Rīgas policisti operatīvi atklāj viltotas naudas izplatītāju grupu

Pagājušās nedēļas beigās Rīgas policisti aizdomās par viltotu LVL naudas zīmju izgatavošanu un izplatīšanu aizturēja četru personu organizētu grupu. Rīgas policistiem bija nepieciešamas vien nepilna diennakts pēc informācijas saņemšanas, lai atklātu un aizturētu aizdomās turētos.

Pagājušajā nedēļā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes darbinieki saņēma informāciju par kādu personu, kas vienā no Rīgas spēļu zālēm mēģināja norēķināties ar naudu, kurai bija manāmas viltojuma pazīmes.

Izmeklētāji par šo faktu sāka kriminālprocesu par iespējamu viltotu LVL naudas zīmju izgatavošanu un izplatīšanu.

Vēlāk tajā pašā dienā izmeklēšanas gaitā Rīgas policisti noskaidroja iespējamo personu grupu, kas nodarbojās ar viltotās naudas izplatīšanu, un personu, kas, iespējams, viltoto naudu izgatavoja. Tajā pašā dienā visas četras noskaidrotās personas Rīgas policisti aizturēja, tie bija 1989., 1988., 1981. un 1977. gadā dzimuši vīrieši, no kuriem vecākais jau agrāk bija tiesāts.

Turpmākās izmeklēšanas laikā kriminālpolicijas darbinieki veica sankcionētas kratīšanas aizdomās turēto dzīvesvietās, kurās atrada 5,-LVL, 10,-LVL un 20,-LVL banknotes ar viltojuma pazīmēm. Izmeklētāji arī noskaidroja, ka minētā grupa naudu varētu būt izplatījusi, atsaucoties uz interneta sludinājumiem un pērkot dažādas preces, ko iedzīvotāji pārdod internetā.

Rīgas policistiem ir pamatotas aizdomas, ka, izmantojot interneta sludinājumus, vīrieši varētu būt apkrāpuši vairākus iedzīvotājus, tādēļ policija lūdz atsaukties ikvienu, kas varētu būt cietis no šādiem pircējiem, zvanot uz tālruņu numuriem: 67086578, 67086775, 67086743 vai 110.

Sagatavoja:
Toms Sadovskis
VP Rīgas reģiona pārvaldes
Preses un sabiedrisko attiecību sektora
Vecākais speciālists
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Dārza nojumes Metināšanas piederumi