Ziņas | Kultūra, māksla


Koncertzālē "Lielais dzintars" atklās jaunu mākslas izstādi

Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" mākslas telpā Civita Nova vēl līdz nedēļas beigām, 30.jūlijam skatāma ikoniskās latviešu gleznotājas Džemmas Skulmes izstāde, taču 3. augustā, līdz ar "Liepājas mākslas foruma" atklāšanu, ekspozīciju nomainīs starpdisciplināra laikmetīgās mākslas izstāde "Melnais caurums", kas tapusi sadarbībā ar mākslas centru "Totaldobže".

Festivāla "Via Baltica" koncertu progrmmu atklās Elza Rozentāle un grupa "Bur mani"

Daudzu klausītāju iemīļotā džeza dieziedātāja Elza Rozentāle 18. augustā Liepājā vēsturiskā "Romas dārza" pagalmā atklās festivāla "Via Baltica" koncertu programmu. Laikā, kad pieminam unikālo Baltijas valstu brīvības akciju "Baltijas ceļš", Liepājā jau septīto reizi tiksies Baltijas valstu mūziķi un mākslinieki, pulcējot vairākus tūkstošus plašu auditoriju koncertos, izstādēs un citos pasākumos. Šogad festivālā notiks septiņi koncerti, mākslas un vēstures izstādes, kā arī trīs kinoseansi.

Nākamnedēļ kultūras baudītājus Siguldā pulcēs jau 25.Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki

No 28. līdz 30.jūlijam Siguldā norisināsies viens no gada ievērojamākajiem notikumiem Latvijas kultūras dzīvē – jau 25.reizi Livonijas ordeņa Siguldas pili pieskandinās Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki. Opermūzikas baudītājus gaida gan atkalredzēšanās ar māksliniekiem, kuri Siguldā jau ir muzicējuši, gan muzikāli pārsteigumi – izcili pasaules operas solisti, kuri uz Siguldas Opermūzikas svētku skatuves būs redzami pirmo reizi. Papildu izcilajiem koncertiem un operas oriģināliestudējumam apmeklētājiem tiks piedāvāta izsmalcināta bezmaksas kultūras programma Siguldas pils kompleksā, kurā šogad vienotā skanējumā savīsies mūzikas un gastronomijas pasaules garšu nianses.

Tirgus un krāsaino smilšu spēles 22.jūlijā

22. jūlijā no plkst. 10.00 līdz 16.00 Kalnciema kvartāla pagalmā norisināsies iknedēļas zemnieku un amatnieku tirgus. Paralēli tam no plkst. 11.00 līdz 14.00 ""Dabas vides estētikas studiju apvienības" izbraukuma darbnīcā bērniem būs iespēja ļauties krāsainajām smilšu spēlēm.

"MARINĀDE" Mākslinieku namā

Starptautiskās jūras tematikai veltītās biennāles "Marina" ietvaros šogad arī Mākslinieku namā, Muižas ielā 6 ir skatāma laicīgās un īslaicīgās mākslas izstāde "Marināde". Mākslinieku nams kopā ar biedrību RAD-DAR piedāvā alternatīvu skatījumu uz jūru. Izstāde tika atklāta 18. jūlijā ar vērienīgu gurķu marinādes degustāciju, kura turpināsies arī šonedēļ.

Summer Sound izziņo pilnu mākslinieku sarakstu un festivāla programmas laikus

Festivāls Summer Sound izziņo programmas noslēdzošos mūziķu vārdus, kā arī precīzus mākslinieku uzstāšanās laikus. Mākslinieku sarakstam pievienojas Elizabete Balčus, Miks Dukurs, Marta Grigale, Anita Intaite, Du Duo, Lauris Bush, Pop Rok Kids un citi. Šogad, pateicoties jaunajām Koncertsētas un Priekšnama skatuvēm, festivāls lepojas ar īpaši daudzveidīgu mūzikas klāstu.

Atlasīti filmu projekti dalībai Baltijas jūras dokumentālo filmu forumā

Nupat noslēgusies projektu atlase dalībai Baltijas jūras dokumentālo filmu forumā (Baltic Sea Docs), kas šogad notiks no 2. līdz 10. septembrim. Forums ir nozīmīgākais dokumentālajām filmām veltītais projektu tirgus Baltijas valstīs, kas ik gadu Rīgā pulcē vairāk nekā 100 profesionāļu, bet skatītājiem Latvijā piedāvā iepazīties ar ievērojamām pēdējo gadu filmām. Pasākumu organizē Nacionālais Kino centrs, un tas norisināsies jau 21. reizi.

Cēsu Mākslas festivāla otrās nedēļas programma

Turpinās vienpadsmitais Cēsu Mākslas festivāls un otrajā tā norises nedēļā gaidāma pirmā Grand Prix teātru skates izrāde, lekcija par laikmetīgo mākslu, dokumentālās filmas "Laikmetīgā" pirmizrāde un kino uz Gaujas upes pie Ērgļu klintīm.

Eiropas koru olimpiādē Rīgā piedalās 10 000 koristu no 39 nācijām

Nāciju Grand Prix Rīga 2017 un 3.Eiropas koru olimpiāde jau trešo dienu pieskandina Rīgu, atvedot ciemos uz Latviju ap 10 000 koristiem no 39 nācijām.

Latvijas Televīzijas tiešraidē varēs vērot labāko Eiropas amatierkoru cīņu par uzvaru jaunajā konkursā...

Latvijas Televīzijas tiešraidē varēs vērot labāko Eiropas amatierkoru cīņu par uzvaru jaunajā konkursā "Eirovīzijas gada koris 2017"

Latvijas Televīzijas tiešraidē varēs vērot labāko Eiropas amatierkoru cīņu par uzvaru jaunajā konkursā "Eirovīzijas gada koris 2017"

Aktuālās ziņas

apdrošināšana  smslån  parkets  palodzes  вид на жительство в Латвии