru rīko Rietumu Bankas labdarības fonds sadarbībā ar Nacionālo kultūras un mantojuma pārvaldi. Konkursa mērķis ik gadu paliek nemainīgs – saglabāt un restaurēt Latvijas sakrālās arhitektūras un mākslas pieminekļus.

Šogad žūrijas komisija piešķir finansējumu astoņām Latvijas baznīcām.

Šogad konkursa ietvaros atbalstu saņems - Rīgas Sv. Trīsvienības evaņģēliski luteriskā baznīca, kas atbalstu izmantots baznīcas 19.gs. altārgleznas ‘’Ābrahams upurē dēlu Īzaku’’ restaurācijai, Daugavgrīvas Baltā evaņģēliski luteriskā baznīca, kas finansējumu izmantos vitrāžas restaurācijai, Grīvas Romas katoļu draudzes nams, kas finansējuma ietvaros restaurēs Sv. Augustīna vitrāžu, Asares luterāņu baznīca, kas finansējuma ietvaros restaurēs altārgleznu ‘’Augšāmcelšanās’’, Alūksnes evaņģēliski luteriskā baznīca, kas restaurēs baznīcas fasādes durvis, Krivošejevas vecticībnieku draudzes baznīca, kas atjaunos baznīcas kupolu, Kuldīgas Sv. Annas luteriskā baznīca restaurēs logus un durvis un Sprogu Sv. Miķeļa Romas katoļu draudzes nams, kas restaurēs litogrāfijas ‘’Krusta ceļš’’.


Rujiena public. foto

Konkurss “Latvijas sakrālais mantojums” noris jau astoto gadu un tā pastāvēšanas laikā atbalstu restaurācijas darbiem līdz šim jau ir saņēmušas vairāk nekā 50 baznīcas.


Silene public. foto

Žūrijas komisija, kuras sastāvā ir Rietumu Bankas labdarības fonda pārstāvji un Nacionālās kultūras un mantojuma pārvaldes pārstāvji, konkursa ietvaros izskatīja visus, gandrīz simts saņemtos pieteikumus, kuros glābšanai, konservācijai un restaurācijai tika pieteikti gan paši dievnami, to kupoli, ērģeles, kā arī dažādi sakrālie priekšmeti, altārgleznas u.c. Kopējais konkursa finansējuma apjoms šogad ir 25 000 EUR.


Lestene public. foto

“Šis konkurss, kuru organizējam ik gadu, ir būtisks Labdarības fonda darbības virziens. Tā ietvaros mēs ne tikai palīdzam dažādu konfesiju baznīcām restaurēt to ēkas un atjaunot nozīmīgas interjera detaļas, bet arī – plašāk – strādājam pie tā, lai saglabātu svarīgu kultūrvēsturisko mantojumu nākamajām paaudzēm. Jo sakrālā arhitektūra un māksla ir apbrīnojams cilvēces radošā gara un darba sasniegums, ko var baudīt un no kā iedvesmoties ikviens no mums, neatkarīgi no saviem uzskatiem vai reliģiskas piederības”, teica Rietumu Bankas labdarības fonda valdes priekšsēdētāja Inga Šīna.

Par projektu konkursu “Latvijas sakrālais mantojums

Rietumu Bankas labdarības fonds rīko projektu konkursu “Latvijas sakrālais mantojums” kopš 2012. gada. Šo gadu laikā atbalsts sniegts vairāk nekā 50 baznīcām visā Latvijā. Kopējā atbalsta summa pārsniedz 190 000 EUR. Konkursa rezultātā Rietumu Bankas labdarības fonds 2018.gadā piešķīra finansējumu šādām baznīcām: Lestenes evaņģēliski luteriskā baznīca, Palsmanes evaņģēliski luteriskā baznīca, Alojas evaņģēliski luteriskā baznīca, Jelgavas Sv. Simeona un Sv. Annas pareizticīgo katedrāle, Kampišķu vecticībnieku kopienas lūgšanu nams, Kuldīgas Svētās Trīsvienības Romas katoļu baznīca, Silenes Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas Romas katoļu baznīca.

Par “Rietumu Bankas labdarības fondu”

Rietumu Bankas labdarības fonds dibināts 2007. gada 13. aprīlī ar mērķi veicināt filantropiju un mecenātismu Latvijā, atbalstot sociāli atbildīgu rīcību un sabiedriska labuma mērķu sasniegšanu. Labdarības fonds iezīmē Rietumu Bankas nopietno nostāju labdarības jomā, vēlmi palīdzēt sabiedrībai, sekmēt tās garīgo izaugsmi. Fonda prioritātes ir atbalsts sociālām problēmām, tajā skaitā medicīnai, bērniem un jauniešiem, izglītībai un zinātnei, mākslai un kultūrai.

 

Rietumu Banka
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums