Eksperti: Latvijas biroja mēbeļu tirgus atdzīvojies

Aug pieprasījums pēc "veselīgām" mēbelēm.

Biroja mēbeļu tirgus Latvijā pakāpeniski atgūstas. Lai arī pirmskrīzes apjoma līmenis vēl nav sasniegts, kopumā pasūtījumu apjoms pēdējos divos gados pieaug, un šī tendence saglabāsies arī šogad – pauž mēbeļu ražotāja SIA "Ergolain design" valdes locekle Ilze Rieba. Viņa uzsver, ka arvien lielāku lomu biroja mēbeļu nozarē sāk ieņemt ergonomika un prasības pēc veselīgas darba vai mācību vides.

"Kā uzņēmums, kas sekmīgi strādā Latvijā un Baltijā jau vairāk nekā 12 gadus un veiksmīgi pārdzīvojis krīzes gadus, mēs secinām, ka aktivitāte biroja un skolu mēbeļu segmentā ir atgriezusies, pieaug pasūtījumi apjomi, ko lielā mērā nosaka arī valsts un pašvaldību izsludinātie iepirkumi" , stāsta SIA "Ergolain dizain" vadītāja Ilze Rieba.

Viņa atzīmē arī to, ka klienti ir kļuvuši daudz prasīgāki pret kvalitāti un pasūtījuma nosacījumiem, lēmumi tiek pieņemti izsvērti un ar ilgtermiņa pieeju. Tas skaidrojams ar krīzes gadu pieredzi un arī banku kreditēšanas politiku.

Runājot par pasūtījumu raksturu, SIA "Ergolain design" vadītāja atzīmē, ka privāto pasūtījumu sektorā dominē uzņēmumi ar ārvalstu kapitālu un pasūtījumiem virs 5 tūkstošiem latu. Izteikti aktivizējies valsts un pašvaldību sektors, kas skaidrojams ar resursu pieejamību caur fondu līdzekļiem.

"Publisko iepirkumu noteikumi joprojām ietekmē pasūtītāju izvēli par labu cenas ziņā zemākajam piedāvājumam, taču kā būtisks kritērijs tiek vērtēta arī spēja veikt piegādi īsos termiņos un realizēt liela apjoma pasūtījumus. Mēbeļu raksturojošie parametri ir arī estētiskums, funkcionalitāte. Šie kritēriji liek mums, dizaineriem un ražotājiem, būt radošiem, lai veidotu skaistākus, ērtākus un arī cenas ziņā pieņemamus produktus" , uzsver Ilze Rieba.

Uzņēmēja prognozē augšupejošu tendenci biroja mēbeļu sektorā arī šogad, ko lielā mērā turpinās ietekmēt jau izsludinātie un plānotie liela mēroga iepirkumi, kā piemēram mēbeļu iepirkums Latvijas Nacionālās bibliotēkas vajadzībām, VID jaunās ēkas iekārtošana.

Eksperte atzīmē, ka konkurence Latvijas mēbeļu tirgū saglabājas augsta, ko ietekmē arī augošās darbaspēka un energoresursu izmaksas: "Nozares uzņēmējiem šodien jābūt radošiem, domājot ne tikai par mēbeļu dizaina un funkcionalitātes sinerģiju. Būtiska ir spēja realizēt liela apjoma pasūtījumus pasūtītāja noteiktā termiņā un uzņēmuma reputācija. Klienti arvien lielāku uzmanību pievērš ergonomikai un tehnoloģijām, jo darba vai mācību vides kvalitātes prasības aug", rezumē SIA "Ergolain design" vadītāja Ilze Rieba.

Par uzņēmumu:
SIA " Ergolain design" strādā Latvijā kopš 2010.gada un ir "Ergolain" grupas uzņēmums. Uzņēmums nodrošina pilnu mēbeļu izgatavošanas ciklu – sākot ar ideju un skici līdz pat gatavas produkcijas ražošanai un piegādei. " Ergolain" grupas (Latvija, Lietuva, Krievija) apgrozījums pērn auga par 36,4%, sasniedzot 8,84 miljonus latu.

Vairāk nekā 12 uzņēmuma darbības gadu laikā tā klientu vidū ir Latvijas, Krievijas un citu ārvalstu pasūtītāji - valsts un pašvaldību iestādes, bankas, viesnīcas, restorāni, skaistuma saloni, medicīnas iestādes, muzeji un bibliotēkas.

Lielākie pēdējo gadu projekti, ko realizējusi SIA " Ergolain design" sadarbībā ar grupas partneriem Lietuvā un Krievija ir : Viļņas universitātes bibliotēkas iekārtojums, Rietumu banka , Barclays bank Lietuvā, Seb Banka Swedbank, Cytec Latvija ,Xenon Capital Partners Krievijā, Lukoil Baltija, Microsoft Lietuva, , Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Vairāk par uzņēmuma pieredzi var izlasīt - http://www.ergolain.lv

Informāciju sagatavoja:
Ilze Rieba
SIA „ Ergolain design” valdes locekle
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli