BTA: Lauksaimniecības tehnikas ugunsgrēku apdrošināšanas atlīdzībām jau rezervēti 200 000 eiro

Tuvojoties ražas novākšanas sezonai, arvien biežāki kļūst ar traktoriem, kombainiem un citu lauksaimniecības tehniku saistītie negadījumi, jo īpaši zemniekus satrauc tehnikas aizdegšanās risks. Jūnija beigās šādiem apdrošināšanas gadījumiem jau rezervēti 194 765 eiro, liecina apdrošināšanas akciju sabiedrības "BTA Baltic Insurance Company" (turpmāk – BTA) dati.

Lielākā apdrošināšanas summa atsevišķai polisei, 73 800 eiro apjomā, jūnijā rezervēta šķūņa ugunsgrēkā radušos zaudējumu segšanai. “Citā ugunsgrēkā, kurā apdrošināšana segs zaudējumus 55 000 eiro apjomā, pie skursteņa bija sakrājušies putekļi, un dzirkstele radīja aizdegšanos,” šogad līdz šim lielākos apdrošināšanas gadījumus min BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš.

Tāpat katru gadu lauksaimniekiem problēmas un izdevumus sagādā traktoru, kombainu un citas lauksaimniecības tehnikas aizdegšanās, strādājot uz lauka. Saskaņā ar Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) rīcībā esošo informāciju, ugunsgrēki galvenokārt izceļas, tehnikas īpašniekam vēloties ietaupīt laiku un finanšu līdzekļus, tostarp apkopes izdevumus.

Bieži netiek veikta tehniskā apkope, ikdienas tīrīšana no putekļiem un pelavām, turklāt, cenšoties iegūt vairāk graudu, tiek izvēlēts pārāk zems pļaušanas augstums. Šādā gadījumā, rodoties kaut nelielai dzirksteļošanai, aizdegas labības lauks. “Par ieguvumu nevar būt ne runas: viena tonna labības maksā aptuveni 200 eiro, kamēr viena jauna kombaina izmaksas sasniedz 100 000 eiro un vairāk,” uzsver K. Liepiņš.

VUGD ugunsdrošības inspektori iesaka lauksaimniekiem, pirmkārt, veikt ikdienas apkopi un servisu, sekot hidrauliskās sistēmas stāvoklim, uzraudzīt, vai nav notikusi eļļas noplūde. Otrkārt, jākontrolē atgāzu izplūdes sistēma, kam nepieciešama regulāra apkope. Treškārt, svarīgi pārbaudīt, vai dzirksteļu slāpētājs ir darba kārtībā.

Lauksaimniecības tehnika visintensīvāk tiek izmantota sausos laikapstākļos, tādēļ rodas daudzi papildu uguns bīstamības faktori. Degšana šādos apstākļos izplatās tik strauji, ka ugunsgrēku nav iespējams ātri likvidēt. VUGD atgādina, ka uz kombainiem obligāti jābūt ugunsdzēsības aparātam. Papildu drošībai tiek rekomendēts izmantot arī putu ugunsdzēšanas aparātu, kas efektīvi noslāpēs gruzdēšanu. Nepieciešams pārdomāt, vai uz kombaina izvietoto ugunsdzēsības aparātu skaits ir pietiekams, jo ar vienu, kura tilpums ir seši litri, pietiks tikai nelielas savlaicīgi pamanītas aizdegšanās gadījumā.

Par BTA

Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA lielākais akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar gandrīz 200 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Ar kopumā vairāk nekā 25 000 darbinieku apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrībās 25 valstīs, „Vienna Insurance Group” ir izteikts līderis savas darbības tirgos Centrāleiropā un Austrumeiropā. „Vienna Insurance Group” ir vadošā Vīnes biržas indeksa – ATX, visaugstāk novērtētais uzņēmums ar „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas piešķirto augsto finansiālās stabilitātes novērtējumu A+ ar stabilu nākotnes attīstības prognozi; „Vienna Insurance Group” akcijas tiek kotētas arī Prāgas biržā.

AAS „BTA Baltic Insurance Company”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli