Vietējo zemeņu cenas Centrāltirgū turpina kristies

Rīgas Centrāltirgū joprojām turpinās aktīva vietējo zemeņu tirdzniecība, novēroja aģentūra BNS. Ja pirms dažām nedēļām Latvijā audzētās zemenes piedāvāja vien uz rokas pirkstiem saskaitāmi tirgotāji, tad šīs nedēļas beigās vietējās zemenes iespējams iegādāties vidēji pie trešdaļas augļu tirgotāju.

Līdz ar piedāvājuma palielināšanos attiecīgi samazinājušās arī zemeņu cenas. Ja pirmās Latvijā audzētās zemenes tirgos maksāja apmēram desmit latu kilogramā, pirms pusotras nedēļas - no četriem līdz sešiem latiem kilogramā, tad šīs nedēļas beigās vietējās zemenes jau iespējams iegādāties par 1,4-1,8 latiem par kilogramu. No Polijas ievestās zemenes Centrāltirgū joprojām maksā lētāk par vietējām - aptuveni 1,2-1,4 lati par kilogramu.

Latvijas Augļkopju asociācijas valdes priekšsēdētāja Māra Rudzāte aģentūrai BNS sacīja, ka šogad zemeņu cenas esot aptuveni tādas pašas kā pērn. "Cenas ir tādas pašas kā pagājušajā gadā, zemākas noteikti nav. Jāatzīst gan, ka pirmo zemeņu cenas bija fantastiskas," teica Rudzāte. Viņa arī pastāstīja, ka kopumā šogad Latvijā zemeņu ražas esot labas, lai gan laika apstākļi zemeņu augšanai varēja būt labvēlīgāki. "Saules un siltuma varēja būt vairāk," sacīja asociācijas vadītāja.

Jau vēstīts, ka pirmās vietējās zemenes Rīgas tirgos šogad parādījās maija vidū.

Avots: Latvijas radio
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Dārza nojumes Metināšanas piederumi