VID nodod kriminālvajāšanai organizētu septiņu personu grupu par fiktīvu darījuma ķēžu organizēšanu

Šī gada novembrī Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētai prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtīja apjomīgu kriminālprocesu par izvairīšanos no nodokļu nomaksas vairāk kā 5.milj apmērā un naudas līdzekļu izkrāpšanu vairāk kā 900 tūkts. apmērā. Šo darbību rezultātā valsts budžetam tika nodarīti zaudējumi vairāk kā 6 milj. eiro apmērā.

Veicot virkni izmeklēšanas un operatīvo darbību tika noskaidrots, ka organizētā septiņu personu grupa, pret kurām lūgts uzsākt kriminālvajāšanu, organizēja fiktīvu darījumu ķēdes ar nolūku samazināt valsts budžetā maksājamā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) apmēru un nelikumīgi ieguva tiesības veikt PVN priekšnodokļa atskaitīšanu par faktiski nenotikušiem darījumiem, tādejādi radot zaudējumus valsts budžetam.

Noziedzīgo darbību īstenošanai tika izmantoti Latvijā reģistrēti uzņēmumi, kas darbojās metālizstrādājumu jomā.

Kriminālprocess tika uzsākts VID Finanšu policijas pārvaldē1 2014.gada maijā.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 19.pantu neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

1 Pamatojoties uz pieņemtajiem grozījumiem likumā “Par Valsts ieņēmumu dienestu” un Kriminālprocesa likumā, no 2018.gada 1.janvāra VID Finanšu policijas pārvalde un VID Muitas policijas pārvalde tika apvienotas, izveidojot VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldi.

VID Sabiedrisko attiecību daļa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli