BTA: Pēc vētras "Jaroslavs" pieteiktas apdrošināšanas atlīdzības vairāk nekā 50 000 eiro apmērā

Pēc Latvijā šogad spēcīgākās vētras "Jaroslavs" līdz šim pieteiktas jau 40 apdrošināšanas atlīdzības par kopējo summu virs 50 000 eiro, liecina apdrošināšanas akciju sabiedrības "BTA Baltic Insurance Company" (turpmāk – BTA) apkopotie dati.

“Spēcīgajā vētrā īpašumi galvenokārt cietuši no vēja norautiem jumta segumiem, tāpat krītoši koki bojājuši automašīnas un elektropārvadus,” stāsta BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš.

Liels atlīdzības pieteikums – aptuveni 4000 eiro – saņemts par bojājumiem specializētai tehnikai Vidzemes vidienē. Vējam noraujot jumtu garāžai, cietusi lauksaimniecības tehnika. Ēkas jumts uzkritis uz tehnikas, sadragājot spēkrata jumtu, lukturus, motora pārsegu un citas tā detaļas.

Atlīdzība gandrīz 4000 eiro apmērā saņemta arī par vētras laikā lauksaimniecības tehnikai norautu jumtu un bojātiem stiprinājumiem Vidzemes dienvidrietumos.

Savukārt lielākie ēkām nodarītie postījumi saistīti ar norautiem un bojātiem jumta segumiem. Viens no lielākajiem atlīdzības pieteikumiem, vairāk nekā 3000 eiro apmērā, saņemts no Rīgas, kur ēkas jumtam vairāku metru garumā norauta kore un lietus ūdens iekļuvis bēniņos. 

Vētrā koki tāpat uzkrituši vairākām automašīnām Valmierā, Jūrmalā, Ķekavas pagastā un citviet.

Glābēji kopumā saņēmuši vairāk nekā 170 izsaukumu, kad daudzviet, īpaši Vidzemē, koki bija nogāzušies uz ceļiem, trotuāriem un elektrolīnijām; konstatēti arī apjomīgi elektroapgādes traucējumi.

BTA aicina apdrošināt īpašumus pret šādu negadījumu riskiem, un rudens vētru laikā izturēties piesardzīgi, automašīnas nenovietojot zem kokiem un laikus pārliecinoties, vai droši nostiprināti logi, jumti un citas ēku daļas.

Par BTA

Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA lielākais akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar gandrīz 200 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Ar kopumā vairāk nekā 25 000 darbinieku apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrībās 25 valstīs, „Vienna Insurance Group” ir izteikts līderis savas darbības tirgos Centrāleiropā un Austrumeiropā. „Vienna Insurance Group” ir vadošā Vīnes biržas indeksa – ATX, visaugstāk novērtētais uzņēmums ar „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas piešķirto augsto finansiālās stabilitātes novērtējumu A+ ar stabilu nākotnes attīstības prognozi; „Vienna Insurance Group” akcijas tiek kotētas arī Prāgas biržā.

AAS „BTA Baltic Insurance Company”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums