Valsts policija pabeidz izmeklēšanu kriminālprocesā par seksuālu vardarbību pret mazgadīgo

Pagājušā gada vidū Valsts policijā tika saņemta informācija par to, ka Kurzemē ilgākā laika posmā ar mazgadīgu meiteni tika veiktas seksuāla rakstura darbības. Izmeklēšanas laikā tika iegūti pierādījumi par divām epizodēm. Šobrīd Valsts policija ir pabeigusi kriminālprocesa izmeklēšanu un nodevusi to prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu iecirknī tika saņemta informācija par to, ka ar kādu mazgadīgu meiteni, dzimušu 2008.gadā tika veiktas seksuāla rakstura darbības. Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka pret meiteni tika izdarītas seksuāla rakstura darbības nolūkā apmierināt vīrieša dzimumtieksmi fiziskā saskarē ar meitenes ķermeni. Šajā gadījumā tika izmantots meitenes bezpalīdzības stāvoklis – tas, ka viņa savas mazgadības dēļ nesaprata seksuālu darbību nozīmi, kā arī tika izmantota uzticība, autoritāte un tas, ka cietusī bija atkarīga no vīrieša ģimenisku attiecību dēļ – vīrietis bija precējies ar meitenes mammu. Noskaidrots, ka vīrietis lika meitenei ar rokām pieskarties paša dzimumloceklim.

Tāpat noskaidrots, ka ar meiteni tika veikta seksuāla rakstura darbība, kas izpaudās kā skūpstīšana, bāžot savu mēli meitenes mutē. Vīrietim, dzimušam 1969.gadā, ir inkriminēta apsūdzība par seksuāla rakstura darbību nolūkā apmierināt savu dzimumtieksmi fiziskā saskarē ar cietušā ķermeni, ja tas izdarīts ar personu, kura nav sasniegusi sešpadsmit gadu vecumu un ja tas izdarīts, izmantojot cietušā bezpalīdzības stāvokli vai pret cietušā gribu, lietojot vardarbību, draudus vai izmantojot uzticību, autoritāti vai citādu ietekmi uz cietušo.

Par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz pieciem gadiem. Soda apmēru noteiks tiesa.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums