Nestlé rada pārtikas pārstrādei paredzētas pārstrādātās plastmasas tirgu, izveido fondu iesaiņojuma jauninājumu ....

Nestlé rada pārtikas pārstrādei paredzētas pārstrādātās plastmasas tirgu, izveido fondu iesaiņojuma jauninājumu veicināšanai


Nestlé paziņojusi, ka tā ieguldīs līdz 1,9 miljardiem eiro, lai vadītu pāreju no nepārstrādātas plastmasas lietošanas uz pārtikas ražošanā izmantojamu pārstrādāto plastmasu un paātrinātu novatorisku, ilgtspējīgu iepakojuma risinājumu attīstību.

Balstoties uz savu 2018. gada apņemšanos līdz 2025. gadam panākt, ka 100% no uzņēmuma izmantotajiem iepakojumu materiāliem ir pārstrādājami vai atkārtoti izmantojami, Nestlé apņēmusies arī par vienu trešdaļu samazināt izmantoto nepārstrādātās plastmasas daudzumu, vienlaikus sadarbojoties arī ar citiem, lai virzītu aprites ekonomiku un censtos attīrīt okeānus, ezerus un upes no plastmasas atkritumiem.

Pārtikas kvalitāte un nekaitīgums ir ārkārtīgi svarīgi, un iesaiņojumam tā nodrošināšanā ir liela nozīme. Lielāko daļu plastmasas ir grūti pārstrādāt pārtikas iesaiņojumu ražošanai, kā rezultātā ir ierobežota pārtikas ražošanā izmantojamās pārstrādātās plastmasas piegāde. Tāpēc, lai izveidotu tirgu, no šī brīža līdz 2025. gadam Nestlé ir apņēmusies iegūt līdz 2 miljoniem metrisko tonnu pārtikas ražošanā izmantojamās pārstrādātās plastmasas un atvēlēt vairāk nekā 1,4 miljardus eiro, lai samaksātu prēmiju par šiem materiāliem. Nestlé centīsies panākt darbības efektivitāti, lai saglabātu šīs iniciatīvas ienākumus neitrālus.

Iepakojuma jauninājumi, ieskaitot jaunus materiālus, uzpildes sistēmas un otrreizējās pārstrādes risinājumus, ir vēl viens svarīgs izaicinājums ceļā uz nākotni, kurā nav atkritumu. Papildus nozīmīgiem iekšējiem pētījumiem Nestlé Iepakojuma zinātnes institūtā, uzņēmums nodibinās vairāk nekā 200 miljonu eiro ilgtspējīga iepakojuma riska fondu, lai ieguldītu jaunizveidotos uzņēmumos, kas koncentrējas uz šīm jomām.

Šīs divas iniciatīvas papildina Nestlé pašreizējos lielos centienus pētniecības, ieguves un ražošanas jomā, lai padarītu tās iesaiņojumu pārstrādājamu vai atkārtoti izmantojamu, un veicinātu tās mērķa sasniegšanu – līdz 2050. gadam sasniegt nulli siltumnīcefekta gāzu emisijas. Kā daļa no uzņēmuma iesaiņojumu iniciatīvas un caurspīdīguma palielināšanas, Nestlé turpinās informēt par turpmākām iniciatīvām un regulāri atjauninās informāciju par sasniegto progresu.

„Neviens plastmasas gabals nedrīkst nonākt atkritumu poligonā vai miskastē," sacīja Nestlé izpilddirektors Marks Šneiders (Mark Schneider). "Lai pārstrādātā plastmasa būtu nekaitīga pārtikai, ir milzīgs izaicinājums mūsu nozarei. Tieši tāpēc mēs ne tikai vēlamies pēc iespējas samazināt plastmasas izmantošanu un veicināt atkritumu savākšanu, bet arī aizvērt cilpu un padarīt plastmasu bezgalīgi pārstrādājamu. Mēs spersim drosmīgus soļus, lai izveidotu plašāku pārtikas ražošanā izmantojamās pārstrādātās plastmasas tirgu un veicināsim inovācijas iepakojuma nozarē. Mēs aicinām arī citus pievienoties mums šajā ceļojumā.“

„Mēs esam priecīgi redzēt, kā Nestlé apņēmusies ieguldīt 1,9 miljardus eiro, lai izveidotu aprites ekonomiku plastmasai līdztekus tam, ka līdz 2025. gadam par vienu trešdaļu tiek samazināta nepārstrādātas plastmasas izmantošana iepakojumā. Likvidējot plastmasu, kas mums nav vajadzīga, ieviešot jauninājumus tādās jomās kā atkārtotas izmantošanas modeļi un jauni materiāli, kā arī lietojot atkārtoti plastmasu, kas mums ir nepieciešama - arī sarežģītākos pārtikas produktu pielietojumos - mēs varam radīt ekonomiku, kurā plastmasa nekad nekļūst par atkritumiem. Šodien paziņotās apņemšanās sasniegšana ievērojami palīdzēs sasniegt arī šo vīziju,“ sacīja Endrjū Morlets (Andrew Morlet), Ellen MacArthur fonda izpilddirektors.

Nestlé
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbumi