Ziņas | Kultūra, māksla


Raidījumā "Rīgas stila pavēlnieks" dizaineri piedāvā sešas interpretācijas par mūsdienu Lāčplēsi

11. novembrī, telekanālā RīgaTV 24, bija skatāms "Rīgas stila pavēlnieks" septītais raidījums, kurā dizaineri piedāvāja sešas interpretācijas par to, kāds izskatītos mūsdienu Lāčplēsis.

Balvas "Zelta Mikrofons" žūrija kļūst starptautiska

Ierakstu iesniegšana turpinās vēl līdz 4.decembrim, bet jau kļuvis zināms, kuri būs tie nozares profesionāļi, kuru viedoklis veidos šī gada rezultātus.

Kinoteātris "Splendid Palace " ar erotisko Fransuā Ozona trilleri "Dubultais mīlnieks" atzīmē viņa 50. dzimšanas dienu

Hameleons. Tā dažkārt tiek dēvēts franču režisors Fransuā Ozons, kurš savas karjeras laikā ir izmēģinājis gandrīz visus kino žanrus – no melodrāmas un komēdijas līdz psiholoģiskai drāmai un mūziklam. Šogad režisors atgriezies ar filmu "Dubultais mīlnieks" ("L'amant double"), kuru pats dēvē par "erotisku trilleri". Kannu kinofestivāla konkursa programmā iekļautās filmas Latvijas pirmizrāde notiks īpašā datumā – režisora 50 gadu jubilejas dienā, 15. novembrī, kinoteātrī ‘’Splendid Palace’’.

Režisors Pauls Timrots iestudējis izrādi "Harolds un Moda"

Režisors Pauls Timrots Dailes teātra Mazajā zālē iestudējis Kolina Higinsa lugu "Harolds un Moda", kas Dailes teātra versijā nodēvēta par "komēdiju ar pašnāvībām 2 daļās". Pirmizrāde - 16.novembrī.

Ceturtdien Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" notiks Kurzemei veltītā lielkoncerta "Pūt, vējiņi" pirmizrāde

Ceturtdien, 16. novembrī Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" notiks pirmizrāde Latvijas valsts simtgades vērienīgākā mūzikas projekta "Latvijas gredzens" otrajam – Kurzemei veltītajam lielkoncertam "Pūt, vējiņi".

TRIO ART-I-SHOCK IZDOD DEBIJAS ALBUMU

Vakar, 13.novembrī, Latvijas Radio I studijā ar skanīgu tiešraides koncertu tika prezentēts Latvijas Radio 3 – "Klasika" rezidences mūziķu Trio Art-I-Shock debijas albums.

Aicinām pieteikties profesionālus māksliniekus un mākslas studentus dalībai glezniecības izstādē–konkursā Ziemas stāsti

No 2017. gada 1. decembra līdz 2018. gada 31. janvārim Rīgas Kultūras un atpūtas centra "Imanta" visās izstāžu galerijās notiks otrā ikgadējā izstāde "Ziemas stāsti", šoreiz jau kā glezniecības izstāde - konkurss. Piedalīties izstādē tiek aicināts ikviens profesionāls mākslinieks vai mākslas students ar saviem darbiem par atbilstošo tēmu. Konkursa nolikumu un pieteikumu var meklēt Kultūras un atpūtas centra "Imanta" mājas lapā:

Dināra Rudāne un Ingus Pētersons jaunā Ziemassvētku programmā "IR KLUSA NAKTS"

Adventes laikā Latvijas dievnamos un koncertzālēs viesosies skaistāko tradicionālo Ziemassvētku dziesmu programma "IR KLUSA NAKTS". Komponists Jānis Lūsēns programmu veidojis izcilajiem solistiem Dinārai Rudānei un Ingum Pētersonam, kā arī diviem talantīgiem bērniem ar eņģeļu balsīm, dažādu vokālo konkursu laureātiem, Elizabetei Lukaševičai un Kristianam Jasinskim. Pirmo reizi jaunā Ziemassvētku programma izskanēs 16.decembrī Rīgā, Jaunajā Sv.Ģertrūdes baznīcā.

Čaks iet uz kino!

Patriotu nedēļas vidū, 15. novembrī plkst. 17.00 Aleksandra Čaka memoriālajā dzīvoklī-muzejā notiks tematiskās izstādes "Čaks iet uz kino" atvēršana.

Viola da gamba kvarteta "Les Voix Humaines" (Kanāda) koncerts

17. Starptautiskais Baha kamermūzikas festivāls un Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA piedāvā:
Johana Sebastiana Baha "Fūgas māksla"
Viola da gamba kvarteta "Les Voix Humaines" (Kanāda) koncerts

Aktuālās ziņas