Nodokļu un muitas policijas pārvalde kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūta kriminālprocesu par 8,6 miljonu cigarešu...


foto;VID
Nodokļu un muitas policijas pārvalde kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūta kriminālprocesu par 8,6 miljonu cigarešu nelegālu glabāšanu

Šī gada janvāra beigās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde (NMPP) prokuratūrai nodeva kriminālprocesu par 8,6 miljonu gab. nelegālu cigarešu glabāšanu lielā apmērā organizētā grupā kāda uzņēmuma telpās, kas vienlaikus ar legālu tabakas izstrādājumu ražošanu savā akcīzes preču noliktavā veica pretlikumīgas darbības ar tabakas izstrādājumiem. Valstij nodarītais kaitējums ir vairāk nekā 700 tūkstoši eiro.

2014.gada 13.oktobrī VID amatpersonas pēc iepriekšējas operatīvās informācijas Rīgā apturēja kravas automašīnu „Mercedes Benz”. Pārbaudot kravu, tika konstatēts, ka tajā atrodas 720 kartona kastes (36 000 bloki) ar 7 200 000 gab. cigaretēm „GOAL” bez akcīzes markām. Turpmākie kontroles pasākumi tika veikti kāda uzņēmuma akcīzes preču noliktavā Rīgā, kurā krava tika iekrauta. Šajā akcīzes preču noliktavā tika atrastas vēl 1 414 220 gab. dažādu marku cigaretes bez izcelsmi apliecinošiem dokumentiem. Kopā tika izņemtas 8 614 220 gab. cigaretes.

Viens no minētā uzņēmuma darbības veidiem bija tabakas izstrādājumu ražošana. Taču izmeklēšanas gaitā atklājās, ka vienlaicīgi ar likumīgu tabakas izstrādājumu ražošanu, pārvietošanu un realizāciju, uzņēmuma telpās tika pretlikumīgi uzglabāti tabakas izstrādājumi un daļu no cigaretēm nelikumīgi arī pārvietoja (pārvadāja). Tādēļ 2014.gada 16.oktobrī VID uzņēmuma akcīzes preču noliktavai anulēja speciālo atļauju (licenci).

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā tika veiktas apjomīgas izmeklēšanas darbības, lai iegūtu pietiekamu pierādījumu kopumu un kriminālprocesu varētu nodot kriminālvajāšanas uzsākšanai pret noziegumā iesaistītajām personām, kuras izmeklēšanas gaitā tika atzītas par aizdomās turētajām un kurām tika piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

2017.gada 31.janvārī kriminālprocess tika nosūtīts Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret trīs personu organizētu grupu saskaņā ar Krimināllikuma 221.panta 3.daļu1.

#Atkrāpies! ir pretkrāpšanas kustība, kurā apvienojušās Latvijas valsts pārvaldes iestādes, kas cīnās pret krāpniecību dažādās jomās un izpausmēs, kā arī Latvijas iedzīvotāji un organizācijas, kas stingri iestājas pret jeb kāda veida krāpšanu. Vairāk informācijas un iespēja iesaistīties kustībā www.atkrapies.lv.

11 221.pants. Alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu nelikumīga uzglabāšana, pārvietošana (pārvadāšana) un realizācija

(3) Par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu (pārvadāšanu) vai realizāciju, ja tas izdarīts lielā apmērā, vai par šā panta pirmajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu, ja to izdarījusi organizēta grupa, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

 

 

VALSTS IEŅĒMUMU DIENESTS
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  Kafijas automātu remonts  granulu katli