Ziņas | Kultūra, māksla


Noskaidroti "kim? Rezidences balvas 2017" finālisti

kim? Laikmetīgās mākslas centrs paziņojis "kim? Rezidences Balvas 2017" fināla četrinieku – māksliniekus Ievu Krauli, Maiju Kurševu, Krišu Salmani un Evitu Vasiļjevu. Šogad balvas ieguvējs dosies trīs mēnešu ilgā rezidencē uz Gasworks izstāžu, darbnīcu un starptautisko rezidenču programmu Londonā.

LIELAJĀ DZINTARĀ – PASAULES MŪZIKA GRUPAS "THE GLOAMING" SKANĒJUMĀ

Pieci neatkārtojami mūziķi, kas kopā veido īru grupu "The Gloaming", sestdien, 21.oktobrī pulksten 18 ar vienīgo koncertu Baltijā viesosies Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars". "The Gloaming" pašlaik ir vieni no spilgtākajiem pasaules mūzikas jeb world music žanra pārstāvjiem uz Eiropas skatuves, apvienības izpildītā oriģinālmūzika atrodas krustcelēs - tradicionālā īru folkmūzika uzplaukst jaunā skanējumā, paspilgtinot to ar laikmetīgās, džeza un eksperimentālās mūzikas nokrāsām.

Izstāde "EŅĢEĻU DIENA" Mākslinieku namā

No 2017. gada 20. janvāra Mākslinieku namā Muižas ielā 6, Jūrmalā apskatāma mākslinieces Agneses Bules personālizstāde "Eņģeļu diena". Tā ir gadskārtējā mākslinieces atskaites izstāde, kurā autore parāda savu eņģeļu tematikai veltīto gada veikumu. Autore šo darbu sēriju dēvē arī par "Spārnoto Latviešu sapni", jo pierastais un parastais latvieša tēls te ieguvis dinamisku attīstības un spārnos pacelšanās iespēju.

Izsludināti XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koncepciju konkursi ...

Izsludināti XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koncepciju konkursi koru koncertam un tautas deju lielkoncertam. Turpinot gatavošanos nākamajiem XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem 2020.gadā, Valsts izglītības satura centrs (VISC) izsludina koncepciju konkursus: koru koncertam Mežaparka Lielajā estrādē un tautas deju lielkoncertam Daugavas stadionā, un aicina radošus un ieinteresētus cilvēkus piedalīties konkursos un izteikt savu redzējumu šiem svētkiem.

Zināmi Zelta Mikrofons 2017 nominanti

16.janvārī Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas Zelta Mikrofons 2017 ievadceremonijā Latvijas 1. Rokkafejnīcā tika paziņoti šī gada nominanti 16 kategorijās, ko noteikusi profesionāla žūrija 43 mūzikas ekspertu sastāvā. Uz iekļūšanu nominantu pieciniekā pretendēja 114 albumi, 46 dziesmas, 66 videoklipi, 32 debitanti, kā arī 8 koncertieraksti.

GADA VĒRTĪGĀKĀ DZIESMA BŪS ZINĀMA JAU SESTDIEN!

Šo sestdien, 21. janvārī, Olimpiskajā centrā "Ventspils" notiks Latvijas Radio 2 pop dziesmu aptaujas "Muzikālā Banka 2016" apbalvošanas ceremonija. Pasākuma tiešraidi jau no plkst.19:00 varēs vienlaicīgi dzirdēt Latvijas Radio 2 vērot LTV 1. Visi finālisti uzstāsies koncerta pirmajā daļā, un pēc tam tiks izsludināts telefonbalsojums, kam piederēs 50% tiesību izmainīt gada vērtīgāko dziesmu secību.

Šī gada "Supernovas" debitants publicē savas dziesmas video

Toma Kalderauska izpildītā Ginta Stankeviča un Kerijas Kalējas dziesma "We Won’t Back Down" ir starp tām 22 dziesmām, kuras piedalīsies šī gada LTV organizētajā "Supernova" dziesmu konkursā, un cīnīsies par iespēju pārstāvēt Latviju Eirovīzijas dziesmu konkursā Ukrainā. 

Aicina atzīmēt Ķīniešu Jauno gadu, baudot īpašu lielkoncertu Cēsīs

Otrdien, 31. janvārī, plkst. 19.30 koncertzālē "Cēsis" gaidāms Lielais ķīniešu Jaungada koncerts, kurā uzstāsies divi tradicionālie ķīniešu orķestri no Ķīnas ziemeļiem un dienvidiem - Šaaņsji Radio ķīniešu mūzikas orķestris un Džedzjanas Tautas mūzikas orķestris. Sagaidot Jauno gadu pēc Mēness kalendāra, klausītāji varēs baudīt īpašu mūzikas programmu vairāk nekā simts mūziķu sniegumā.

GĒTEBORGAS KINO FESTIVĀLĀ PIRMIZRĀDI PIEDZĪVOS FILMA "VIENU BIĻETI, LŪDZU!"

Matīsa Kažas dokumentālā filma "Vienu biļeti, lūdzu!" (One Ticket Please) pasaules pirmizrādi piedzīvos 30. janvārī Gēteborgas Starptautiskajā kino festivālā. Filma, kura ir Kažas debija pilnmetrāžas kino, iekļauta festivāla oficiālajā programmā.

Tikšanās ar rakstnieci Noru Ikstenu

Rīgas Centrālās bibliotēkas Daugavas filiālbibliotēka (Aviācijas ielā 15) 20.janvārī plkst.16.00 aicina uz tikšanos ar rakstnieci Noru Ikstenu.

Aktuālās ziņas

grāmatvedības pakalpojumi  apdrošināšana  lēti ceļojumi  game localization  santehniķis  autoserviss