VID kriminālvajāšanai nodod lietu par narkotiku kontrabandu lielā apmērā

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas policija kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtījusi kriminālprocesu par narkotisko un psihotropo vielu kontrabandu lielā apmērā starptautiska līmeņa organizētā grupā.

Kriminālprocess tika sākts 2015. gada vasarā, kad pie Latvijas-Igaunijas robežas Valkā Muitas policija apturēja automobili Audi ar diviem Igaunijas pilsoņiem, pie kuriem tika atrasti 99,3107 grami kokaīnu saturošas vielas.

Vēlāk kādā garāžu kooperatīvā Jūrmalā tika aizturēts narkotisko vielu pārdevējs – Latvijas pilsonis, no kura kratīšanas laikā tika atsavināts vairāk nekā 19 kg amfetamīnu saturošas vielas, trīs granātas, šaujamierocis, paštaisīts kaujas automāts, ieroča klusinātājs, ieroču munīcija, skaidra nauda, kredītkaršu izgatavošanai paredzētas iekārtas, rīki, vielas un ierīces narkotisko vielu fasēšanai, svēršanai un iepakošanai tālākai realizācijai.

Kriminālprocesa ietvaros par narkotisko un psihotropo vielu kontrabandu tika aizturētas trīs personas.

Lai savāktu pietiekamu pierādījumu kopumu, VID darbinieki sadarbojās ar izmeklēšanas iestādēm Igaunijā un Somijā. Šī sadarbība ir noslēgusies ar pilnībā atklātiem noziegumiem – apturēta organizētas noziedzīgas grupas darbība, kura nodarbojās ar narkotisko vielu kontrabandu no Latvijas caur Igauniju uz Somiju. Somijas tiesa piespriedusi brīvības atņemšanu 16 šajā grupā iesaistītām personām, tajā skaitā arī Latvijas iedzīvotājiem.

Par šādu noziedzīgu nodarījumu bargākais sods, ko paredz Krimināllikums Latvijā, ir brīvības atņemšana uz laiku līdz piecpadsmit gadiem.

Valsts ieņēmumu dienests
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Dārza nojumes Metināšanas piederumi