Kā ērtāk un izdevīgāk sagādāt visu mazulim nepieciešamo

Ne velti grūtniecība noris deviņus mēnešus. Šis laiks ir vajadzīgs ne tikai tāpēc, lai mazulis attīstītos un būtu gatavs dzīvei ārpus mammas ķermeņa, bet arī tam, lai vecāki paspētu emocionāli un praktiski sagatavoties bērna ienākšanai viņu mājā. Šajā periodā ir daudz un dažādu darbu, arī jāveic daudz pirkumu, jāpārplāno dzīves telpa, lai ikdiena ar mazuli būtu ērta un droša.

Kā mazuļa pūriņa un citu nepieciešamo lietu sarūpēšanu padarīt ērtāku un arī lētāku, kā neapjukt un nepakļaut sevi nevajadzīgam stresam? Dažus padomus, kas var noderēt, atradīsiet šajā rakstā.

Veidojiet nepieciešamo lietu sarakstu

Lai izvairītos no nevajadzīgiem un spontāniem tēriņiem, labāk vispirms izveidot sarakstu ar lietām, ko nepieciešams sagādāt līdz mazuļa piedzimšanai. Tas noderēs gan veikala apmeklējuma laikā, gan tādēļ, lai aprēķinātu aptuveno naudas summu, ko nepieciešams ieplānot šiem pirkumiem.

Noderīgs būs arī saraksts ar lietām, kas jāliek dzemdību somā. Šādu sarakstu parasti var atrast slimnīcu vai citu dzemdniecības iestāžu mājaslapās, jo katrā iestādē var atšķirties tās lietas, ko nodrošina uz vietas, un kas ir jāņem līdzi pašiem.

Sadaliet izdevumus ilgākā periodā

Jo laicīgāk būs skaidrs, kas jāpērk un cik daudz tam vajadzēs iztērēt, jo vieglāk šos izdevumus varēs iekļaut ģimenes budžetā, sadalot pa mēnešiem vai laikus atliekot naudu atsevišķā kontā, no kura tad var norēķināties par pirkumiem, kas paredzēti mazulim. Skaidrs, ka bērna ienākšana ģimenē ir arī ekonomisks pārbaudījums, tāpēc finanšu jautājumi jāapsver savlaicīgi, lai nerastos stress. Tomēr jāatceras, ka bērnam galvenais ir drošība, siltums un pilns puncis. Viņam nerūp, kāda zīmola preces pērkat, tāpēc nevajag pārdzīvot, ja nevarat iegādāties pašu dārgāko un modīgāko.

Investējiet labās lietās, kas kalpos ilgi

Plānojot tādus pirkumus kā bērnu ratiņi, gultiņa un autokrēsliņš, ir vērts padomāt par investēšanu augstas kvalitātes precēs, jo tās sniegs būtisku komfortu un drošību. Kā arī tās kalpos tiešām ilgi. Labi ratiņi un gultiņa var kalpot vairākiem bērniem. Tos arī vēlāk var pārdot par pietiekami labu cenu. Autokrēsliņa sakarā vienmēr prioritāte ir bērna drošība automašīnā. Šajā gadījumā cenai ir nozīme, jo tā tiešā veidā ietekmēs kvalitāti un drošību, kas var glābt bērna dzīvību.

Nepērciet pārāk daudz drēbīšu 

Grūtniecības laikā ir pavisam viegli ļauties vilinājumam sapirkt kaudzēm skaistu drēbīšu, kuru veikalu plauktos netrūkst. Tomēr šajā ziņā vajadzētu būt racionāliem un apzināties, ka bērniņš aug diezgan ātri. Diezin vai viņš paspēs novalkāt tos divdesmit bodijus, kas derēs tikai pirmajā mēnesī. Svarīgi pamatā izvēlēties ērtas un viegli kopjamas drēbītes, nevis smukumdrēbītes, kas bieži vien ir grūti uzvelkamas, ar sarežģītām aizdarēm un no materiāla, kas mazuļa ādai nav tīkams, tāpēc tās ikdienas lietošanai nebūs piemērotas.

Laikus sekojiet līdzi akcijām un izdevīgiem piedāvājumiem

Bērnu veikali ik pa laikam piedāvā akcijas un sezonas izpārdošanas, tāpēc ir  vērts pasekot līdzi piedāvājumam, lai noķertu brīdi, kad izdevīgāk nopirkt kaut ko no izveidotā saraksta. Tādā veidā iespējams samazināt izdevumus un iegūt tās lietas, ko esat noskatījuši savam mazulim. Tomēr akcijas jācenšas nepadarīt par spontānu iepirkšanos, kas liek iztērēt vēl vairāk. Tāpēc ir jāizveido saraksts, pie kura turēties.

Izmantojiet bērnu veikalus internetā

Lai ietaupītu laiku un nenogurtu, staigājot pa veikaliem, var izmantot arī bērnu veikalus internetā. Tajos preču piedāvājums ir tiešām plašs. Bērnu veikali internetā ļauj ērti iegādāties gan bērnu apģērbu un higiēnas lietas, gan rotaļlietas, bērnu mēbeles, ratiņus un autokrēsliņus.

Pērkot internetā, mazāk būs spontānus pirkumu, kā arī bez steigas varēs izpētīt preces, salīdzināt cenas un modeļus. Grūtniecības laikā to visu izdarīt klātienē veikalos var būt diezgan apgrūtinoši, it īpaši, ja pirkumi atlikti uz pēdējo trimestri, kad puncis jau ir diezgan liels un nav viegli daudz laika pavadīt uz kājām. 

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums