Ziņas | Kultūra, māksla


Jūnijā notiks ikgadējais starptautiskais laikmetīgās dejas festivāls "Laiks dejot"

No 8. līdz 12. jūnijam Rīgā notiks ikgadējais starptautiskais laikmetīgās dejas festivāls "Laiks dejot", kas ir vērienīgākais laikmetīgās dejas notikums Latvijā. Kā katru gadu festivālā piedalīsies ārvalstu mākslinieki, kā arī savus jaunākos darbus rādīs Latvijas horeogrāfi un Latvijas Kultūras akadēmijas Laikmetīgās dejas mākslas studenti.

Vijoles virtuozs Raimonds Ozols kopā ar leģendāro grupu ZODIAC atgriežas uz skatuves ar jaunu koncertprogrammu...

Vijoles virtuozs Raimonds Ozols kopā ar leģendāro grupu ZODIAC atgriežas uz skatuves ar jaunu koncertprogrammu NĀKAMAIS SOLIS.

Izcilais vijolnieks, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra pirmo vijoļu koncertmeistars Raimonds Ozols sadarbībā ar leģendāro grupu Zodiac ir izveidojis unikālu koncertprogrammu ar vēl nedzirdētām klasiskās mūzikas apdarēm, kā arī roka un džeza hītu kaverversijām NĀKAMAIS SOLIS. Tas ir jauns radošs izaicinājums pašiem māksliniekiem un solās būt īsti mūzikas svētki klausītājiem. Koncertprogrammas pirmizrāde notiks 13. jūlijā Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē.

Viduslaiki mūzikā

Ventspils muzejs pirmoreiz Latvijā organizē Viduslaiku mūzikas festivālu, kas notiks 9.- 10. jūnijā Ventspilī

Metāloperā "Kurbads. Ķēves dēls" gaidāmi krāšņi šova elementi

3.jūnijā gaidāmā metālopera "Kurbads. Ķēves dēls" ar grupas Skyforger dalību pārsteigs skatītājus ar krāšņu skatuvi vairākos līmeņos, kuras galvenais elements simboliski būs koks. Grandiozie specefekti un īpaši kvalitatīva skaņas aprīkojuma sistēma palīdzēs izcelt spēcīgo muzikālo Skyforger vēstījumu un ļaus baudīt metāloperu, radot telpiskas skaņas vīzijas. Tāpat Limbažu amfiteātris sniedz iespēju veidot krāšņas vizuālas ainavas, izmantojot dūmus, raķetes un gaismas efektus. Projekts "Kurbads. Ķēves dēls" iekļauts Latvijas simtgades svinību 2017. gada programmā un ir pirmā šāda mēroga latviešu pasakas par Kurbadu interpretācija.

Ar Operas Gala koncertzāle "Cēsis" atzīmē trīs gadu jubileju

27. maijā, plkst. 19.00, ar Operas Gala koncertzāle "Cēsis" atzīmēs savu trešo pastāvēšanas gadadienu. Svētku koncertā skanēs pasaulslavenu operu skaistākās ārijas un dueti, ko izpildīs valdzinošā Elīna Šimkus un Jānis Apeinis, bet vakara īpašie viesi būs operas zvaigznes no Puertoriko – Melba Ramos un Dāvids Astorga. Muzikālo buķeti bagātinās "DD orķestris" diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā.

Jūrmalas mākslinieku biedrības Mākslas dienu izstāde

Pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados Jūrmalā dzīvojošie mākslinieki sāka saliedēties organizētā grupā, līdz 1977. gadā izveidojās Latvijas Mākslinieku savienības Jūrmalas nodaļa.

Strūklaka "Fregate "Valzivs"" atzīta par Latvijas Arhitektūras gada balvas 2017 sudraba nominantu

Šī gada 19.maijā Jūrmalā, Dzintaru koncertzāles mazajā zālē, notika Latvijas Arhitektūras gada balvas 2017 noslēguma ceremonija un balvu pasniegšana labākajiem realizētajiem darbiem.

Britu režisora Šona Makalistera filmu dubultseanss ar spēcīgiem cilvēkstāstiem no Tuvo Austrumu karstajiem punktiem

Kinoteātrī "Kino Bize" īpašā dubultseansā 24. maijā plkst. 18.00 tiks izrādītas pazīstamā britu dokumentālo filmu režisora Šona Makalistera filmas "Sīrijas mīlasstāsts" (2015) un "Negribīgais revolucionārs" (2012). Filmās attēloti spēcīgi cilvēkstāsti no Tuvo Austrumu karstajiem punktiem, kas ļauj ielūkoties šī reģiona saspīlējumos no īpaši personīga skatu punkta. Režisors sekojis Sīrijas opozicionāru ģimenes gaitām piecu gadu garumā un tūristu gida Kaisa pārejai no Jemenas revolūcijas skeptiska novērotāja uz aktīvu tās dalībnieku.

"LAIMĪGĀ STUNDA" Mākslinieku namā

Šogad Eiropas Muzeju naktī Mākslinieku namā notika pasākums "Laimīgā stunda". Pie Mākslinieku nama tika uzstādīts liels Laimes rats, kur katrs gribētājs varēja iemēģināt savu roku un laimi. Tā tika noteikta "Laimīgā stunda", kuru dalībniekam godpilni uzkāra kaklā. Papildus izlozes varēja krist uz "Laika zobu", "Pateicību graudā", " Alerģijas testu", "Laimes (k)aku", "Zaļiem zirnīšiem" vai "Vēlēšanu loteriju". Vislielākās cerības tika liktas uz "Laimes (k)aku", Ievas Strazdiņas Gada Nedarbu, bet tā tika tikai retam gribētājam. Apmeklētājiem bija iespēja paskatīties arī izstādi-akciju-loteriju "Gada Nedarbs -2016".

Festivāls "Laima Rendez Vous Jūrmala" izziņo koncertu programmu

Jau trešais starptautiskais festivāls "Laima Rendez Vous Jūrmala" norisināsies no 20. līdz 23.jūlijam Dzintaru koncertzālē. Spilgtu, iespaidīgu šovu veidos vairāk nekā 50 iemīļoti, populāri dziedātāji, un ikvienu no festivāla māksliniekiem pavadīs dzīvā mūzika - Laimas orķestris 20 cilvēku sastāvā.

Aktuālās ziņas

grāmatvedības pakalpojumi  apdrošināšana  jämför snabblån utan uc  lētas aviobiļetes  parkets  lietus ūdens noteksistēma