Uzņēmums "Rīgas Dzirnavnieks" uzsācis pēdējos desmit gados lielāko investīciju projektu


Anita Skudra public. foto
AS "Rīgas Dzirnavnieks" uzsācis pēdējos desmit gados apjomīgāko modernizācijas projektu, kas paredz uzņēmuma attīstībā līdz 2021. gadam ieguldīt aptuveni 5 miljonus eiro ar mērķi nostiprināt uzņēmuma pozīcijas Baltijas un eksporta tirgos.

Šobrīd jau uzsāktas iepirkumu un līgumu slēgšanas procedūras jaunu iekārtu, aprīkojumu un būvniecības projektu īstenošanai, piesaistot ES Eiropas lauksaimniecības fonda līdzekļus.

Modernizācija ļaus ražotājam paplašināt darbības jomas - plānots uzsākt fasētu zirņu un pupu produktu ražošanu, kas ir pilnīgi jauns darbības segments uzņēmumam. Vienlaikus notiek sagatavošanās darbi, lai uz vietas ražotnē varētu ražot arī makaronus.

Anita Skudra, AS "Rīgas Dzirnavnieks" direktore un valdes locekle: "Mums vienmēr ir bijis svarīgi īstenot investīciju mērķus jēgpilni, lai tie būtu roku rokā ar mūsu attīstības plāniem un iespējām. Tāpēc šobrīd esam uzsākuši vairākus ilgtermiņa projektus, kas rezultēties tuvākajos gados gan jaunos produkcijas segmentos, gan arī mūsu konkurētspējas paaugstināšanā. Nebijis izaicinājums ir gan plānotā cieto kviešu šķirņu pārstrāde un no tiem makaronu ražošana, gan arī pākšaugu - zirņu un pupu - un citu graudaugu kā rīsu pārstrāde un fasēšana. Šie Latvijā ražoti produkti paplašinās Herkuless zīmola sortimentu. Mums ir svarīgi turpināt uzņēmuma izaugsmi un mēs to redzam jaunu, ambiciozu plānu īstenošanā, kas ļauj uzlabot konkurētspēju un stiprināt tirgus pozīcijas."

Uzsākti priekšdarbi, lai modernizētu auzu un kviešu ražotnes, kā arī graudu pieņemšanu un pirmapstrādi. Lai vēl vairāk uzlabotu kvalitāti, nolemts iegādāties jaunu aprīkojumu laboratorijai, paplašinot tās funkcijas un testēšanas iespējas. Tāpat plānots veikt noliktavas aprīkojuma iegādi, uzlabojot tās funkcionalitāti.

Daļa investīciju tiek ieguldītas iekārtās, lai paaugstinātu kvalitātes standartus, atbilstoši jaunākajām pasaules tendencēm. Viens no virzieniem ir vēl drošāki no pārtikas kvalitātes viedokļa iepakojumi, kas vienlaikus pavērs iespējas fasēt dažādus jaunus produktus.

"Rīgas Dzirnavnieks" ir uzsācis strauju attīstību, nostiprinot savas pozīcijas ne tikai Latvijas, bet arī Baltijas mērogā. Uzņēmums ražo visplašāko graudaugu pārslu sortimentu, tam ir attīstīta miltu maisījumu līnija un plašākais miltu kategoriju iedalījums, kas ir svarīgi konditorejām, maizniekiem un citiem mīklas produkcijas ražotājiem.

Jau informējām, ka "Baltic Mill", kuras uzņēmumu grupā ietilpst arī AS "Rīgas Dzirnavnieks", paziņojis par plāniem daudz spēcīgāk attīstīt vietējās ražotnes Baltijā un tuvākajos gados ieguldīs aptuveni 10 miljonus eiro to tirgus pozīciju stiprināšanā.

Šo modernizācijas plānu īstenošana tiek veikta Eiropas Savienības Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) pasākuma “Ieguldījumi materiālajos aktīvos” ietvaros.

AS „Rīgas Dzirnavnieks” ir viens no lielākajiem graudu pārstrādātājiem Baltijā. Uzņēmums ražo un pārdod graudu pārstrādes produktus – visu veidu kviešu un rudzu miltus, miltu maisījumus, pārslas, placinātus graudus un putraimus industriālajiem patērētājiem, kā arī fasēto produkciju individuālam patēriņam ar zīmoliem „Hercogs”, „Herkuless” un „Īsta Saimniece”.

AS „Rīgas Dzirnavnieks”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli