Ziņas | Kultūra, māksla


Valsts prezidents Rīgas pilīs sveic XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku organizatorus

Piektdien, 2018. gada 20. jūlijā, Valsts prezidents Raimonds Vējonis Rīgas pilī sveica XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku organizatorus un pateicās viņiem par pašaizliedzīgi ieguldīto darbu, radot brīnišķīgus kopības svētkus visai tautai.

Kā kļūt par modernās mākslas kolekcionāru, ja neesi miljonārs: seši padomi no "Jūrmala Art Fair"

Modernās mākslas tirgus var šķist traka pasaule, kas ir domāts tikai tiem, kuriem ir pieejamas milzīgas summas ekstravagantiem pirkumiem. Taču nav vērts raizēties: ikvienam cilvēkam ne tikai ir tiesības, bet nav arī nekādu šķēršļu kļūt par mākslas priekšmetu – gleznu, fotogrāfiju, skulptūru, instalāciju, litogrāfiju, ofortu – kolekcionāru.

Ministru prezidents: šovasar bija skaistākie Dziesmu un deju svētki

Ministru prezidents Māris Kučinskis ceturtdien, 19. jūlijā, Rīgā tikās ar XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku organizatoriem.

Haralda Sīmaņa koncerts Palmu mājā. Noslēgsies jūlija koncertu sērija.

Trešdien, 25. jūlijā, plkst. 19.00 Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā ar leģendārā dziesminieka Haralda Sīmaņa koncertu noslēgsies vasaras koncertu sērija, kas trīs jūlija trešdienu vakarus priecēja dabas baudītājus zaļākajā un eksotiskākajā vietā Rīgā – Palmu mājā.

"Prāta Vētra" aicina uz videi draudzīgāko tūri Latvijā

] Prezentējot jaunāko albumu "Par to zēnu, kas sit skārda bungas", grupa "Prāta Vētra" šajā nedēļas nogalē uzsāk Latvijas koncerttūri "Skārda bungu tūre", kas būs pirmā videi draudzīgākā koncerttūre Latvijā un Baltijā. Sadarbībā ar partneriem koncerttūres nodrošināšanā tiks izmantoti ekoloģiski, videi draudzīgi un ilgtspējīgi risinājumi. Ar šo koncerttūri piecās Latvijas pilsētās "Prāta Vētra" vēlas pievērst lielāku uzmanību vides aizsardzības jautājumiem un dalīties ar lietām un ieteikumiem, ko katrs ikdienā var darīt, lai mazinātu ekoloģiskās pēdas nospiedumu.

Grupai Bermudu Divsturis jauns CD "BALLPLESIS un tiek izziņoti pirmie solo koncerti

12.jūlijā, ar skaļu ballīti, uz tirdzniecības parka "Alfa" autostāvvietas jumta, tika prezentēts grupas "Bermudu Divstūris" jaunais albums "Ballplēsis",kurš ir grupas otrais studijas albums, un tapis sadarbībā ar vislabākajiem rajonā – Ādažu Čipsiem!

Diriģents Ainārs Rubiķis: Ļoti daudzus pasaulē pārsteidz neatlaidība un latviešu spīts

Berlīnes Komiskās operas muzikālais vadītājs Ainārs Rubiķis atzīst, ka viens no viņa dzīves vadmotīviem ir savu ideālu nenodošana un godīgums pašam pret sevi. Muzikālā vadītāja darbs nav tik vienkāršs kā viņam sākumā šķitis – tā ir diplomātija, psiholoģija un darbs ar cilvēkiem. 24. jūlijā Dzintaru koncertzāles Lielajā zālē koncertā "Dzimuši Latvijā" Rubiķis diriģēs Latvijas Simtgades jauniešu orķestri, kas valsts simtgades programmas ietvaros ļauj labākajiem Latvijas jaunajiem mūziķiem pilnveidot savas mākslinieciskās prasmes un uzstāties kopā ar pasaulslaveniem Latvijas mūziķiem.

Notiks džeza mūzikas festivāla "Saulkrasti Jazz Festival 2018" atklāšana "Origo Summer Stage"

Šogad jau devīto reizi "Origo Summer Stage" apmeklētājus un mūzikas cienītājus ikgadēji priecēs divi "Saulkrasti Jazz Festival" koncerti. Pirmais koncerts laukumā pie Origo notiks pirms festivāla sākuma – šo ceturtdien, 12. jūlijā plkst. 17:00. Tajā uzstāsies pašmāju mūziķi – Viļņa Kundrāta kvartets un Rīgas Doma kora skolas 1. kursa combo. Savukārt jau nākamajā nedēļā – 19. jūlijā plkst. 17:00 notiks otrais koncerts, kurā festivālu pārstāvēs mākslinieki no Latvijas un Francijas – grupa "Syncope" un "Martin Joey Dine "New Wave" Quartet".

25. jūlijā Valda Buša izstāde Bulduru Izstāžu namā

25. jūlijā no plkst. 15.00–18.00 Bulduru Izstāžu namā (bijušais Mākslinieku nams) notiks gleznotāja Valda Buša piemiņas pasākums.

100 vispopulārākās latviešu dziesmas vienā nošu grāmatā!

Atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, Izdevniecība MicRec centusies apzināt un apkopot vienā nošu grāmatā tās dziesmas, kuras latviešiem bijušas nozīmīgas jau tad, kad valsts tika dibināta, un ir nozīmīgas arī tagad, kad svinam svētkus.

Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana