NOTIKA ELEKTRONISKĀS MŪZIKAS FESTIVĀLS "UNDER Festival"


Publicit. foto
Laikā no 25. līdz 27. maijam bijušajā VEF rūpnīcas ēkā (Brīvības gatve 214U) notika plaša mēroga kultūras pasākums – starptautiskais elektroniskās mūzikas festivāls UNDER Festival. Pasākuma laikā uz vairākām skatuvēm uzstājās ne tikai latviešu mākslinieki, bet arī ārzemju mūziķi no Vācijas, Lielbritānijas, Francijas, Krievijas, Igaunijas, Lietuvas un pat Honkongas.

Jau otro gadu pēc kārtas kultūras cienītājus pulcē “UNDER Festival” pasākums – tā ir īsta mākslinieku un mūziķu, elektroniskās skatuves leģendu plejāde, par kuriem pēdējā gada laikā nemitīgi tika rakstīts progresīvajos mūzikas izdevumos, apvienojumā ar jaunajiem talantiem, kuri, bez šaubām, ir spējīgi patīkami pārsteigt.

Festivāla galvenie mākslinieki – slavenās vācu elektroniskās grupas MODERAT solists – mūziķis APPARAT, izpildītāji BYETONE, ISHOME un ANTIGONE. Turklāt īpašais pasākuma viesis -andergraunda leģenda Aleksandrs Mališs festivāla teritorijā radīja jaunu grafiti šedevru. Arī pasākuma apmeklētāji varēja iejusties ielu mākslinieka lomā un kopīgi uzzīmēt personīgo grafiti zīmējumu.

Divas no festivāla skatuvēm atradījās zem leģendārās VEF rūpnīcas jumtiem. “Norises vieta nav nejauši izvēlēta – VEF – ir arhitektūras pērle, kas 100% atspoguļo festivāla stilu un dvēseli,” pauž pasākuma organizators Grigorijs Akimovs, “VEF rūpnīca ir Rīgas kultūrvēsturiskais mantojums, kas kalpo par sava veida atskaites punktu tam, kāpēc festivāls ir aizsācies tieši šeit. Jo būtībā Rīga ir elektroniskās mūzikas kustības pirmatklājēja - vieta, kur sāka veidoties elektroniskās mūzikas vēsture, vārti, pa kuriem elektroniskā mūzika no Rietumiem ieplūda Austrumos. Tieši tāpēc elektroniskās mūzikas festivāls UNDER Festival tik ļoti respektē un cildina andergraunda kustību un apziņas brīvību, kuras garu Rīga ir iekodējusi savā DNS. Mūsu pilsēta neapšaubāmi ir tā vērta, lai par to runātu starptautiskā mērogā.”

Pasākuma organizatori norāda, ka festivāla uzdevums ir veicināt Rīgas atpazīstamību un pievilcību – padarot to par magnētu tiem cilvēkiem, kurus interesē ne tikai Latvijas, bet arī visas pasaules kultūra un māksla, apvienojot vienā festivāla platformā talantīgos jaunpienācējus un esošos starptautiska līmeņa māksliniekus, kā līdzekli lietojot universālo komunikācijas valodu – mākslu un mūziku.

Fotogrāfijas no pasākuma: https://failiem.lv/u/49hua8qw   

Festivālu atbalsta Hartwall Original Long Drink un Pepsi.

Marija Vorkule
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli