Autopārvadātāju asociācija "Latvijas Auto" svin 30. gadu pastāvēšanas jubileju


Foto: Lauris Vīksne
2020. gada 6.martā, kultūras pilī "Ziemeļblāzma" tika pulcēti autopārvadātāju asociācijas "Latvijas Auto" biedri, Latvijas satiksmes ministrs Tālis Linkaits un autopārvadājumu nozares eksperti, lai svinētu autopārvadātāju asociācijas "Latvijas Auto" 30. gadu pastāvēšanas jubileju, atskatītos paveiktajā un iedvesmotos nākotnei.

Autopārvadātāju asociācija “Latvijas auto” ir dibināta 1990. gada 23. martā. Tā tika izveidota Latvijas ekonomiskās un politiskās neatkarības atjaunošanas periodā, kā prioritātes izvirzot - attīstīt autopārvadājumu nozari neatkarīgajā Latvijā, pārstāvēt un veicināt mūsu valsts autopārvadātāju biznesu ārvalstīs un realizēt starptautisko konvenciju un līgumu prasības Latvijā.


Foto: Lauris Vīksne

Autopārvadātāju asociācijas “Latvijas auto” ieguldījums autopārvadājumu nozares attīstībā -

  • 1992. gada 29. aprīlī Asociācija kļuva par Starptautiskās Autopārvadātāju Savienības (IRU) biedru, kas Latvijas autopārvadātājiem ļauj izmantot visas tās priekšrocības, kuras paredz starptautiskās konvencijas un nolīgumi.

  • 1993. gada 16. martā Latvijas Republika pievienojās TIR Konvencijai un Latvijas valdība pilnvaroja Asociāciju izsniegt TIR karnetes Latvijā.

  • Speciāli izstrādātas, pilna apjoma mācību programmas profesionālu pasniedzēju vadībā, kuras ir saņēmušas akreditāciju kā Latvijas atbildīgās institūcijās, tā arī Starptautiskās Autopārvadātāju Savienības (IRU) Akadēmijā. Uz šo brīdi savai profesionālajai darbībai nepieciešamās zināšanas ir ieguvušas vairāk nekā 4500 par autopārvadājumiem atbildīgās personas un autovadītāji.

  • Asociācija aktīvi sadarbojas ar līdzīgām profesionālajām organizācijām, kā arī ar valsts struktūrām kā Latvijā, tās arī ārvalstīs. Šādas sadarbības veidošana ļauj labāk pārzināt un meklēt risinājumus dažādiem ar pārvadājumiem saistītiem jautājumiem un nodrošināt tirgus aizsardzības mehānismu darbību.

Aleksandrs Pociluiko, autopārvadātāju asociācijas “Latvijas Auto” valdes priekšsēdētājs: “30 gadu jubileja ir kā liecība Latvijas Auto biedru, sadarbības partneru un darbinieku ieguldījumam, lai  attīstītu autopārvadājumu nozari Latvijā, pārstāvētu un veicinātu mūsu valsts autopārvadātāju biznesu ārvalstīs. Turpināt vērtīgo, atskatoties vēsturē un nospraužot ceļa mērķus nākotnē - tas ir mūsu kopējais ceļš. Radīt pārmaiņas kopā - tas ir mūsu spēks!”


Foto: Lauris Vīksne

Autopārvadātāju asociācijas “Latvijas auto” biedri

Asociācijā kopīgai darbībai brīvprātīgi apvienojušies kravu un pasažieru autopārvadātāji. Sākotnēji Asociācijas sastāvā bija tikai 32 biedri, tagad  ir 395 uzņēmumi, kuru rīcībā ir vairāk nekā 6317 transportlīdzekļu. Lielākā daļa Asociācijas biedriem piederošo automašīnu ir videi draudzīgas – 88 % pilnībā atbilst Eiropas ekoloģiskajām un tehniskajām prasībām (EIRO-4, EIRO-5, EURO-6). Asociācijas kravu un pasažieru pārvadājumu uzņēmumi veic pārvadājumus uz vairāk nekā 30 Eiropas un Āzijas valstīm, aptuveni 90% pārvadājumu tiek veikti uz NVS valstīm.

 

 

asociācija “Latvijas Auto”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums