Kristīne Nuķe Panteļejeva "Saules ceļš"

No 15. septembra plkst. 18.00 Jūrmalā, Mākslinieku namā, Muižas ielā 6 būs apskatāma Kristīnes Nuķes Panteļejevas personālizstāde "Saules ceļš". Kristīne Nuķe Panteļejeva 2015. gada nogalē gadskārtējā konkursa izstādē "JĀ/NEATKARĪBA-2015" ieguva skatītāju balvu par darbu "Tīmeklis" un tādejādi nodrošināja sev iespēju veidot savu personālizstādi Mākslinieku namā. 2015. gada pavasarī Mākslinieku nama rīkotajā izstādē-akcijā loterijā "Gada Nedarbs-2015" gada nedarba balva tika piešķirta tieši Kristīnes Nuķes Panteļejevas darbam "Atkusnis".

Pati māksliniece par savu gaidāmo personālizstādi stāsta: „Mana izstāde „Saules ceļš ir veltīta Latvijas valsts simtgadei no kā izriet gan tematiska, gan stilistiska projekta uzbūve. Izstādes centrālais tēls ir sakta, kas latviešu simbolikā tiek asociēta ar sauli. Mana pirmā izglītība ir metāldizains. Pašlaik turpinu savas studijas Latvijas Mākslas akadēmijas maģistratūras keramikas specialitātē. Savos pēdēja laika darbos mēģinu apvienot šīs abas mākslas nozares un radīt rotu dizaina un keramikas simbiozi, jaucot kopā materiālus un mākslas darba radīšanas tehnoloģijas no abām šķietami atšķirīgām sfērām. Manas saktas būs no porcelāna. Viņas top klasiskā keramikas tehnoloģijā, lejot šķidru porcelānu ģipša formā. Pēc skaita 100 – tik daudz cik Latvijai gadu. Katra sakta tiek formēta atšķirīgi. Viena perfekti atlieta un rūpīgi apstrādā, otra tīšām salauzta un salīmēta atpakaļ savādākā formā, cita ielieta daļēji. Katra simbolizē vienu gadu, labāku vai sliktāku, smagāku vai vieglāku.

Kristīnes Nuķes Panteļejevas personālizstāde „Saules ceļš Mākslinieku namā, Muižas ielā būs apskatāma līdz 21. oktobrim. Līdztekus Mākslinieku nama šaurajā Intro zālē notiek mākslas akcija „Alerģijas tests”, bet pie Mākslinieku nama iespējams piedalīties mākslas brīvdabas mākslas akcijās – „Laimīgā stunda” un „Turamies rāmjos”.

Mākslinieku nama darba laiki: otrdienās – piektdienās no plkst. 12.00–19.00, sestdienās no plkst. 12.00–16.00, svētdienas, pirmdienas – brīvdienas 

Agnese Bule
Mākslinieku nama vadītāja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana