"Lielais dzintars" Muzeju naktī aicina apstādināt laiku un uzkavēties pie okēana


Slāpes
Sestdien, 20.maijā norisināsies starptautiskā akcija "Muzeju nakts", kad durvis vakara stundās vērs arī Liepājas koncertzāle. Šī gada Muzeju nakts tēma ir "Laiks", tādēļ "Lielais dzintars" aicinās apstādināt laiku un uzkavēties pie okeāna - ainavā, ko veido nerimstoša ūdens masu kustība, vējš, lietus un dabas troksnis, vērot un ieklausīties stihijā.

Latviešu mediju mākslinieka Voldemāra Johansona multimediālo instalāciju “Slāpes” no pulksten 20 līdz pulksten 23 apmeklētāji varēs piedzīvot koncertzāles Lielajā zālē, bet muzikālo programmu Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas labāko audzēkņu sniegumā varēs baudīt koncertzāles pirmajā stāvā, mākslas telpā Civita Nova.

Voldemāra Johansona instalācija “Slāpes” ("Thirst") guvusi starptautisku atzinību – šī gada janvārī tā bija apskatāma festivālā "Parallèle" Marseļā, bet pēcāk tā viesojās Kochi-Muziris biennālē Indijā, kas ir viens no lielākajiem laikmetīgās mākslas notikumiem Dienvidāzijā. Pirmoreiz apmeklētājiem instalācija tika prezentēta 2015.gadā festivālā “Homo Novus”, Rīgā, bet šogad darbs kā finālists bija nominēts prestižajai Purvīša balvai, un izstādīts Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā.

Mākslinieks Voldemārs Johansons teicis: “Iedvesmu šim darbam radīja personīga pieredze, ko nebūtu iespējams attēlot citādi, kā vien vizuāli un skaniski. Atrodoties ceļojumā Islandē, man gadījās piedzīvot vētru Atlantijas okeāna krastā. Jau agrāk man bija noturīga interese par viļņu kustību dabā, vēja un ūdens mijiedarbē topošajiem kustības formrakstiem, ko esmu pētījis tādos projektos kā “Aero Torrents” (2007) un “opus 25” (2011). Taču tajā brīdī mani pārsteidza paša sajūtas, kas reti skarbajos laika apstākļos lika drīzāk steigšus meklēt pajumti, nevis nodoties neatkārtojamās dabas izrādes vērošanai, ko veidoja vēja, ūdens, lietus un gaismas saspēle.”

Pirmā stāva mākslas telpā Civita Nova par muzikālo programmu rūpēsies Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) audzēkņi. Koncertā uzstāsies džeza kombo un Melngaiļskolas bigbends, bet pēcāk sekos brīvās džeza improvizācijas vakars, ko šoreiz savās prasmīgajās vadības rokās pārņems jaunais, entuziastiskais akordeonists, džeza skolotājs Rustams Bagirovs.

No pulksten 21 līdz 22 norisināsies “Dzintara laimīgā stunda”, kuras laikā koncertzāles biļešu kasē uz visiem sērijas “Pasaule Lielajā dzintarā” koncertiem varēs iegādāties biļetes par īpaši zemu cenu - 5 eiro. Viena pirkuma ierobežojums – 4 biļetes. Biļešu skaits ar akcijas atlaidi ir ierobežots.

Saistībā ar Līvas ciema svētkiem, lūdzam apmeklētājus ņemt vērā, ka stāvlaukums pie koncertzāles “Lielais dzintars” automašīnu novietošanai 20. un 21.maijā nebūs pieejams.

Plašāka informācija par norisēm koncertzālē: www.lielaisdzintars.lv.

SIA “Lielais dzintars”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana