Rīgas Saksofonu kvartets aicina uz 25 gadu jubilejas koncertu

Rīgas Saksofonu kvartets (RSK) ielūdz klausītājus uz savas 25. dzimšanas dienas koncertu otrdien, 25. aprīlī plkst. 18.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē. Jubilejas koncertā kopā ar kvartetu muzicēs gadu gaitā iegūtie skatuves draugi un arī bijušie kvarteta dalībnieki, atskaņojot rūpīgi atlasītu svētku programmu, tostarp īpašu Kārļa Lāča jaundarba atskaņojumu!

Rīgas Saksofonu kvarteta darbība aizsākās 1992. gadā, un pirmais publiskais koncerts notika jau tā paša gada 5. maijā Lielās Ģildes Minsteres zālē. Kopš tā laika ir piedzīvots un paveikts ļoti daudz. Pateicoties RSK aktīvajai koncertdarbībai, saksofonmūzikas un saksofonspēles popularizēšanai, šis Ādolfa Saksa izgudrotais instruments ir kļuvis par vienu no populārākajiem pūšaminstrumentiem Latvijā. Pēc kvarteta dibinātāja prof. Arta Sīmaņa iniciatīvas un aktīvas organizatoriskās darbības, jau kopš 1999. gada Latvijā norisinās Starptautiskais Saksofonmūzikas festivāls “Saxophonia”, un šogad jau svinējām tā desmito jubileju. Festivāls sevī ietver arī konkursu jaunajiem Latvijas saksofonistiem un kopumā tajos piedalījušies ap 800 dalībnieku. Savā pastāvēšanas laikā RSK koncertējis 32 pasaules valstīs – ne tikai Eiropā, bet arī ASV, Kanādā, Ķīnā, Indijā, aktīvi popularizējot latviešu mūziku. RSK ir lieliska sadarbība ar tādiem latviešu komponistiem kā Alvils Altmanis, Dace Aperāne, Pēteris Butāns, Līga Celma, Rihards Dubra, Ēriks Ešenvalds, Niks Gothams, Jēkabs Jančevskis, Kārlis Lācis, Georgs Pelēcis, Jēkabs Nīmanis, Valdis Muktupāvels, Raimonds Tiguls, Rihards Zaļupe u.c. 1999. gadā RSK saņēmis augstāko apbalvojumu mūzikā Latvijā – Lielo Mūzikas balvu. Iespējams, šis kolektīvs ir visilgāk pastāvošais un regulāri koncertējošais kameransamblis Latvijas kamermūzikas vēsturē.

Kvarteta sastāvā šobrīd muzicē Katrīna Kivleniece (soprāna saksofons), Artis Sīmanis (alta saksofons), Ainars Šablovskis (tenora saksofons) un Baiba Tilhena (baritona saksofons). Jubilejas koncertā, 25. aprīlī, piedalīsies arī kādreizējie kvarteta mūziķi, Latvijā populāri saksofonisti – Gints Pabērzs, Arvīds Kazlausks, Oskars Petrauskis, Renārs Lācis, Artis Gāga, kā arī nu jau Maskavas Saksofonu kvinteta dalībnieks Niks Šeffers. Tieši šim notikumam un šādam plašam saksofonistu sastāvam komponists Kārlis Lācis sacerējis savu skaņdarbu “Jubilejas valsis”, kura pirmatskaņojumā piedalīsies arī pats autors un ritma grupa.

Tāpat koncerta viesi būs ilggadējie kvarteta skatuves sadarbības partneri: pianiste Herta Hansena, Latvijas Nacionālās operas un baleta solistes Kristīne Gailīte un Ieva Parša, etnomuzikologs un komponists Valdis Muktupāvels un akordeonists Savva Zihs. Koncertu vadīs muzikologs Orests Silabriedis.

Koncertu atbalsta mūzikas instrumentu firma YAMAHA, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija un Brāļu Jurjānu biedrība.

Biļetes Biļešu Paradīzes kasēs, www.bilesuparadize.lv vai stundu pirms koncerta norises vietā. Biļešu cena 5 EUR, skolēniem – ieeja brīva.

 

Jana Lāce, JVLMA Koncertdaļas vadītāja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana