Projektā "Ukraiņi Latvijā" aicinās uz diskusiju, meistarklasēm un kultūras festivālu


Kulturas daudzveidiba
No 2017. gada maija līdz augustam biedrība "Latvijas Ukraiņu biedrību apvienība" īsteno projektu "Ukraiņi Latvijā". Tas norit projektu konkursa "Rīgas reģiona NVO izaugsmei un attīstībai 2017" ietvaros mazākumtautību nevalstisko organizāciju atbalsta jomā.

Projekta galvenais mērķis ir veicināt identitātes un kultūras mantojuma saglabāšanu, ukraiņu tradīciju un folkloras attīstību, tā sekmējot etnisko saskaņu un attīstot sabiedrības izpratni un izskaužot sabiedrībā valdošos stereotipus, kas balstīti uz šī brīža politisko situāciju Ukrainā, un veidojot saliedētu sabiedrību Rīgas reģionā.

Nozīmīgākais pasākums projekta gaitā būs Ukraiņu kultūras festivāls “Baltijas trembits”, kurš norisināsies 8. jūlijā, Rīgā, Vērmanes dārzā. Festivālā pulcēsies14 ukraiņu mākslinieciskie kolektīvi no Latvijas un vieskolektīvi no Ukrainas, Lietuvas un Igaunijas, lai koncertā izdziedātu skaistākās ukraiņu dziesmas un izdejotu raitākos deju soļus. Dalībnieki piedalīsies gājienā, demonstrējot krāšņos ukraiņu tautas tērpus. Vēl šajā dienā apmeklētājiem būs skatāma rokdarbu izstāde un amatnieku tirdziņš, kā arī būs iespēja iepazīt ukraiņu nacionālās virtuves tradicionālos ēdienus, to pagatavošanas noslēpumus.

Lai rosinātu plašāku sabiedrības interesi par ukraiņu kultūru, mazākumtautību organizāciju darbību un aktualitātēm, 21. jūnijā notiks interaktīva diskusija “Ukraiņi Latvijā.” Tajā piedalīsies nevalstisko organizāciju, māksliniecisko kolektīvu un pašvaldības pārstāvji. Diskusija tiks translēta tiešraidē interneta vietnē www.nvotv.lv, kā arī pēc tam būs pieejama interneta vidē visiem interesentiem.

Ikvienam, kam interesē ukraiņu kultūra un tradīcijas, būs iespēja 1. jūlijā Vangažu kultūras namā apmeklēt trīs radošās darbnīcas – meistarklases. Pirmajā meistarklasē varēs iepazīt ukraiņu tradicionālo izšuvumus – tautas tērpos, dvieļos, galdautos, kā arī būs iespēja pašiem mācīties veidot izšuvumus. Otrajā - stāstīs par dažādiem ukraiņu tautas instrumentiem, demonstrēs to spēli un skaņas, varēs to izmēģināt. Trešā meistarklasē aicinās apgūt un pilnveidot savas prasmes ukraiņu tautas dziedājumu apguvē, manierē, varēs iemācīties jaunas ukraiņu tautasdziesmas.

Sadarbības partneris projekta aktivitātēs ir biedrība “Sadarbības platforma”.

Projekts tiek īstenots sadarbībā ar biedrību “Latvijas Pilsoniskā Alianse” un Kultūras ministriju projekta „Par atsevišķu valsts pārvaldes uzdevumu veikšanu pilsoniskās sabiedrības attīstības un starpkultūru dialoga jomā” ietvaros. Projekta finansējuma avots ir Latvijas Republikas valsts budžets.

 

Biedrība „Latvijas Ukraiņu biedrību apvienība”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Dārza nojumes Metināšanas piederumi