Kā izmantot nojumes, lai padarītu tavus svētkus neaizmirstamus?


Foto: Shutterstock.com
Lai arī telpās organizēti pasākumi ir drošāki pret negaidītām laika apstākļu maiņām un temperatūras svārstībām, nekas nespēj aizstāt brīvdabas pasākuma maģisko auru un noskaņu. Šīs neparastās atmosfēras dēļ ir vērts mazliet riskēt un izmantot iespēju svinēt svētkus svaigā gaisā, izbaudot pašas Mātes Zemes svētību notikuma dalībniekiem. Tā kā laika apstākļus nav iespējams paredzēt ar 100% precizitāti, ir jāsagatavojas gan nokrišņiem, gan vējam, gan vēsākām vai karstākām un īpaši saulainām situācijām, kam lieti noderēs dažādas nojumes. Kādus pasākumus var rīkot nojumēs un kādu nojumi labāk izvēlēties tavām vajadzībām, uzzini raksta turpinājumā!

Mazizmēra pasēdēšana ar pašiem tuvākajiem

Vēlies sarīkot nelielu branču ģimenes lokā vai ar pašiem tuvākajiem radiem nosvinēt pirmo septembri? 3 x 3 metrus plašā un 2,5 m augstā nojume būs labs aizsargs pret pārlieku lielu svelmi un nelieliem nokrišņiem, turklāt tajā būs gana daudz vietas, lai izvietotu nelielu galdu un solus vai krēslus, kur branča vai svinību dalībniekiem apsēsties un kopā baudīt maltīti.

Dzimšanas diena nelielā kompānijā

Ja gribi svinēt savu jubileju svaigā gaisā, bet vēlies arī aizsardzību pret pārkaršanu saulē, odiem un nelielu lietu, un viesu skaits ir paredzēts ap 20-25 personām, tavs labākais palīgs būs nojume 5 x 5 metru vai 6 x 3 metru izmērā ar sienām vai moskītu tīklu sienu vietā.

Lieliem svētkiem vajag lielu telpu

Lielākā nojume 6 x 14 metru izmērā ir lieliska izvēle tādiem nolūkiem kā:

  • kāzu svinēšanai;
  • korporatīviem pasākumiem (ballēm, sporta svētkiem, pieredzes apmaiņas pasākumiem u.tml.);
  • neparastām āra ballītēm (piemēram, Jaunā gada sagaidīšanai);
  • lielu jubileju atzīmēšanai;
  • biznesam (piemēram, ēdināšanas telpas nodrošināšanai pasākumos);
  • nelielas skolas vai dzimtas salidojumam u.c. pasākumiem, kurus apmeklē 50 un vairāk personas.

Turklāt lielizmēra nojumju liels pluss ir tas, ka tās var savstarpēji savienot, izveidojot patiešām iespaidīga izmēra svinību halli vai unikāla izkārtojuma svinību telpu, kur katrā nojumē notiek cita nodarbe, piemēram, vislielāko nojumi izmantojot svinību galdam, bet tai pievienotajās mazākās nojumēs atsevišķi katrā iekārtot fotostūri, deju grīdu, aktivitāšu telti, “čill-stūri” jeb nesteidzīgas atpūtas stūri, bērnu nojumi, kur ar atvasēm darbosies profesionāla aukle, lai pieaugušie var bez raizēm izbaudīt svinības, un vēl, un vēl – ļauj vaļu savai iztēlei!


Foto: Shutterstock.com

Izvēlies savu nojumi gudri

Viesu skaits un nojumes izmērs nav vienīgie faktori, pēc kuriem jāvadās, izvēloties “telpu” āra pasākumu organizēšanai. Ir jāpievērš uzmanība arī tādiem faktoriem kā:

  • materiālam;
  • fiziskajām īpašībām;
  • pielietojuma iespējām.

Turpinājumā par katru no tiem nedaudz sīkāk.

Materiāls

Šis faktors iedalās vēl divās daļās – karkass un pārsegs. Nojumju karkasi tiek veidoti no metāla stieņiem – lētākām nojumēm (parasti zaļajām 3 x 3 m nojumēm, ko vari redzēt vairumā pagalmu/dārzu) no plānākas dzelzs, dārgākām – no tērauda. Protams, tērauda karkass būs izturīgāks, un tas ir viens no iemesliem nojumju cenu palielinājumam. Tā pat arī pārsegi ir no divu veidu materiāliem – poliestera (PVC, plēves veida pārsegs) un polietilēna (PE, auduma veida pārsegs). PVC pārsegi ir vieglāki nekā PE, līdz ar to vieglāk uzstādāmi, kā arī mazāk bojājas saules UV starojuma ietekmē un ir drošāki pret ugunsnelaimēm.

Fiziskās īpašības

Vai nojumei ir iespējams pievienot sienas? Vai tās būs PVC, PE vai sieta veida sienas? Vai tām ir logi? Vai nojumi var savstarpēji savienot ar citu nojumi? Vai nojume ir piestiprināma pie zemes ar nelieliem telšu mietiņiem, vai ar dziļiem un pamatīgiem mietiem? Vai nojumei ir teleskopiskas kājas, ar kurām pēc vajadzības mainīt jumta augstumu? Šie ir jautājumi, uz kuriem ir vērts atrast atbildes un izvērtēt to nozīmību.

Pielietojuma iespējas

Visbeidzot, vienmēr pirms pirkšanas atceries iepazīties ar ražotāja informāciju – vai nojume ir paredzēta tikai saulainam laikam, vai arī aizsargās no lietus? Un paturi prātā – neviena nojume nav paredzēta stipram vējam, vētrai!

Kvalitatīvas un daudzveidīgas nojumes par teicamām cenām

Kad esi ticis skaidrībā ar to, kādu nojumi tev vajag, ienāc Precesdarbam.lv interneta veikalā, uzmeklē tavām vajadzībām atbilstošo nojumi, iegādājies to, maksājot pilnu cenu vai uz nomaksu, un saņem ar piegādi uz mājām jau tuvākajās dienās! Vairāk informācijas un nojumju piedāvājumu meklē Precesdarbam.lv!

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums