Ziņas | Kultūra, māksla


Ar koncertiem dažādām gaumēm izskanējis koncertzāle "Cēsis" trešais festivāls Čello Cēsis

Nedēļas nogalē koncertzāle "Cēsis" jauno sezonu atklāja ar trešo starptautisko čellu festivālu Čello Cēsis. Šī gada festivālu raksturoja jaunrade, muzikāli meklējumi un pirmatskaņojumi. Četros noskaņā un raksturā dažādos koncertos ikviens varēja atklāt sev čella burvību.

2017.gadā no 22.-24.septembrim norisināsies Katlakalna IV Starptautiskais folkloras festivāls RUDENĀJI-2017. Festivāls

2017.gada RUDENĀJOS gaidām etnogrāfisko kopu RIHO no Gruzijas, lietuviešu kopu ŽAISA no Kauņas un igauņu tradīcijas pārstāvjus PÄRIMUSLAULU SELTSING. Interesanta solās būt tikšanās ar Čehijā dzīvojošo latviešu kopu KRUSA. No Latvijas Latgali pārstāvēs BALTINAVAS etnogrāfiskais ansamblis, Vidzemi – ģimeņu kopa PUTNI, bet Kurzemi - Brocēnu VIRZA, no Rīgas ieradīsies kopas GRODI, GARATAKA un SKANDINIEKI. Festivāla mājinieki - Katlakalna kopa RĀMUPE, kam pievienosies arī Katlakalna ģimeņu kopa LIZDA.

Noliktavā No3 notiks americana un swamp-folk koncerts

Pirmdien, 18. septembrī, alternatīvās kultūras notikumu vietā Noliktava No3 Andrejsalā notiks oriģinālajos americana un swamp folk stilos ieturēts folkmūzikas koncerts. Koncertā uz skatuves kāps starptautiski atzītā ASV apvienība "Jim and Sam", kā arī pašmāju multi-instrumentālists Oskars Jansons.

Aicina uz scenogrāfam Johanam Brēmam veltītas izstādes atklāšanu un lektoriju

Koncertzāle "Lielais dzintars" sadarbībā ar Čehijas vēstniecību Latvijā sestdien, 16.septembrī pulksten 14 aicina uz scenogrāfam, arhitektam un gleznotājam Johanam Brēmam veltītās izstādes atklāšanu un lektoriju koncertzāles 6.stāva galerijā.

Izcilais klarnetists Hokans Rosengrens koncertēs Rīgā

Oktobra sākumā Rīgā ieradīsies zviedru izcelsmes ASV dzīvojošs pasaulslavens klarnetists Hokans Rosengrens (Håkan Rosengren), lai uzstātos Orķestra "Rīga" Sezonas atklāšanas koncertā un sniegtu meistarklases Orķestra "Rīga" mūziķiem. Koncertā 12. oktobrī plkst. 19.00 Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā Hokans Rosengrens atskaņos tieši viņam sacerētu Frenka Tičeli Koncertu klarnetei un pūtēju koncertorķestrim.

Antonio Banderass atveidos Pablo Pikaso

Populārais aktieris Antonio Banderass atveidos ģeniālo spāņu mākslinieku Pablo Pikaso "National Geographic" seriāla "Ģēnijs" otrajā sezonā. Abiem piemīt harisma, kaislīga daba un vēlme izaicināt robežas.

Kristīne Nuķe Panteļejeva "Saules ceļš"

No 15. septembra plkst. 18.00 Jūrmalā, Mākslinieku namā, Muižas ielā 6 būs apskatāma Kristīnes Nuķes Panteļejevas personālizstāde "Saules ceļš". Kristīne Nuķe Panteļejeva 2015. gada nogalē gadskārtējā konkursa izstādē "JĀ/NEATKARĪBA-2015" ieguva skatītāju balvu par darbu "Tīmeklis" un tādejādi nodrošināja sev iespēju veidot savu personālizstādi Mākslinieku namā. 2015. gada pavasarī Mākslinieku nama rīkotajā izstādē-akcijā loterijā "Gada Nedarbs-2015" gada nedarba balva tika piešķirta tieši Kristīnes Nuķes Panteļejevas darbam "Atkusnis".

Liepājas Ērgeļmūzikas festivālu atklās koncerts Jubilate deo!

14. septembrī plkst 19.00 Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē ar koncertu "Jubilate deo" atklās 16. Liepājas ērģeļmūzikas festivālu. Koncertā piedalīsies soprāns Marlēna Keine, ķīniešu izcelsmes igauņu kontrtenors Ka Bo Čans, flautiste Dita Krenberga un virtuozā ērģelniece Liene Andreta Kalnciema, atskaņojot V.A. Mocarta, J.S. Baha un F. G. Hendeļa, K. Monteverdi un S. Franka darbus.

Aleksandra Čaka memoriālais dzīvoklis-muzejs ielūdz uz izstādi ...

Aleksandra Čaka memoriālais dzīvoklis-muzejs ielūdz uz izstādi
"Romana Sutas grāmatu ilustrācijas",
kas veidotas Aleksandra Čaka grāmatai "Poēma par ormani".


Izstādes atklāšana 2017. gada 14. septembrī plkst. 17:00.
Aleksandra Čaka "Poēma par ormani" grāmatā iznāca 1930. gadā izdevniecībā "Zelta grauds" 1000 eksemplāru metienā ar mākslinieka Romana Sutas ilustrācijām. Mākslinieka meita, mākslas vēsturniece Tatjana Suta šo sadarbību vērtēja kā radošu veiksmi abiem, jo Romana Sutas mākslas stils ideāli atbilda Aleksandra Čaka dzejas noskaņojumam un iekšējam garam.

Sen nebijis notikums – dzejoļu grāmata pieprasītāko grāmatu topā! Guntars Račs "365" 1.daļa

Pirms divām nedēļām nāca klajā dzejnieka un mūziķa Guntara Rača jaunās dzejoļu grāmatas "365" 1.daļa. Liels bija izdevēju un autora pārsteigums, ieraugot šo grāmatu vairāku lielāko Latvijas grāmatnīcu pieprasītāko grāmatu topa pašā augšgalā. Kā atzīst grāmatu izplatītāji, tad tas ir sen nebijis notikums, jo jaunas dzejoļu grāmatas reti kad parādās starp pieprasītākajām grāmatām, kur nu vēl ierindojas topa augšgalā.

Aktuālās ziņas