Uzņēmējdarbība savā dzīvesvietā: kā uzsākt un finansēt biznesu?


Foto: Shutterstock.com
Darbs no mājām jau sen nevienu nepārsteidz, taču viena lieta ir pildīt vadītāja uzdevumus, un pavisam cita – dibināt sav biznesu mājas apstākļos. Vai maz iespējams uzsākt veiksmīgu uzņēmējdarbību bez sava biroja? Lasi tālāk par to, kādus pakalpojumus iespējams izplatīt no mājām, un ar kādiem izdevumiem jārēķinās biznesa sākumfāzē!

TOP nozares mājas biznesam

Vērienīga ražošana un liels, dārgs aprīkojums nav obligāti nosacījumi veiksmīgam biznesam. Digitālajā ekonomikā nozīme ir zināšanām un prasmēm, kuras var pielietot visdažādākajās nozarēs.

E-pakalpojumi – radošie darbi un ne tikai

Mājas dators nav tikai izklaides avots, tas var kļūt arī par biznesa galveno rīku. Ja Tavas prioritātes ir elastīgs darba grafiks un iespēja strādāt no jebkuras vietas ar interneta pieslēgumu, izvēlies biznesu e-pakalpojumu nozarē. Tu vari piedāvāt pasūtītājiem:

●     tulkošanas darbus gan fiziskajām, gan juridiskajām personām;
●     digitālā satura veidošanu: dažādu veidu teksti, reklāma, mājaslapu radīšana, dizains un optimizēšana, video un fotomateriālu apstrāde, sociālo tīklu administrēšana u.tml.

Lai uzveiktu konkurentus, ieguldi pašizglītībā. Valodu skolu sertifikāti, oficiālie diplomi, digitālā mārketinga kursi apliecinās Tava uzņēmuma nopietnību un pakāpeniski piesaistīs pastāvīgus klientus.

Skaistumkopšana – mājas kabinets un izbraukuma pakalpojumi

Labs manikīra meistars un profesionāls frizieris vienmēr atradīs klientus, neatkarīgi no savas darbavietas. Protams, uzsākt šādu biznesu no nulles nebūs iespējams – Tev vajadzēs iegūt atbilstošus diplomus un sertifikātus, kā arī informēt Veselības inspekciju par mājas kabineta atvēršanu (iesniegums jānosūta arī tad, ja piedāvā mobilos skaistumkopšanas pakalpojumus klienta mājās).


Foto: Shutterstock.com

Amatniecība – pašdarinātas preces ar ekskluzīvu dizainu

Ja pēdējo reizi turēji rokās diegu un adatu skolas mājturības stundās un vēl joprojām neesi atguvies no šīs traumatiskās pieredzes, uzreiz pārej pie nākamās sadaļas! Bet, ja rokdarbi vienmēr bijuši Tava aizraušanās, iespējams, pienācis laiks pārvērst to par peļņas avotu? Rotas etno stilā, paštaisīti aksesuāri un unikāli interjera priekšmeti ir aktuāli visā pasaulē, turklāt amatniecības darinājumiem ir ne viens vien pārdošanas kanāls:

●     svētku un brīvdienu tirdziņi;
●     suvenīru veikali;
●     sociālie tīkli;
●     vietējie un ārzemju interneta veikali (Etsy utt.);
●     mazi bērnu preču veikaliņi u.c.


Foto: Shutterstock.com

Tālmācība – skolēniem, studentiem un visiem interesentiem

Mājas biznesā internets spēlē nebūt ne pēdējo lomu, un to var izmantot arī apmācībām tiešsaistē. Lielākoties internetā strādā valodu skolotāji, bet kurš teica kā Skype nevar mācīt arī matemātiku, ģeogrāfiju un jebkuru citu priekšmetu, kurā Tu esi speciālists? Lai atvieglotu dzīvi sev un saviem topošajiem skolēniem, apdomā:

●     ko tieši un kādā līmenī Tu vari mācīt;
●     kā Tu vari apliecināt savu kvalifikāciju;
●     kādi ir Tavi ierobežojumi (piemēram, ne katrs svešvalodas skolotājs ir tiesīgs sagatavot skolēnu starptautiskajiem eksāmeniem, ja nav iegūts atbilstošs sertifikāts).

Apmācībām nav jābūt saistītām ar skolas vai universitātes programmu – internetā var mācīt arī rokdarbus, zīmēšanu vai filosofiju, ja vien Tev ir zināšanas un vēlme ar tām dalīties!

Ideja ir, bet kā ar reģistrāciju?

Kas attiecas uz likumdošanas jautājumiem, mājas uzņēmējiem ir plašas reģistrācijas iespējas. Atkarībā no sava darbības veida, nodarbināto cilvēku skaita, apgrozījuma un citiem faktoriem, Tu vari reģistrēties kā:

●     pašnodarbinātais;
●     mikrouzņēmuma īpašnieks;
●     patentmaksas maksātājs samazinātā vai parastā režīmā.

Biznesam augot un paplašinoties, varēsi slēgt individuālo saimniecisko darbību un reģistrēties kā SIA vai individuālais komersants. Vairāk informācijas par reģistrācijas režīmiem, saimnieciskās darbības nosacījumiem un ierobežojumiem meklē Valsts ieņēmumu dienesta mājaslapā!


Foto: Shutterstock.com

Finanšu atbalsts nestandarta uzņēmumam

Reti kuram biznesam nav nepieciešams līdzfinansējums, un uzņēmējdarbība no mājām nav izņēmums. Dibinot SIA, uzņēmējiem kļūst pieejami specializēti aizdevumi biznesa uzsākšanai un attīstībai, bet saimnieciskās darbības veicējiem biznesa kredītu visdrīzāk nepiešķirs. Kāpēc tā? Bankas un nebanku aizdevēji parasti piedāvā uzņēmējiem apjomīgus kredītlimitus, daudzi pieprasa arī aizdevēja galvojumu vai pat ķīlu. Fiziskajai personai ir riskanti uzņemties tik lielas parādsaistības, tāpēc mikrouzņēmējiem, pašnodarbinātajiem un patentmaksātājiem jāmeklē cits risinājums. Tā var būt kredītlīnija vai cits aizdevums privātajam patēriņam.

Cik naudas vajadzēs?

Sākumfāzes izdevumi galvenokārt ir atkarīgi no izvēlētās darbības jomas. Vienam ir vajadzīgs tikai dators, citam jāpērk izejvielas un speciālas iekārtas, tāpēc ir ļoti svarīgi izveidot biznesa plānu un aprēķināt izdevumus. To iespējams izdarīt arī pirms biznesa reģistrācijas:

●     apdomā, kāds aprīkojums un izejvielas ir vajadzīgi Tavai uzņēmējdarbībai;
●     noskaidro, kur var nopirkt visu vajadzīgo, un izpētī tirgu – iespējams, pērkot preces vairumā, var saņemt labu atlaidi;
●     izlemj, vai Tev būs nepieciešama atsevišķa darba vieta savās mājās, vai arī visu darbu varēsi veikt pie datora. Ja darbam ir vajadzīgas piemērotas telpas, piemēram, stūrītis manikīram vai šūšanai, aprēķini labiekārtošanas izmaksas utt.

Visdrīzāk, izdevumi biznesa uzsākšanai pirmo mēnešu laikā palielināsies, tāpēc ir lietderīgi nodrošināt sev finanšu drošības spilvenu. Kredītlīnija var būt labs risinājums jaunajiem uzņēmējiem ar stabiliem ienākumiem – atšķirībā no parasta kredīta, kredītlīnija nodrošina pieeju naudas līdzekļiem pēc nepieciešamības, un lietotājs var aizņemties vairākas reizes viena kredītlīguma ietvaros. Daži aizdevēji modificē savus pakalpojumus un apvieno dažādu aizdevumu priekšrocības vienā – piemēram, VIA SMS kredītlīnija ir elastīgais ātrais aizdevums, ko var atmaksāt gan vienā maksājumā, gan vairākos.

Nebanku aizdevēji neprasa norādīt aizdevuma izmantošanas mērķi un izvērtē klienta maksātspēju un kredītvēsturi, nevis biznesa plānu. Tieši tāpēc ikvienam aizņēmējam pašam divtik uzmanīgi jāizvērtē aizdevuma nepieciešamība un savas iespējas atmaksāt kredītu termiņā.

Neaizmirsti, ka kredītlīnija un citi aizdevumi ir tikai finanšu instrumenti, kas neaizvieto dzīvotspējīgu biznesa ideju un pārdomātu rīcību plānu. Lai veiksmīgi attīstītos, nekopē citus – iedvesmojies no labiem piemēriem un radi unikālu piedāvājumu!

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums