Pērn Kurzemē visvairāk velosipēdu zādzības konstatētas jūlija mēnesī


policija
Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas nodaļas Prevencijas grupa ir izanalizējusi ceļu satiksmes negadījumus, kuros ir iesaistīti velosipēdisti, tāpat notikumus par velosipēdu zādzībām Kurzemes reģionā. Redzams, ka pārsvarā velosipēdi tiek nozagti no kāpņu telpām vai velosipēdu stāvvietām, kur tie tiek nevērīgi novietoti – nepieslēgti vai izmantotas nekvalitatīvas slēdzenes. Tāpat velosipēdi tiek nozagti iekļūstot slēgtās telpās – daudzdzīvokļu namu ratiņtelpās, pagrabos vai šķūnīšos. Iekļūšana notiek, uzlaužot telpu durvis vai atspiežot slēdzenes.

Analizējot notikumus par velosipēdu zādzībām Kurzemē 2018.gadā, redzams, ka visvairāk zādzības notiek no maija līdz septembra mēnesim, taču visaktīvākais periods ir jūlija un augusta mēneši. Tāpat redzams, ka visvairāk zādzības 2018.gadā ir notikušas pa dienu, no pulksten 12:00 – 18:00. Kopumā šajā laika periodā Kurzemē ir nozagti 76 velosipēdi. 65 velosipēdi ir nozagti laika posmā 18:00 – 24:00, savukārt 63 velosipēdi ir nozagti laika posmā no 06:00 – 12:00. Taču 17 velosipēdi ir nozagti no pulksten 00:00 – 06:00.


public. foto

Šā gada pirmajos trīs mēnešos Valsts policijā ir reģistrētas 22 velosipēdu zādzības. Ventspilis iecirkņa apkalpojamā teritorijā – 8, Liepājas iecirkņa apkalpojamā teritorijā – 7, Saldus iecirkņa apkalpojamā teritorijā – 4, Talsu iecirkņa apkalpojamā teritorijā – 3, taču Kuldīgas iecirkņa apkalpojamā teritorijā – neviena. Tomēr pirmā velosipēda zādzība Kuldīgas iecirknī ir reģistrēta 23.aprīlī, kur no kāpņutelpas ir nozagts nepieslēgts velosipēds. Septiņi velosipēdi ir nozagti laika posmā no 18:00 – 24:00, seši – laika posmā no 06:00 – 12:00, pieci – laika posmā no 12:00 – 18:00, savukārt 4 – laika posmā no 00:00 – 06:00.


public.foto


public. foto

Savukārt analizējot notikušo negadījumu skaitu 2018.gadā, kuros iesaistīti velosipēdisti, redzams, ka cietuši un traumas ir guvuši 36 velosipēdisti. Liepājas iecirkņa apkalpojamā teritorijā ceļu satiksmes negadījumos ir cietuši 19 velosipēdisti, bet gājis bojā – 1. No tiem trīs ir bijuši alkohola reibumā. Ventspils iecirkņa apkalpojamā teritorijā negadījumā cietuši ir astoņi velosipēdisti, no kuriem viens ir bijis alkohola reibumā. Saldus iecirkņa apkalpojamā teritorijā negadījumos cietuši ir 2 velosipēdisti, savukārt Kuldīgas iecirkņa apkalpojamā teritorijā – trīs. 2018.gadā alkohola reibumā ir aizturēti 285 velosipēdisti, no tiem Saldus pusē – 98, Liepājas pusē – 72, Ventspils pusē – 38, Kuldīgas pusē – 37, savukārt Talsu pusē – 40. Populārākā velosipēdu marka ar kuru pārvietojas iereibušie ir “Aist” un tas ir novērots Saldus iecirkņa apkalpojamā teritorijā.

 

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums