Ziņas | Kultūra, māksla


Kinoteātris "Splendid Palace" sezonu atklās ar īpašu pirmizrādi "Aktrise un laiks. Vija Artmane".

Kinoteātris "Splendid Palace" 96.sezonu atklās 21.augustā – dienā, kad leģendārajai un skatītāju tik mīlētajai aktrisei Vijai Artmanei apritētu 90 gadu. Godinot aktrises piemiņu un ievērojamo ieguldījumu Latvijas teātra un kino dzīvē, kinoteātra Lielajā zālē būs iespējams noskatīties Latvijas Televīzijas jaunāko dokumentālo filmu – režisores Agitas Cānes-Ķīles un scenārija autores Dairas Āboliņas kopdarbu "Aktrise un laiks. Vija Artmane".

Kim? sadarbībā ar CCA – Telavivas Laikmetīgās mākslas centru atklāj grupas izstādi

Kim? Laikmetīgās mākslas centrs, sadarbībā ar CCA – Telavivas Laikmetīgās mākslas centru 13. jūlijā atklāja grupas izstādi "Baismu ielejas līkločos: skulptūra un cilvēks datorģenerētās tēlainības laikmetā" (Stumbling Through the Uncanny Valley: Sculpture and Self in the Age of Computer Generated Imagery). Izstāde ir apskatāma līdz 7. septembrim CCA – Telavivas Laikmetīgās mākslas centrā. Izstādes kuratore ir Hena Tamira (Chen Tamir). Izstāde Latvijā ar nosaukumu "Nervozajam garam uz deju grīdas (Faktūra pēcoptiskajā laikmetā)" tiks atklāta 2020.gadā Kim? Laikmetīgās mākslas centrā, un tās kuratore būs Zane Onckule.

Jūgendstila salona mūzikas koncertvakari "Rīgas mākslas telpā"

Izstādes "Jūgendstils Rīgā. Kolekcijas desmitgade" ietvaros izstāžu zālē "Rīgas mākslas telpa" (Kungu ielā 3) notiks divi īpaši koncertu vakari 18. jūlijā un 22. augustā plkst. 18.00, kas ļaus piedzīvot ceļojumu laikā – redzot, sajūtot un izbaudot jūgendstila bagātīgo gaisotni kā mākslā, tā mūzikā.

LATVIJAS AINAVU ARHITEKTŪRAS BALVA 2019 SAŅEM 81 PIETEIKUMU

Pirmajai Latvijas Ainavu arhitektūras balvai nominācijās ĀRTELPĀ, PERSONĪBAS un PROCESI ir iesniegts 81 pieteikums. Nacionālā žūrija pirmo reizi tikās 20. jūnijā un īsi pēc tam sākusi ārtelpu apskati, novērtējot tās klātienē un tiekoties ar projektu autoriem un atbildīgajām personām, informēja Latvijas ainavu arhitektu asociācija.

Cēsu Mākslas festivāla pirmajā nedēļā dzejas performance, kino un vokālā kamermūzika

Cēsu Mākslas festivāls šovasar notiek no 6. jūlija līdz 18. augustam. Pirmajā festivāla nedēļā apmeklētāji aicināti uz kino programmas "Kalni" atklāšanu ar brīvdabas seansu pie Spoguļklintīm, dzejas perfromanci un latviešu trimdas komponistu vokālās mūzikas koncertu "Tuvās un tālās solodziesmas". Ik dienu apskatāmas arī vērienīgās festivāla vizuālās programmas izstādes.

Darjas Kotljarovas "Identifikācija" Rietumu Bankas galerijā

Rietumu Bankas galerijā ir atklāta talantīgās mūsdienu mākslinieces, maskavietes Darjas Kotljarovas gleznu izstāde "Identifikācija".

Cēsu Mākslas festivālam izveidota mākslīgā intelekta atbalstīta saziņas platforma

Cēsu Mākslas festivālam, kas notiks no 2019. gada 6. jūlija līdz 23. augustam, izveidota īpaša festivāla saziņas platforma viedtālruņos, lai padarītu festivāla norisi aizraujošāku un ērtāku apmeklētājiem. Saziņas platforma ar tajā integrēto mākslīgajā intelektā balstītu virtuālo asistentu @Vendis būs pieejama visu festivāla laiku.

Slavenais Kanādas cirks Cirque du Soleil janvārī viesosies Rīgā

Cirque du Soleil ar vienu no saviem iespaidīgajiem šoviem CRYSTAL janvārī viesosies Rīgā. Iegādājies biļetes jau tagad un izbaudi šo neaizmirstamo šovu! Vēro, kā pasaules klases slidotāji un akrobāti ar savu veiklību un plūstošām kustībām pārņem jauno rotaļu laukumu uz ledus, izaicinot gravitātes likumus ar iepriekš neredzētiem akrobātiskajiem trikiem. Seko galvenajai varonei Kristālai (Crystal) iedvesmojošā sevis atklāšanas pasakā, kur viņa ieslīgst savas iztēles pasaulē.

Daugavpils aicina uz 5. Starptautisko vēsturiskās rekonstrukcijas festivālu "Dinaburg 1812"

Šī gada 20.-21. jūlijā Daugavpilī jau 5. reizi norisināsies Starptautiskais vēsturiskās rekonstrukcijas festivāls "Dinaburg 1812", kas veltīts 19. gs. pirmās puses notikumiem, kad brašais Dinaburgas cietokšņa garnizons atvairīja Napoleona armijas uzbrukumu 1812. gada jūlijā. Pasākumam galvenais mērķis ir Daugavpils cietokšņa un vēsturiskās rekonstrukcijas klubu kustības popularizēšana.

Par "Kim? Rezidence 2019" ieguvēju kļūst māksliniece Maija Kurševa

Kim? Laikmetīgās mākslas centrs izvirzījis mākslinieci Maiju Kurševu rezidencei Ņujorkā. Viņa šā gada vasarā ir aicināta pavadīt trīs mēnešus Starptautisko darbnīcu un kuratoru programmā ISCP un būs jau otrā rezidente no Latvijas, kas Kim? un ISCP sadarbības rezultātā dosies uz prestižo rezidenču programmu.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli