Ziņas | Kultūra, māksla


Aicinām piedalīties forumā "Kultūras līderība Latvijas reģionos"

Trešdien, 2019. gada 16. oktobrī Siguldā, kultūras centrā "Siguldas Devons" norisināsies forums "Kultūras līderība Latvijas reģionos". Forumu organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar biedrību "Sadarbības platforma", British Council pārstāvniecību Latvijā un biedrību "CultureLab". Finansiālu atbalstu sniedz Kultūras ministrija un Sabiedrības integrācijas fonds.

Titulētā regbija kluba "Miesnieki" ikdiena iemūžināta filmā "Džentlmeņu kods"

No ceturtdienas, 19. septembra publiskai apskatei pieejama Raimonda Rudzāta veidotā dokumentālā filma "Džentlmeņu kods", kas veltīta Latvijas vecākajam un titulētākajam regbija klubam "Miesnieki". Filmu iespējams vērot ekskluzīvi lietotnē Shortcut, kas pieejama arī Helio interaktīvajā televīzijā.

Kultūras pils "Ziemeļblāzma" aicina uz koncertizrādi "Es domāju uz Tevi"

Ceturtdien, 19. septembrī, plkst. 19.00 kultūras pilī "Ziemeļblāzma" notiks koncertizrāde "Es domāju uz Tevi" kur mūzikā, dzejā un sarunās tiksies spožs mākslinieku ansamblis: dziedātāji Ieva Parša un Krišjānis Norvelis, trompetists Jānis Porietis, altists Pēteris Trasuns, sitaminstrumentālists Edgars Saksons un pianists Aldis Liepiņš, kuri apvienojušies grupā ar nosaukumu "Dagda". Koncertā piedalīsies arī jaunās dziedātājas Linda Vicinska un Māra Vaickovska, jauniešu koris "Balsis" diriģenta Inta Teterovska vadībā. Ar vakara īpašajiem viesiem – rakstnieku Roaldu Dobrovenski, dzejniekiem Elvīru Blomu un Aivaru Madri – sarunāsies "Dagdas" idejas autors, mūzikas apskatnieks Orests Silabriedis.

Norisināsies ikgadējais Austrumu mākslas un mūzikas festivāls "Rumi Fest"

No 26. līdz 29. septembrim Rīgā un Liepājā notiks VI starptautiskais Austrumu mākslas un mūzikas festivāls "Rumi Fest". Festivāls veltīts izcilā persiešu dzejnieka un mistiķa Dželāladdīna Rumī mantojumam.

Astrīdas Jansones grāmatas "Trimdas bērnu bērni Latvijā" prezentācija RCB

Rīgas Centrālā bibliotēka un apgāds "Vesta-LK" 26. septembrī plkst 16.00 aicina uz Astrīdas Jansones grāmatas "Trimdas bērnu bērni Latvijā" atvēršanas svētkiem. Pasākums notiks Brīvības ielā 49/53 2.stāvā.

VEF Kultūras pilī būs skatāma amerikāņa Gordona Sandera fotoizstāde "My America: 1965 – 2019"

No 26. septembra līdz 27. oktobrim VEF Kultūras pilī būs iespējams apskatīt amerikāņu fotogrāfa, žurnālista un rakstnieka Gordona Sandera fotoizstādi "My America: 1965 – 2019". Fotogrāfijās ir ietverti Sandera pēdējie piecdesmit gadi Amerikas Savienotajās valstīs, simboliski vēstot par ASV un Latvijas valstu draudzību.

Artura Ņikitina un Viktorijas Pelšes izstāde Rietumu Bankā

Rietumu Bankas galerijā ir atklāta divu izcilu mākslinieku un tēlnieku – Viktorijas Pelšes un Artura Ņikitina – kopīgā izstāde "V & A. Tikšanās septembrī".

Grāmatas "Aliansē pret vēzi" prezentācija RCB

24. septembrī plkst. 16.30 Rīgas Centrālā bibliotēka (Brīvības ielā 49/53, 2. stāvā) sadarbībā ar ar Zvaigzni ABC aicina uz Maijas Pohodņevas un Modra Pelša grāmatas "Aliansē pret vēzi" atvēršanas svētkiem.

Turpinās veiksmīgā sadarbība starp LSO, Vestardu Šimku un Atvaru Lakstīgalu

4.oktobrī pulksten 19 Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" Liepājas Simfoniskais orķestris koncertēs ar pianistu Vestardu Šimku, kopā atskaņojot Rahmaņinova Trešo klavierkoncertu. Koncerta programmā arī Kārļa Lāča Latviju simfonijas pasaules pirmatskaņojums.

«Skarbais stils» - Rīgā notiks lekcija par padomju perioda mākslu

Rītdien, 12. septembrī, goda zinātņu doktore un leģendārā mākslas vēsturniece Edvarda Šmite uzstāsies ar lekciju par īpašu mākslas virzienu – sociālistisko modernismu. "Multimediju izstādes "Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim." ietvaros, kura apskatāma līdz 13. oktobrim, mēs runāsim par mākslas periodu, kas tiešā veidā saistīts ar mūsu vēsturi – runa ir par padomju ietekmi uz glezniecību," stāsta Edvarda Šmite.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  Kafijas automātu remonts  granulu katli