Rīgas lībiešu dziesmu ansamblis "Līvlist" aicina uz muzikālu sarunu "… mēs jau tepat vien būsim…"

Rīgas lībiešu dziesmu ansamblis "Līvlist" aktīvi darbojas ne tikai koncertējot, bet arī iepazīstinot cilvēkus visā Latvijā ar lībiešu kultūru, valodu un dziesmām, kā arī kopjot atmiņu kopīgo telpu. Par šī gada moto ansambļa dalībnieki izvēlējušies muzikologa, pedagoga un komponista Dzintara Kļaviņa (1928. – 2007.) vārdus "... mēs jau arī tepat vien būsim...", lai uzsvērtu saikni ar ansambļa dibinātājiem un dalībniekiem, kuri šogad svinētu nozīmīgas jubilejas.

2018. gada 19. maijā plkst. 14.00, koncertzālē “Ave Sol” muzikālā sarunā “.. mēs jau arī tepat vien būsim...” tiks godināts Dzintara Kļaviņa (1928-2007) ieguldījums kultūras procesos. Muzicēs Rīgas lībiešu dziesmu ansamblis “Līvlist”, Salaspils jauktais koris “Lōja” un Ventspils lībiešu dziesmu ansamblis “Rāndalist”.

Ieskatu muzikologa un komponista Dzintara Kļaviņa radošajā darbībā sniegs Dr. philol. Mārtiņš Boiko, Dr. habil. philol. Dace Markus, Dr. h.c. Jēkabs Raipulis, kā arī muzikālo kolektīvu vadītāji Zigurds Ete un Ģirts Gailītis. Muzikālo sarunu vadīs Ansis Bogustovs

 

Dzintars Kļaviņš bija muzikologs un ilggadējais lībiešu dziesmu ansambļa “Līvlist mākslinieciskais vadītājs, koncertmeistars un repertuāra veidotājs. Viņš beidzis Liepājas Mūzikas vidusskolas Klavierspēles nodaļu, strādājis par pedagogu un koncertmeistaru Ventspils Mūzikas vidusskolā. Augstāko muzikālo izglītību ieguvis Gņesinu Valsts Mūzikas pedagoģijas institūtā Maskavā. Dzintars Kļaviņš strādājis par Latvijas Valsts konservatorijas prorektoru mācību darbā. Lībiešu muzikālajam mantojumam pirmo reizi Dzintars Kļaviņš pievērsies tad, kad, gatavojoties 1957. gada pasaules jaunatnes un studentu festivālam Maskavā, jaunais mūzikas pedagogs Ventspilī nodibināja Ventiņu un lībiešu dziesmu ansambli. 1971. gadā kopā ar dzīvesbiedri Dzidru Kļaviņu viņus aicināja par topošā lībiešu ansambļa Līvlist” vadītājiem, un viņi tam piekrita. Dzintars Kļaviņš veidoja apdares lībisko melodiju pūram un rakstīja oriģināldziesmas, veidoja teatralizētus uzvedumus „Lībiešu kāzu spēle 19. gadsimtā” un „Ziemas laiku meti”, svītas „Bērnu dziesmas”, „Rotaļdziesmas” un “Dziesmas par putniem”, bet viņa 75. dzimšanas dienā tika atskaņota paša sacerētā „Lībiešu mesa”. Viņš gādāja arī par to, lai līvu dziesmu ansamblim “Līvlist” vienmēr būtu vadītājs, lai dziedātāji nezaudētu prieku, kopā sanākot mēģinājumos un braucot uz daudzajiem koncertiem, un lai viņiem būtu dziesmas, kas patiktu gan pašiem, gan klausītājiem.

Ieeja koncertā “… mēs jau arī tepat vien būsim…” – bez maksas.

 

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli