Valsts policija pabeidz izmeklēšanu kriminālprocesā par šaujamieroču glabāšanu bez atļaujas


foto;Valsts policija
Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par šaujamieroča, šaujamieroča būtisko sastāvdaļu, šaujamieroča munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča, sprāgstvielas vai spridzināšanas ietaises glabāšanu bez attiecīgas atļaujas un nodevušas to prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

2017.gada novembrī Valsts policijā saņemta informācija no Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta par to, ka Liepājā, garāžu kooperatīvā sprādziena rezultātā vīrietim rokai norauti pirksti. Negadījuma vietā noskaidrots, ka garāžā atrodas šaujamieroči, šaujamieroču munīcija, granātas, lādiņi un šaujamieroču sastāvdaļas.

Vīrietis gan pats Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekiem paskaidroja, ka viņš ir gājis pa mežu, garām ugunskuram un noticis sprādziens, taču Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļas amatpersonas, veicot izmeklēšanu kriminālprocesā noskaidroja, ka vīrietis garāžā ir mēģinājis deaktivizēt granātu, kā rezultātā notika sprādziens.

2017.gada novembrī tika pieņemts lēmums visus, vairāk kā 60 no garāžās izņemtos priekšmetus nosūtīt Kriminālistikas pārvaldes ekspertiem lai veiktu sprādzientehnisko ekspertīzi. 2019.gada marta eksperta atzinumā tika secināts, ka izņemto priekšmetu vidū ir dažādas sprāgstvielas – Vācijā rūpnieciski izgatavotas patronas, šāviņi ar uzspridzinātāju, artilērijas uzspridzinātāja ligzda ar starpdetonatoru un uzspridzinātāju, raķešu uzspridzinātāji, rokasgranātu detonatoru ligzdas ar detonatoriem, šauteņu granātas, šauteņu granātas korpusi ar sprāgstvielas pildījumu, raķete, rokas granāta, kā arī PSRS rūpnieciski izgatavots šāviņš ar uzspridzinātāju, artilērijas uzspridzinātāji, mīnmetēja uzspridzinātāji, mīnmetēja mīnas, rokas granātas, prettanku rokas granātu korpusi, kā arī ASV rūpnieciski izgatavoti šāviņi, un citi.

Tāpat konstatēti vairāki šaujamieroči, šaujamieroču munīcija, šaujamieroču būtiskās sastāvdaļas, kā, piemēram, Sudajeva konstrukcijas mašīnpistole, Mosina konstrukcijas karabīne, Degtjareva konstrukcijas ložmetēja stobri, Špagina konstrukcijas mašīnpistoles stobra apvalks-kārba, dažādas pistoles un patronas.

Pats vīrietis atzīst, ka galvenokārt šos ieročus, patronas un spāgstvielas viņš ir atradis mežos, izracis un glabājis savā īpašumā. Valsts policija norāda, ka ja gadījies mežā atrast aizdomīgus, iespējams, sprādzienbīstamus priekšmetus, tad par to ir jāziņo pa telefonu 112. Svarīgi ir ievērot piesardzību un atrastos priekšmetus neaiztikt un nepārvietot pašu spēkiem. Pēc informācijas saņemšanas uz notikuma vietu dosies Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas speciālisti, kas atrastos priekšmetus neitralizēs.

Vīrietis jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par līdzīga rakstura noziedzīgiem nodarījumiem. Uz izmeklēšanas laiku vīrietim tika piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Saskaņā ar Krimināllikumu, par šaujamieroča, šaujamieroča būtisko sastāvdaļu, šaujamieroča munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča, sprāgstvielas vai spridzināšanas ietaises glabāšanu bez attiecīgas atļaujas, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Soda apmēru noteiks tiesa.

 

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums