Viola da gamba kvarteta "Les Voix Humaines" (Kanāda) koncerts

17. Starptautiskais Baha kamermūzikas festivāls un Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA piedāvā:
Johana Sebastiana Baha "Fūgas māksla"
Viola da gamba kvarteta "Les Voix Humaines" (Kanāda) koncerts

2017. gada 24. novembris

plkst. 20.00

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA / Venēcijas zāle (4. stāvs)

Doma laukums 6, Rīga

 

 

17. Starptautiskā Baha kamermūzikas festivāla ietvaros piektdien, 2017. gada 24. novembrī, plkst. 20.00 Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA Venēcijas zālē (4. stāvā, Doma laukumā 6, Rīgā) ar pirmo koncertu Rīgā uzstāsies gambu kvartets no Kanādas “Les Voix Humaines”, izpildot Johana Sebastiana Baha meistardarbu “Fūgas māksla”.

 

PASĀKUMS

No š. g. 16. novembra līdz 6. decembrim Latvijā norisināsies 17. Starptautiskais Baha kamermūzikas festivāls, aicinot baudīt baroka mūzikas krāšņumu un daudzveidību. Festivāla īpašais viesis ir violu kvartets “Les Voix Humaines” no Kanādas, kas Rīgā viesosies pirmo reizi. Kolektīvs ieguvis starptautisku atzinību pateicoties izcilās baroka un renesanses mūzikas interpretes Sūzijas Naperes (Susie Napper) radošajai darbībai.

 

1985. gadā kopā ar viola da gamba mūziķi Mārgaretu Litlu (Margaret Little) Sūzija Napere nodibināja “Les Voix Humaines”. Abas mākslinieces ir slavenas ar saviem lieliskajiem visplašākā spektra skaņdarbu aranžējumiem un kļuvušas par pasaules mēroga autoritātēm baroka komponista Žana de Senkolomba (Jean de Sainte-Colombe, ap 1640–1700) daiļradē. Viņu muzicēšana tiek salīdzināta ar divu trapeces akrobātu veiklību vai ar džeza saksofonistu telepātisko dialogu. Mūziķes ir ieguvušas balvu “Opus Award 2007” no Kvebekas Mūzikas biedrības kā “Gada mākslinieces”.

 

Mūziķu apvienība “Les Voix Humaines” pastāvēšanas laikā veikusi aptuveni 40 disku ierakstus, apceļojusi visu pasauli un saņēmusi gan kritiķu atzinību, gan arī prestižas balvas (“Diapason D’Or”, “Choc du Monde de la Musique”, “Repertoire-Classica 10”, “Goldperg 5”, “Classics Today 10/10”, “Prix Opus” u.c.). Ansambļa repertuārā atrodami visi Tobiasa Hjūma (Tobias Hume) “Poeticall Musicke” skaņdarbi, Kristofera Simpsona (Christopher Simpson) “4 gadalaiki” (“The 4 Seasons”), Johannesa Šenka (Johannes Schenck) “Le nymphe di Rheno”, ierakstīti vairāki diski ar soprāna Sūzijas Leblankas (Suzie LeBlanc) un kontrtenora Daniela Teilora (Daniel Taylor) piedalīšanos.

 

Duets uzstājies Ziemeļamerikā, Meksikā, Eiropā, Austrālijā, Jaunzēlandē, Izraēlā, Ķīnā un Japānā, spēlējis tādos prestižos festivālos kā Vankūveras Agrīnās mūzikas festivāls, Bostonas Agrīnās mūzikas festivāls, Braitonas Starptautiskais mūzikas festivāls, Festival Internacional Cervantino, Festival Oude Musiek, kā arī senās mūzikas festivālos Čehijā un Izraēlā.

 

Duetam regulāri pievienojas Monreālas talantīgākie jaunie violas spēlētāji, veidojot “Les Voix Humaines Consort”, kas specializējas plašā 17. gadsimta mūzikas repertuārā. Ansambļa mākslinieku spēles stilu kritiķi nodēvējuši par “virtuozu trakulību”. Viņu nesenais Johana Sebastiana Baha (Johann Sebastian Bach, 1685–1750) meistardarba “Fūgas māksla” (“Art of the Fugue” / “Die Kunst der Fuge”) ieraksts nonāca mūzikas veikalu plauktos 2013. gada maijā. 24. novembrī plkst. 20.00 “Fūgas māksla” tiks atskaņota Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA.

 

Uz koncertu aicināti visi interesenti!

Biļešu cena: 15,00 EUR.

Biļetes iespējams iegādāties iepriekšpārdošanā https://www.bilesuparadize.lv/events/event/58731.

Koncertā vietu skaits ir ierobežots (zāles ietilpība – 80 sēdvietas). Sēdvietas nav numurētas.

Uzziņas pie Ievas Andžānes, zvanot pa tālruni (+371) 67 357534 vai rakstot uz e-pastu Ieva.Andzane@lnmm.lv.

 

 

PAR MĀKSLINIEKIEM

Sūzija Napere (Susie Napper) ir izcila viola da gamba, baroka čella un basso continuo mūziķe, kas kļuvusi pazīstama ar saviem radošajiem, spilgtajiem un pretrunīgajiem solo un kamermūzikas priekšnesumiem. Viņas bērnība pagājusi Londonas mākslinieku vidē, bet agrīnie patstāvīgās dzīves gadi – koncertceļojumos Ziemeļamerikā un Eiropā. Likteņa gaitas aizvedušas Sūziju uz Monreālu, no kuras viņa tagad dodas pasaules viesizrādēs ar kolektīviem “Ensemble Caprice”, “Les Voix Humaines” un “Les Voix Humaines Consort”. Kā Monreālas Baroka festivāla dibinātāja un mākslinieciskā vadītāja Sūzija Napere tika apbalvota ar “2002 Prix Opus” kā “Gada personība”, bet 2011. gadā ieguvusi goda nosaukumu “YWCA Gada sieviete mākslā”. Mūziķe ir pasniedzēja Makgila universitātē (McGill University), Monreālas universitātē un Karaliskajā Dānijas akadēmijā Kopenhāgenā.

 

Mārgareta Litla (Margaret Little) dzimusi un augusi Monreālā mūziķu ģimenē, jau bērnībā sākusi spēlēt vijoli, klavieres, blokflautu un ģitāru. Vienpadsmit gadu vecumā meitene atklāja viola da gamba un uzreiz iemīlēja šo instrumentu. Būdama ansambļa “Les Voix Humaines” līdzdibinātāja, Mārgareta koncertē arī duetā ar lautistu Silvēnu Beržeronu (Sylvain Bergeron). Mūziķe uzstājusies piecos kontinentos, spēlējot violu un baroka vijoli kopā ar dažādiem ansambļiem. Ierakstījusi vairāk nekā 90 kompaktdiskus, no kuriem apmēram 40 ar “Les Voix Humaines” un divus solo diskus. Mārgareta Litla pasniedz studentiem viola da gamba spēli Monreālas universitātē un vada privātu mācību studiju.

 

Melisande Korivo (Mélisande Corriveau) vienlīdz meistarīgi spēlē gan baroka čellu un blokflautu, gan viola da gamba. 2014. gadā Monreālas universitātē ieguvusi doktora grādu ar izcilību par pardessus de viole spēli, kļūdama par vienu no retajiem mūziķiem pasaulē, kas specializējas šā stīgu instrumenta spēlē. Melisandes Korivo zināšanas un prasmes ir pieprasītas abpus Atlantijas okeānam, kur māksliniece muzicē ar daudzajiem kolektīviem, to skaitā ar “Les Voix Humaines Consort, “La Bande Montreal Baroque”, Ņujorkas Baroka ansambli, “Capriccio Stravagante” un “Ensemble Masques”. Melisande ir 2010. gadā Kvebekā dibinātā ansambļa “L’Harmonie des Saisons” mākslinieciskā vadītāja. Meistare uzstājusies daudzos prestižos festivālos visā pasaulē, no kuriem pēdējie notikuši ASV, Kanādā, Bolīvijā, Beļģijā, Nīderlandē, Francijā, Šveicē, Spānijā, Lielbritānijā, Austrijā, Polijā un Vācijā.

 

Felikss Dīks (Felix Deak) ir čellists un viola da gamba mūziķis, kurš ir arī viens no baroka ansambļa “I FURIOSI” dibinātājiem. Kā brīvmākslinieks Felikss Dīks muzicē ar dažādiem orķestriem un kamermūzikas ansambļiem, tai skaitā ar Toronto “Tafelmusik Baroque Orchestra” un Monreālas “Les Voix Humaines. Felikss strādā kā pasniedzējs, mācot orķestrantus un privātus studentus Toronto un tās apkārtnē. Mākslinieku var dzirdēt “CBC Radio Two” raidījumos, viņš ir veicis ierakstus dažādās mūzikas ierakstu kompānijās gan Kanādā, gan ārzemēs.

 

Vairāk informācijas par festivāla norisi: www.music.lv/bachfestival.

 

 

MĒRĶAUDITORIJA:

pieaugušie, skolēni, studenti, pensionāri

 

BIĻEŠU CENAS:

15,00 EUR

Biļetes nopērkamas “Biļešu Paradīzes” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.

Vietu skaits ierobežots (zāles ietilpība – 80 sēdvietas). Sēdvietas nav numurētas.

 

PASĀKUMA KOORDINATORE:

Ieva Andžāne, LNMM / Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA komunikācijas speciāliste

T: (+371) 67 357534, E: Ieva.Andzane@lnmm.lv

 

 

INTERNETA RESURSI:

www.lnmm.lv

www.music.lv/bachfestival

FACEBOOK: Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA

TWITTER: @MuzejsRigaBirza

INSTAGRAM: @makslasmuzejsrigasbirza

#lnmm

#RigasBirza

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  Innsbruck Airport Transfers  vannu restaurācija