Husqvarna zāles pļāvēji – izcila mauriņa kopēji


Foto: Husqvarna.com
Skaists, kopts mauriņš ir ikvienu māju labākā rota, kā arī – lielisks pamats dažādām aktivitātēm visai ģimenei. Labi iekopts mauriņš būs gana izturīgs, lai ģimene varētu mierīgu sirdi rīkot dārza ballītes vai bērni – spēlēt futbolu. Viens no galvenajiem priekšnoteikumiem skaista un izturīga zāliena iegūšanai ir regulāra kopšana. Zāles pļāvēja izvēle būtiski ietekmēs to, cik ērti būs kopt zālienu, cik daudz laikam tam būs nepieciešams un kāds būs rezultāts. Tādēļ tālāk piedāvājam ieskatu pieejamajos Husqvarna zāles pļāvējos un iespējās, ko tie sniedz.

Zāles pļāvēji – no manuālām ierīcēm līdz robotiem

Husqvarna piedāvā visdažādāko veidu zāles pļāvējus, tādēļ ir iespējams piemeklēt katram pagalmam vislabāko iespējamo risinājumu. Ikkatrs modelis ir rūpīgi pārdomāts un nevainojami veic savas funkcijas. Izvēlei ir pieejamas visas zāles pļāvēju kategorijas:

Manuālie zāles pļāvēji

Vieglas ar rokām stumjamas ierīces, kas īpaši piemērotas mazākām platībām, retākai pļaušanai, arī garākai zālei. Var regulēt pļaušanas augstumu. Nav nepieciešama ne degviela, ne strāva. Ideāli mazdārziņiem.

Zāles pļāvēji uz gaisa spilvena

Šim modelim nav riteņu, tas pārvietojas uz gaisa spilvena, līdz ar to ar šo zāles pļāvēju ir viegli manevrēt. Īpaši piemērots nelielām platībām un stāvām nogāzēm (slīpumā līdz pat 45 grādiem).

Stumjamie zāles pļāvēji

Viena no populārākajām zāles pļāvēju kategorijām. Tie ir labi piemēroti nelieliem piemājas dārziem. Vairākumam modeļu var regulēt arī pļaušanas augstumu, kas ir svarīgi tad, ja kāda zāles pļaušanas reize tiek izlaista. Šie zāles pļāvēji nopļauto zāli var gan savākt grozā, gan mulčēt un iestrādāt zālienā, kur tas kalpos kā mēslojums.

Zāles pļāvēji ar aizmugurējo riteņu piedziņu

Vidēji lielu zālienu kopšana būs daudz vieglāka, ja zāles pļāvējs nebūs jāstumj. Te lieti noderēs zāles pļāvējs ar aizmugurējo riteņu piedziņu. Daļai modeļu jūs varat regulēt tā ātrumu, kā arī šādi zāles pļāvēji ir viegli manevrējami. Nopļauto zāli var gan savākt, gan arī mulčēt un iestrādāt mauriņā. Atkarībā no zāliena lieluma var izvēlēties modeļus ar piemērotu pļaušanas platumu – lieliem un līdzeniem laukumiem droši var izvēlēties lielāko pļaušanas platumu, kas paātrinās darbu, savukārt mazākās un šķēršļiem bagātākās platībās ērtāk būs ar šaurāku ierīci.

Zāles pļāvēji ar priekšējo riteņu piedziņu

Priekšējo riteņu piedziņa ir noderīga teritorijās, kas ir nelīdzenas, raupjas vai mitras. Tāpat šī modeļa pļāvēju var ļoti vienkārši pagriezt citā virzienā, kamēr motors darbojas – atliek vien nedaudz piepacelt priekšējos riteņus.

Zāles pļāvēji roboti

Ja vēlaties perfektu zālāju, taču laiks, ko varat velīt tā kopšanai, ir ierobežots, tad izvēlieties zāles pļāvēju robotu, kas pats paveiks visu nepieciešamo. Zāles pļāvējs robots strādās gan saulē, gan lietū, gan dienā, gan naktī, gan brīvdienās, gan svētku dienās. Pie tam – darīs to klusi un profesionāli. Zāle, ko nopļauj zāles pļāvēji roboti, nav jāvāc – robots pļauj zāli katru dienu, līdz ar to nopļautās zāles apjoms ir vien pāris milimetru katrā pļaušanas reizē. Šis niecīgais daudzums noder kā mauriņa dabīgais mēslojums.

Svarīga funkcija – aizsardzība pret zādzībām

Tā kā zāles pļāvējs robots darbojas patstāvīgi, var rasties bažas par tā drošību. Ražotājs aizsargā klientus vairākos veidos:

 • Katram robotam ir individuāli pielāgota uzlādes stacija. Zāles pļāvējs bez tās nav izmantojams.
 • Pirms darbību veikšanas nepieciešams ievadīt PIN kodu.
 • Ja zāles pļāvējs tiek apturēts vai pacelts, iedarbojas trauksme.

