Ziņas | Kultūra, māksla


Svarīga informācija LNSO koncertu biļešu īpašniekiem

Ievērojot ar Covid-19 izplatības ierobežošanu saistītos nosacījumus, kas nosaka distances ievērošanu slēgtās telpās notiekošos pasākumos, LNSO veic izmaiņas šādu koncertu apmeklēšanas kārtībā: "Čaikovskis, Grīgs un Rahmaņinovs", "LNSO kamermūzika. 16 kontrabasi un Alise brīnumzemē", kā arī "LeNeSOns un Šūmaņa "Bērnu ainas"" latviešu un krievu valodā.

"TAUTUMEITAS" uzstāsies jaunā, unikālā projektā VIVA LATVIJA!

17.septembrī plkst. 20.00 Lielajā ģildē uzstāsies etnomūzikas grupa "Tautumeitas", kas sava interesantā muzikālā formāta dēļ ir iekarojusi neskaitāmu klausītāju sirdis ne tikai Latvijā, bet arī visā pasaulē.

Noteikts Latvijas uzvarētājs fotokonkursā Next Image 2020

Patiesa laime slēpjas vienkāršās lietās – pastaigā pie dabas, tuvinieku apciemošanā un svaiga jūras gaisa ieelpošanā. Visas šīs lietas pēdējo mēnešu laikā mums kļuvušas ne vien nozīmīgākas, bet arī spējušas raisīt spēcīgākas emocijas. To pierāda arī fotogrāfijas, ko Latvijas iedzīvotāji iesnieguši Huawei rīkotāja mobilās fotogrāfijas konkursā Next Image 2020. Turklāt vienai fotogrāfijai izdevies izcīnīt ne vien kompetentās žūrijas, bet arī skatītāju simpātijas – labākās fotogrāfijas titulu Latvijas mērogā ieguvis Haralda Filipova uzņemtais attēls.

Baltijas jūras dokumentālo filmu forums izziņo programmu

No 1. līdz 6. septembrim norisināsies Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma (Baltic Sea Docs) ikgadējā filmu skate.

Deboras Lagrasas izstāde "Latviešu tautasdziesmu iedvesmota māksla" muzejā "Rīgas Jūgendstila centrs"

No 14. augustam līdz 22. novembrim Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības muzejs "Rīgas Jūgendstila centrs" aicina aplūkot amerikānietes Deboras Lagrasas izstādi "Latviešu tautasdziesmu iedvesmota māksla". Autore sniedz savu skatījumu, kā simbolisms, mīts, teika, latvju Dainas un jūgendstila arhitektūra var sniegt iedvesmu radošai domāšanai un mākslinieciskai jaunradei mūsdienās. 27 tušas un krāsu zīmējumi ar skulpturāliem reljefiem rosina ikkatru skatītāju no jauna ieraudzīt Latvijas kultūrvēsturiskās vērtības starptautiskā kontekstā.

Aicina uz Rīgas svētku notikumiem Imantā

Rīgas svētkos Kultūras un atpūtas centrs "Imanta" aicina apmeklēt mākslinieces Lotes Vilmas Vītiņas veidoto vides instalāciju "Imanta mostas" un Zīmējumu teātra izrādes.

Sarunu festivāls LAMPA izziņo programmu: no dzemdībām līdz kapu kultūrai

No 2. līdz 5. septembrim vēl neierastā laikā un formātā, bet ar ierastu vērienu un jaudu visā Latvijā un pasaulē sevi pieteiks sestais Sarunu festivāls LAMPA. Ar virstēmu "kopā" festivāls šogad apvienos nemainīgi plašu praktisku un globālu jautājumu loku – sākot no dzemdībām un beidzot ar ieteikumiem "zaļai" kapu iekopšanai. LAMPA aicina visus, kam ir, ko teikt, un visus, kuri gatavi uzklausīt, iesaistīties vērtīgā domu apmaiņā, asināt prātu un paplašināt redzesloku, apgūstot neparastas, bet noderīgas prasmes un idejas. Četru dienu garumā un vairāk nekā 200 notikumu spožumā sarunu festivāls bez maksas būs skatāms tiešraidē tā mājaslapā festivalslampa.lv un kopā skatīšanās vietās visā Latvijā, kā arī piedzīvojams klātienē – LAMPAS studijās Cēsīs, Rīgā un Rēzeknē.

Nejaušie atklājumi – mūsdienās vēl aktuāli vēsturiski izgudrojumi

Mūs ieskauj lērums ierīču, bez kurām mēs vairs nespējam iedomāties savu ikdienu, bet cik bieži mēs iedomājamies par to, kā tās līdz mums ir nonākušas? Vairums no šiem izgudrojumiem ir attapīgi un ilgi pārdomāti, bet ikviens būtu pārsteigts uzzinot, cik daudz lietas mūsu dzīvē ir ienākušas nejauši.

Rīgas kamerkoris "Ave Sol" aicina uz koncertu "ES. MĪLU. RĪGU."

Sveicot Rīgu 819. dzimšanas dienā, Rīgas kamerkoris "Ave Sol" aicina uz Rīgas svētku koncertu "ES. MĪLU. RĪGU." 15. augustā plkst. 18.00 Rīgas Svētā Pētera baznīcā.

Sāksies biļešu iepriekšpārdošana uz Dailes teātra izrādēm oktobrī

No ceturtdienas, 6. augusta, pārdošanā būs pieejamas biļetes uz Dailes teātra izrādēm oktobrī. To vidū skatītāju jau iecienītas izrādes, kā arī jauniestudējums – Dankana Makmillana "Monstrs" Dmitrija Petrenko režijā.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums