VID muitas amatpersonas Darba svētku priekšvakarā atklāj 10,57 miljonus kontrabandas cigarešu


foto;VID
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas pirmssvētku dienā novērsa 10 571 700 cigarešu (52 868 bloki) kontrabandu. Vienu cigarešu kravu kontrabandisti mēģināja ievest Latvijā, noslēpjot aiz būvmateriāliem. Otru cigarešu kravu tika mēģināts nelegāli pārvietot uz Zviedriju.

Šī gada 30.aprīlī Grebņevas muitas kontroles punktā, pamatojoties uz riska analīzes rezultātiem, tika veikta muitas kontrole no Krievijas iebraukušai kravas automašīnai, to skenējot. Veicot skenēšanas attēla analīzi, muitas amatpersonām radās aizdomas par nedeklarētu preču pārvietošanu. Transportlīdzeklis tika novirzīts uz padziļinātās kontroles ēku.


foto;VID

Iesaistot pārbaudē muitas kinologu ar tabakas izstrādājumu meklēšanas suni, tika atklāts, ka kravā aiz piesegprecēm – ruberoīda ruļļiem – novietotas finiera kastes, kas pilnas ar cigaretēm. Kravas nodalījumā bija 32 šādas kastes. Saskaņā ar pavaddokumentiem tajās bija jābūt ģipša apmetumam.


foto;VID

Kontroles rezultātā tika izņemtas 6 511 700 gab. cigaretes (32 558 bloki un 5 paciņas cigarešu) “Minsk Capital” ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām un “NZ Gold” bez akcīzes markām.


foto;VID

Tajā pašā dienā, šī gada 30.aprīlī, lielu cigarešu kontrabandas kravu atklāja arī Ventspils ostas muitas kontroles punkta darbinieki. Veicot kravas transportlīdzekļu kontroli pirms to uzbraukšanas uz prāmja, kas kursē no Ventspils uz Zviedrijas ostas pilsētu Nīnashamnu, muitas amatpersonas padziļinātai pārbaudei novirzīja kādu Lietuvā reģistrētu automobili, kurā saskaņā ar pavaddokumentiem tika vesta krava – konstrukcijas materiāli. 


foto;VID

Kontroles laikā atklājās, ka melnā polietilēna plēve, ar ko apvilktas paletes, apslēpj kartona kastes ar cigaretēm. Lai nomāktu tabakas izstrādājumu smaržu, ko varētu saost darba suns, kartona kastes bija apstrādātas ar kādu specifisku vielu, kas izdalīja salkanu smaku, un kravas nodalījums bija piebārstīts ar kafijas pupiņām. Kravā kopumā atradās 406 kastes ar cigaretēm “Winston Blue” bez akcīzes markām. Katrā kastē bija 50 bloki cigarešu, kopējais daudzums 20 300 bloki jeb 4 060 000 gab. cigarešu.

Abos gadījumos tika uzsāktas lietvedības administratīvo pārkāpumu lietās. Lietu materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei, kurā uzsākti divi kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 190.panta trešās daļas.

VALSTS IEŅĒMUMU DIENESTS
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums