Jauktais koris DOMINO muzikālā pasakā "Kāpēc sniegs vizuļo"


Jauktais koris DOMINO
Jauktais koris DOMINO kā savu centrālo šīs sezonas koncertu piedāvā Ziemassvētku tēmai veltītu muzikālo pasaku "Kāpēc sniegs vizuļo", kas Rīgā tiks atskaņota trešajā adventa svētdienā – 17. decembrī plkst. 18.00 VEF Kvartāla kamerzālē.

Koncertprogrammas pamatā ir šī gada jubilāres (100 gadi) Margitas Stārastes literārais darbs. Programmā būs dzirdams pasakas lasījums daudzsološās jaunās aktrises Ievas Barkānes izpildījumā, ko papildinās pasakas sižetam īpaši piemeklēti vokāli un vokāli-instrumentāli skaņdarbi jauktā kora DOMINO un solistu sniegumā.

Koncertprogrammā uzsvars likts tieši uz Latvijas komponistu radītiem skaņdarbiem, aptverot gan Latvijas kormūzikas klasiķu (J. Mediņš, A. Kalniņš), gan mūsdienu komponistu (J. Kulakovs, J. Lūsēns, M. Brauns, R. Pauls, V. Pūce, N. Matvejevs, A. Rezevska) daiļradi. Pasakas ietvarā nozīmīgu lomu spēlē šo skaņdarbu pamatā ņemtā Latvijas autoru (V. Plūdons, R. Blaumanis, K. Skalbe, J. Audzespiedurs, I. Leimane, A. Eglītis, A. Aizpuriete, G. Račs) dzeja.

Kā ierasts, vairākiem skaņdarbiem oriģinālas apdares korim veidojuši kora mākslinieciskais vadītājs Eduards Fiskovičs un kormeistars Ainārs Plezers, kuri līdz ar vēl citiem kolektīva dalībniekiem šoreiz arī paši sēdīsies pie mūzikas instrumentiem. Kā atzīst Eduards Fiskovičs: „Šogad savā izvēlētajā programmā esam atkāpušies no vairākām līdzšinējām kora tradīcijām. Pirmo reizi izpildīsim ne tikai a capella skaņdarbus, bet arī dziesmas ar pavadošo instrumentālo grupu. Šī būs arī pirmā reize, kad visa progarmma veidota tikai no dziesmām latviešu valodā. Ceram, ka gan mūsu pastāvīgajiem, gan arī jaunajiem klausītājiem šis būs patīkams pārsteigums.”

Koncertprogrammas mērķauditorija aptver gan pieaugušos, gan bērnus, dodot iespēju pasākumu apmeklēt ne tikai individuāliem klausītājiem, bet arī ģimenēm. Gadu mijā šis koncerts ar programmā likto uzsvaru uz latviskajām vērtībām literatūrā, dzejā un mūzikā simboliski ievadīs arī Latvijas Republikas 100 gadu jubilejas gadu.

Programma tiks atskaņota arī Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolā 6. janvārī plkst. 16.00.

Ieeja koncertā bez maksas.

 

Jauktais koris „Domino” ir dziedāt gribošu un varošu cilvēku pašiniciatīvas rezultātā izveidots Rīgas amatierkolektīvs, kas regulāru darbību uzsāka 2011. gadā. Pēc sešu gadu darbības mākslinieciskā vadītāja Eduarda Fiskoviča, diriģenta un vokālā pedagoga Vitālija Stankeviča, kā arī kormeistara Aināra Plezera vadībā koris apvieno teju 40 dziedātāju. Koris sevi pozicionē kā kolektīvu aizņemtiem cilvēkiem, kuriem ir vēlme kvalitatīvi muzicēt un piedāvāt klausītājiem interesantu repertuāru – dažādu laiku un stilu a cappella mūziku. Savas pastāvēšanas laikā koris piedalījies muzikālos pasākumos dažādās Latvijas pilsētās, kā arī sekmīgi startējis ikgadējās koru skatēs, iegūstot un godam noturot 1. pakāpes kora statusu. Labi panākumi gūti arī starptautisko mūzikas festivālu „Sudraba zvani” un „Varsovia Cantat” koru konkursos. 

Jauktais koris „Domino”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  koka durvis  kasko apdrošināšana  vannu restaurācija