Būtiskākās zāles pļāvēja robota priekšrocības salīdzinājumā ar tradicionālajiem modeļiem

 • Pļauj katru dienu, tādējādi iespējams iegūt perfektu, nemainīgi glītu mauriņu.
 • Pats atgriežas uzlādes stacijā.
 • Var pļaut sarežģītas teritorijas, arī reljefu.
 • Brauc pa neregulāru trajektoriju, kas rada vienmērīgāku zāles paklāju bez iebrauktām līnijām.
 • Nav jāvāc nopļautā zāle.
 • Jāiestata tikai vienreiz.
 • Aizsargāts pret nozagšanu.


Foto: Shutterstock.com

Galvenās Husqvarna piedāvāto zāles pļāvēju priekšrocības

Gadu gaitā uzkrātā pieredze par lietotāju vajadzībām un tehnoloģiju iespējām ļāvusi radīt tādu zāles pļāvēju klāstu, kas piemēroti ikviena zālāja vajadzībām, tajā pašā laikā iztiekot bez kompromisiem kvalitātes ziņā. Husqvarna zāles pļāvēji:

 • Radīti, domājot par lietotāju – tiem ir ergonomisks dizains un ērta vadāmība, lai zāles pļaušana būtu maksimāli vienkārša un ērta.
 • ReadyStart funkcija, kas automātiski palaiž vai noslāpē dzinēju, tas vairs nav jādara manuāli.
 • Teju visiem modeļiem var regulēt pļaušanas augstumu.
 • Paredzēti aktīvai lietošanai – it visi modeļi ir paredzēti ilgai kalpošanai, pļaušanas bloks ir no alumīnija, savukārt riteņu dizains un U veida roktura atbalsts nodrošina izturību pat skarbā vidē.
 • Efektīvs dizains – zāle tiek pļauta precīzi un kvalitatīvi.
 • Plašs modeļu klāsts – no manuālām ierīcēm līdz pat robotiem.
 • Īpaša izturība – zāles pļāvēji konstruēti bez metinātiem savienojumiem, līdz ar to tie ir daudz stabilāki un izturīgāki, tādējādi kalpos daudz ilgāk.
 • Nopļauto zāli var arī mulčēt, tādēļ to nebūs nepieciešams savākt.

Ķermenim draudzīgākie zāles pļāvēji

Zāliena kopšana prasa zināmu fizisku piepūli, tādēļ Husqvarna zāles pļāvēji izstrādāti tā, lai to lietošana nesagādātu nekādas pūles. Pašpiedziņa saudzēs muguru, savukārt dizains un vadības elementu izvietojums nodrošinās ērtu manevrēšanu, drošu darbu stāvās nogāzēs, kā arī vienkāršu vadāmību. Tāpat rokturi veidoti tā, lai slāpētu vibrāciju, tā pasargājot ķermeņa augšdaļu. Zāles pļāvēja korpuss veidots no vienkārši kopjamiem materiāliem, tādēļ jūsu zāles pļāvējs ilgāk izskatīsies kā jauns.

Kā atrast sev piemērotāko modeli?

Husqvarna zāles pļāvēju modeļu klāstā ikviens atradīs sev piemērotāko risinājumu, atliek vien rūpīgi izvērtēt iespējas un vajadzības.

 1. Platība – cik lielu platību paredzēts apstrādāt? Ja platība ir maza, tad derēs manuālais zāles pļāvējs vai stumjamais zāles pļāvējs.
 2. Reljefs – ja zāliens ir īpaši nelīdzens, ieteicams izvēlēties gaisa spilvena tipa zāles pļāvēju vai zāles pļāvēju ar priekšējo piedziņu.
 3. Prasības zālienam – ja nevēlaties vienkārši saīsināt zāli, bet iegūt perfektu mauriņu, izvēlieties zāles pļāvēju robotu, kas zālienu pielīdzinās katru dienu patstāvīgi.
 4. Šķēršļu daudzums zālienā – ja mauriņā ir daudz dažādu apstādījumu un šķēršļu, ērtāk būs ar zāles pļāvēju, kuram ir mazāks pļaušanas platums. Savukārt lielas vienlaidu teritorijas ātrāk varēs apstrādāt ar lielāku pļaušanas platumu.

Husqvarna zāles pļāvēji piedāvā bezkompromisa kvalitāti, kas ļaus iegūt vislabāko zālienu ar vismazāko piepūli. Atliek vien izvēlēties savu modeli no plašā piedāvājuma. Visus zāles pļāvēju modeļus un sīkāku specifikāciju skatiet Husqvarna tīmekļa vietnē. Ieskatieties jau tūlīt un izvēlieties savu modeli, lai zāliena kopšana kļūtu par patīkamu atpūtu!

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums