"Olainfarm" grupas finanšu rezultāti pirmajā pusgadā sasniedz jaunas virsotnes – apgrozījums bija 66.4 milj. EUR...

"Olainfarm" grupas finanšu rezultāti pirmajā pusgadā sasniedz jaunas virsotnes – apgrozījums bija 66.4 milj. EUR, tīrā peļņa bija 12.2 milj. EUR

"Vērtējot "Olainfarm" finanšu gada sešus mēnešus un teicamo finanšu situāciju uzņēmumā, jāatzīmē trīs lietas: 1) sasniegta augsta uzņēmuma rentabilitāte; 2) būtisks pieaugums uzņēmuma likviditātei, sasniedzot vēsturiski augstāko līmeni, kā arī 3) notika aktīvas pārrunas ar bankām par esošo kredītsaistību refinansēšanu un jaunu līdzekļu piesaisti. Šie ir arī galvenie faktori, kas dod stabilu pamatu jaunam attīstības posmam, sakārtojot zāļu failus un veicot medikamentu klīniskos pētījumus," uzsver AS "Olainfarm" valdes priekšsēdētājs Lauris Macijevskis.

 • Grupas apgrozījums 2019. gada pirmajā pusgadā bija 66.4 milj. EUR, kas ir par 7% vairāk nekā gadu iepriekš

 • EBITDA rentabilitāte šī gada pirmajos sešos mēnešos bija 26%, kas ir palielinājums pret gadu iepriekš, kad tā bija 17%

 • Spēcīgs likviditātes rādītājs un samazināts aizņēmumu slogs dod labu pamatu turpmākām investīcijām

 •  

  Grupas ieņēmumi 2019. gada otrajā ceturksnī bija 31 647 tūkst. EUR, un tas ir par 2% vairāk nekā 2018. gada otrajā ceturksnī, kad bija 31 055 tūkst. EUR. Otrajā ceturksnī EBITDA bija 6 422 tūkst. EUR, kas pārsniedz 2018. gada otrā ceturkšņa attiecīgo rādītāju par 1 497 tūkst. EUR jeb 30%. Šī gada otrā ceturkšņa peļņa bija 3 984 tūkst. EUR, kas ir pieaugums par 49% jeb par 1 312 tūkst. EUR salīdzinājumā ar 2018. gada otro ceturksni.

  Šī gada pirmajos sešos mēnešos Grupas ieņēmumi sasniedza 66 392 tūkst. EUR, kas ir palielinājums par 7% jeb 4 548 tūkst. EUR, salīdzinājumā ar tādu pašu periodu 2018. gadā. Grupas EBITDA rādītājs šī gada pirmajos sešos mēnešos bija 16 928 tūkst. EUR, kas ir par 64% jeb 6 589 tūkst. EUR vairāk par iepriekšējā gada pirmā pusgada rezultātu. Grupas pārskata perioda peļņa 2019. gada sešos mēnešos bija 12 244 tūkst. EUR, kas ir vēsturiski vislielākais peļņas apmērs. Peļņa palielinājās par 112% jeb 6 458 tūkst. EUR salīdzinājumā ar 2018. gada pirmo pusgadu. Šī gada pusgada ieņēmumi, EBITDA un tīrās peļņas rādītāji ir sasnieguši jaunus rekordus pirmo sešu mēnešu periodam.

  Pārskata perioda peļņu pozitīvi ietekmēja bruto peļņas pieaugums, pārdošanas izmaksu samazinājums, ieņēmumi no valūtas kursa svārstībām. Negatīvi ietekmēja administratīvo izdevumu palielinājums, kas saistīts ar ieguldījumiem zāļu reģistrācijas failos, šādus izdevumus ne vienmēr ir iespēja kapitalizēt, kā arī saistībā ar personāla algu un prēmiju izmaksu (neiekļaujot valdes un padomes locekļus).

  Saskaņā ar apstiprinātajiem plāniem, Grupas mērķa apgrozījums ir izpildīts par 50%, bet peļņas radītājs par 96%.

  Šī gada pirmo sešu mēnešu laikā “Olainfarm” galveno produktu pārdošanas apjomi turpināja palielināties. Visvairāk pārdotākā produkta Noofen īpatsvars bija 19%, kas ir par vienu procentpunktu lielāks, nekā pirms gada. Trīs lielāko produktu (Noofen, Neiromidīns un Furamags/Furasols) īpatsvars bija 52%, kas arī ir par vienu procentpunktu lielāks, nekā pagājušajā gadā (51%).

  Šī gada aprīlī AS “Olainfarm” parakstīja līgumu ar ANO struktūrvienību (UN Office for Project Services) par PASS piegādēm 3 milj. EUR apmērā 2019. – 2020. gados, kas ļaus šim medikamentam būt starp pieprasītākajiem produktiem arī turpmāk.

  Grupa ieviesa divus jaunus alternatīvos snieguma rādītājus – Neto saistības / EBITDA un Parādu apkalpošanas seguma rādītājs (DSCR). Neto saistības / EBITDA koeficients uzlabojās no 1,4 līdz 0,6, un DSCR uzlabojās no 1,8 līdz 2,5.

  Šī gada pirmais pusgads bija arī nozīmīgs, jo strauji palielinājās naudas atlikums no 2 689 tūkst. EUR perioda sākumā līdz 10 623 tūkst. EUR perioda beigās, kas ļauj turpināt ieguldījumus zāļu reģistrāciju failu atjaunošanā turpmākajos gados.

  “Nasdaq Riga” biržā 2019. gada 2. ceturksnī tika tirgoti vairāk nekā 731 tūkstošu akciju, par kopējo vērtību 4,5 miljoni eiro. Salīdzinājumā ar tādu pašu periodu 2018. gadā, tirgoto akciju skaits bija lielāks par 726%, kamēr kopējā tirgotā vērtība bija lielāka par 511%.

 •  

  AS „Olainfarm“ ir viens no lielākajiem uzņēmumiem Baltijas valstīs ar vairāk nekā 45 gadu pieredzi medikamentu un ķīmiski farmaceitisko produktu ražošanā. Kompānijas darbības pamatprincips ir ražot uzticamus un efektīvus augstākās kvalitātes produktus Latvijai un visai pasaulei. Šobrīd AS „Olainfarm“ produkcija tiek eksportēta uz vairāk nekā 60 pasaules valstīm, tostarp Baltijas valstīm, Krieviju, citām NVS valstīm, Eiropu, Ziemeļameriku, Āzijas valstīm un Austrāliju.

   

AS „Olainfarm“
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums