Latvijas Televīzija kopā ar "zvaigznēm" atklās jauno kultūras sezonu


LTV
Pirmdien, 21. augustā, plkst.18:00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē Latvijas Televīzija, par godu tās jaunās kultūras sezonas atklāšanai, aicina uz diviem īpašiem dokumentālo filmu seansiem. Kā pirmizrādi visi interesenti varēs noskatīties filmu "Talanta un gribas svētītā. Marina Rebeka", kura LTV1 ēterā būs skatāma 7.septembrī. Tāpat piedāvāsim filmu "Trīsdesmit pirkstu mūzikas enerģija. Pianisti Georgijs, Andrejs un Sergejs Osokini".

Par Latvijas Televīzijas gaidāmo kultūras sezonu - jaunumiem, aktualitātēm, raidījumiem, filmām, svētku pārraidēm, teātra izrāžu ierakstiem u.c. informēs LTV Kultūras redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle.

"Latvijas Televīzija tās jaunajā sezonā ir gatava skatītājus iepriecināt gan ar stabilām, skatītāju uzticību ieguvušām pārraidēm, gan jauniem raidījumiem un pirmizrādēm. Viena no tādām būs stāsts par izcilo operas zvaigzni Marinu Rebeku, kuru ikvienam būs lieliska iespēja noskatīties vēl trīs nedēļas pirms to varēs vērot mūsu ekrānos," atklāj I. Rozentāle.

Ieeja uz šo pasākumu, kas notiek sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku, ir bez maksas. Turklāt ar visiem filmu varoņiem varēs tikties arī klātienē.

Filmas "Talanta un gribas svētītā. Marina Rebeka" tapšanas laikā - no 2016. gada Marina Rebeka vien interpretējusi deviņas lomas, dziedājusi Vīnē, Minhenē, Manheimā, Lozannā, Cīrihē, Triestē, Zalcburgas prestižajā operfestivālā un citos slavenos opernamos.

Operas zvaigzni Marinu Rebeku dokumentēt tieši šajā laikā ir saistoši, kad radošā dzīve burtiski virpuļo bez apstājas, no viena pārlidojuma uz citu slavenu Eiropas opernamu, savu mīlestību dāvājot arī Latvijas klausītājiem. Tā var noķert viņas mērķtiecīgo raksturu, spēju ar cilvēkiem atrast acumirklīgu kontaktu un sirdssiltumu.

M. Rebekas vienkāršība un atklātība burtiski atbruņo, pēc Vīnes valsts operā nodziedātās Džuljetas un stāvovāciju bangojuma, autogrāfu kārotāju rindām, pēc slavas vārdiem par Normu Triestes operā, pēc preses slavinājumiem par Taīdas dziedājumu Zalcburgā, Marina savā mājā Latvijā kopā ar meitu Katrīnu mazgās traukus, tīra māju, kārto kārtējās ceļasomas un dodas uz jūru kopā ar mazo mīlulīti.

Edgars Lākutis
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana