VID Muitas pārvaldes amatpersonas novērš 76 000 cigarešu kontrabandu

Veicot muitas kontroles pasākumus uz Latvijas robežas ar Baltkrieviju un Krieviju, Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) Muitas pārvaldes amatpersonas liedza nelegāli ievest 76 900 gab. cigaretes.

Šī gada 2.jūnijā Indras muitas kontroles punktā (turpmāk – MKP) no Baltkrievijas iebrauca kravas vilciens. Veicot vilciena sastāva fizisko kontroli, muitas amatpersonas sadarbībā ar Valsts robežsardzes darbiniekiem atklāja akmeņoglēs ieraktus četrus iepakojumus ar cigaretēm. Pārbaudes rezultātā tika izņemti 40 000 gab. cigarešu “Premjer” ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām.

Tajā pat dienā Terehovas MKP muitas amatpersonas pārbaudīja no Krievijas iebraukušu kravas automobili. Kontroles laikā automobiļa puspiekabes metāla konstrukcijās tika konstatētas lūkas, kuras atverot atklājās, ka tajās ir noslēptas cigaretes. Slēptuvē atradās 19 000 gab. cigarešu “Bond”, kas ražotas Kazahstānā. Slēptuvi palīdzēja atklāt muitas kinologs ar darba suni.

Šī gada 1.jūnijā Silenes MKP, veicot vieglā automobiļa kontroli, skenēšanas attēlu analīzes rezultātā tika atklātas kontrabandas cigaretes. Tās bija noslēptas jumta konstrukcijā, aiz durvju apšuvumiem, vadītāja un pasažiera sēdekļos, gaisa filtrā un citās slēptuvēs. Kontroles rezultātā tika izņemti 17 900 gab. cigarešu “Fest”, “Pall Mall”, “Matrix”, “Queen”, “Minsk”, “NZ”, “Korona” un “Magnat” ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām. 

Par konstatētajiem muitas noteikumu pārkāpumiem pirmajā gadījumā saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 201.12 pantu uzsāktas lietvedības administratīvo pārkāpumu lietās, kas nodotas VID Muitas policijas pārvaldei jautājuma lemšanai par kriminālprocesa uzsākšanu, bet abos pārējos gadījumos sastādīti administratīvo pārkāpumu protokoli. 

Valsts ieņēmumu dienests
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Dārza nojumes Metināšanas piederumi