Ziņas | Kultūra, māksla


Par Ziemeļvalstu un Baltijas 2019. gada labāko jauno gleznotāju titulēts latviešu mākslinieks Jānis Šneiders

Šogad konkursā par Ziemeļvalstu un Baltijas labāko jauno mākslinieka atzīts soms Rags Elnigs, savukārt labākā jaunā gleznotāja titulu ieguva pārstāvis no Latvijas – Jānis Šneiders. Konkurss notika jau ceturto gadu pēc kārtas, un šogad tajā tika pieteikts rekordliels darbu skaits – vairāk nekā 300.

Tekstilmākslinieces Edītes Pauls-Vīgneres darbu izstāde "VĪNA GARŠA"

Tekstilmākslinieces Edītes Pauls-Vīgneres 80 gadu jubilejas izstāde "Vīna garša" tapusi kā veltījums viņas vectēvam, Iļģuciema stikla fabrikas stikla pūtējamĀdolfam Paulam (1885–1975).

Dailes teātris gatavojas 100. jubilejai

Tieši pēc gada, 19. novembrī, Dailes teātris svinēs 100. jubileju. Lepojoties ar šai laikā paveikto, teātris 2020. gada rudenim plāno plašu svinību programmu.

Valsts prezidenta Egila Levita runa Latvijas Republikas proklamēšanas dienai veltītajā svētku koncertā ...

Valsts prezidenta Egila Levita runa Latvijas Republikas proklamēšanas dienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī


Labvakar, mīļie Latvijas cilvēki, svinīgajā valsts svētku vakarā!
Labvakar, visi klātesošie!

Valsts prezidenta Egila Levita atvadu vārdi māksliniecei Džemmai Skulmei Doma baznīcā 2019. gada 16. novembrī

Šodien esam atnākuši sacīt ardievas spilgtai māksliniecei un lielai personībai Latvijas kultūrā – Džemmai Skulmei. Skumju un atvadu brīdī cildināsim un godināsim aizgājēju, Džemmas Skulmes bagāto un daudzslāņaino mūžu, viņas mākslu un devumu latviešu kultūrai. Arī viņas cilvēciskumu.

63% varbūtība spēcīgās balss īpašnieces Diānas Paško uzvarai šova "X Faktors" 3. nedēļā

2019. gada 14. novembrī

TV3 šovā "X Faktors" spriedze pieaug ar katru nedēļu, jo trešā sezona piesaista gan ar jauniem muzikālajiem talantiem un viņu veikumu, gan dažādām žūrijas reakcijām un komentāriem. Šova otrajā nedēļā skatītāju Simpātiju balvu pelnīti ieguva Diāna Paško, bet uz izbalsošanas svītras stājās duets "Rozes" un Kevins Dilans Feinangs (Kevin Dylan Feunang), kurš arī pameta šovu. Kādi pārsteigumi ir gaidāmi šova trešajā nedēļā, kuras tiešraide norisināsies dienu pirms valsts svētkiem – 17. novembrī?

Vīru koris "Absolventi" 60 gadu jubileju svinēs ar krāšņu koncertu

30. novembrī plkst. 17.00 Latvijas Universitātes Lielajā aulā Rīgas Kultūras un atpūtas centra "Imanta" vīru koris "Absolventi" kopā ar muzikāliem viesiem svinēs 60 gadu jubileju koncertā "Vīru dziesmā spēks".

13. starptautiskā mazo formu porcelāna izstāde "Prāta fitness"

13. starptautiskā mazo formu porcelāna izstāde "Prāta fitness" notiks Rīgas Porcelāna muzejā no 2019. gada 23. novembra līdz 2020. gada 19. janvārim.

LNMM. Vēl tikai 3 nedēļas skatāma izstāde "MAREUNROL'S. Paplašinātā realitāte": noslēguma pasākumi / DMDM

Vēl trīs nedēļas – līdz 8. decembrim – ir iespēja apmeklēt izstādi "MAREUNROL’S. Paplašinātā realitāte", ko piedāvā Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (DMDM; Rīgā, Skārņu ielā 10) sadarbībā ar latviešu modes dizaineru duetu MAREUNROL’S (Mārīte Mastiņa-Pēterkopa un Rolands Pēterkops).

Labākais tūrisma video pasaulē – Insider’s guide to Riga

Live Rīga īsfilmu sērija "Rīga rīdzinieka acīm" jeb "Insider’s guide to Riga" Austrijas galvaspilsētā Vīnē saņēmusi visaugstāko atzinību - pasaules labākās tūrisma filmas apbalvojumu GRAND PRIX CIFFT 2019, ko rīko Starptautiskā Tūrisma filmu festivālu komiteja.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli