Ziņas | Kultūra, māksla


Recenzija_JĀ/NEatkarība-2019_Bulduru Izstāžu nams

Bulduru Izstāžu namā 12. novembrī tika atklāta konkursa izstāde "JĀ/NEatkarība-2019", kura aplūkojama līdz 7. decembrim. Izstāde dalīta divās daļās – darbi aplūkojami arī Jūrmalas pilsētas domes vestibilā.

Novadpētniecības konference "Daugavpils cietoksnis un tā iemītnieki"

Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centrs aicina visus interesentus pieteikties un apmeklēt 21. novadpētniecības konferenci Daugavpils cietoksnī. Konferences tēma šogad ir "Daugavpils cietoksnis un tā iemītnieki". Novadpētniecības konference notiks 2019. gada 13. decembrī plkst. 13.00 Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centrā, Nikolaja ielā 5. Konferences laikā tiks stāstīts par Daugavpils cietoksni 1919. gada Daugavpils kauju laikā, sportu Aviācijas inženieru augstskolā un par cietoksni, kā otro lielāko Baltijā ziemojošo sikspārņu "viesnīcu".

Jelgavā septiņu valstu mākslinieku darbos atdzīvosies ledus supervaroņi!

Dalībai 22. Starptautiskajā Ledus skulptūru festivālā, kas Jelgavā notiks no 7. Līdz 9. februārim, apstiprināti 30 profesionāli tēlnieki no septiņām valstīm. Sapnis par superspējām, jaunu varoņu veidošanās, varonība mūsu ikdienas dzīvē un vēstures lapās – nepilnas nedēļas laikā, radot 45 konkursa skulptūras, ledus mākslas darbos tiks iedzīvināti 2020. gada festivāla tēma "Supervaroņi".

Anatolija Danilāna un Pētera Struberga jaunākās grāmatas prezentācija

Apgāds "Jumava" izdevis profesora Anatolija Danilāna un ceļotāja Pētera Struberga grāmatu "Dakteri un šamaņi", kas veidota kā dialogs par zinātnisko medicīnu un tautas dziedniecību.

Līdzjūtība saistībā ar diriģenta Marisa Jansona aiziešanu mūžībā

Ārlietu ministrija izsaka visdziļāko līdzjūtību Marisa Jansona ģimenei un talanta cienītājiem, latviešu diriģentam mūžībā aizejot.

Tautas deju koncerts "Ziemas raksti" Kultūras centrā "Iļģuciems"

7. decembrī plkst. 18.00 Rīgas Kultūras centrā "Iļģuciems" norisināsies jauniešu deju kolektīva "Latve" koncerts "Ziemas raksti".

Alfreda Hičkoka filmu retrospektīva kinoteātrī "Kino Bize"

Spriedze un terors, mazliet noslēpumainības un romantikas Alfreda Hičkoka filmu retrospektīvā no 7. līdz 12. decembrim kinoteātrī "Kino Bize". Atzīmējot viena no nozīmīgāko režisoru kino vēsturē 120 gadu jubileju, kā arī kinoteātra "Kino Bize" septīto gadadienu, nedēļas garumā vienā seansā varēs noskatīties astoņas Alfreda Hičkoka filmas. Sākums 7. decembrī pl. 19:30 ar kinoseansu filmai "Psiho".

Paaugstināta Temperatūra

Latvijas Mākslas akadēmijas Metāla dizaina katedras pasniedzēju, studentu un absolventu darbu izstāde.

KORIM "JOLANTA - 135", 7. DECEMBRĪ SADRAUDZĪBAS KONCERTS

2019. gada novembrī aprit 135 gadi kopš tagadējās Latvijas teritorijā darbojas neredzīgo un vājredzīgo cilvēku jauktais koris «Jolanta». Šis koris darbojies gan Krievijas impērijas, gan Latvijas pirmās republikas un padomju okupācijas laikā, kā arī turpina savu darbību atjaunotajā Latvijas valstī. «Jolanta» ir pats vecākais koris Rīgā, dibināts 1884.gadā. Korim «Jolanta» nosaukums tam aizgūts no Čaikovska operas, kuras varone Jolanta ir neredzīga meitene.

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā apskatāma izstāde par jauniešu iespējām Latvijā un Eiropā "Mirklis"

Šogad aprit 20 gadi, kopš Latvijas jaunieši var piedalīties vai paši īstenot starptautiskus Eiropas jauniešu apmaiņas, iniciatīvu, solidaritātes vai brīvprātīgā darba projektus. Kopumā šīs iespējas Latvijā izmantojuši ap 100 000 jauniešu, liecina Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras (JSPA) apkopoto datu rezultāti. Popularizējot Eiropas sniegtās iespējas jauniešiem, JSPA aicina jauniešus un jaunatnes jomā strādājošos uz fotogrāfiju izstādi "Mirklis", kas no 6. līdz 20. decembrim būs apskatāma Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (M stāvā).

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli