Ātruma pārsniegšanā pieķerts autovadītājs policistam dod 50 eiro kukuli


foto;Valsts policija
Otrdien, 9. jūnijā, Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) Aizkraukles iecirkņa amatpersonai autovadītājs piedāvāja samaksāt 50 eiro, lai izvairītos no administratīvā pārkāpuma protokola noformēšanas par ātruma pārsniegšanu. Policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess.

9. jūnijā Kokneses novadā uz ceļa Rīga – Daugavpils – Laukezers 104. km VP ZRP Kārtības policijas biroja Satiksmes uzraudzības rotas darbinieks, patrulējot ar trafarēto automašīnu, apturēja kravas automobili ar piekabi, kura vadītājs brauca ar ātrumu 104 kilometri stundā vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir  80 kilometri stundā.

Par šādu pārkāpumu uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam 80 eiro apmērā. Lai izvairītos no administratīvā pārkāpuma protokola noformēšanas par ātruma pārsniegšanu, vīrietis deva policijas inspektoram papīra lapā ieliktu 50 eiro banknoti. Par minēto faktu pret autovadītāju ir uzsākts kriminālprocess par kukuļa piedāvāšanu valsts amatpersonām.

Atbilstoši Krimināllikuma 323. panta pirmajai daļai, par kukuļa, tas ir, materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, došanu vai piedāvāšanu vai par kukuļa apsolīšanu pēc tā pieprasīšanas personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību, neatkarīgi no tā, vai nodotais, piedāvātais vai apsolītais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Tāpat Valsts policija atgādina, ka uzskats, ka neliela ātruma pārsniegšana nenodara neko ļaunu, ir maldinošs, jo ātruma pārsniegšana par 10 – 20 kilometriem stundā bieži vien var būt nāvējoša ne tikai pašam transportlīdzekļa vadītājam, bet arī citiem ceļu satiksmes dalībniekiem.  

Dace Kalniņa
Valsts policija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums