Ieviešot jaunus tehnoloģiskus risinājumus, "Baltic International Bank" uzsāk jaunas internetbankas izstrādi

Šodienas finanšu uzņēmumu izaicinājumi ir mūsdienu digitālo iespēju un ar tām saistīto risinājumu ieviešana. "Baltic International Bank" uzsākusi darbu pie uzlabotas internetbankas versijas, kurā lietotāju ērtībām būs iekļauti funkcionalitātes un drošības uzlabojumi, kā arī papildināts un pilnveidots sniegto pakalpojumu klāsts. Topošā internetbanka būs platforma jaunu produktu un pakalpojumu attīstībai nākotnē.

Jauno digitālās infrastruktūras risinājumu banka izstrādā sadarbībā ar Baltijas vadošo IT kompāniju „ETRONIKA”, un internetbankas izveidē plānots investēt aptuveni vienu miljonu eiro. Pašlaik pabeigta internetbankas projekta 1. fāze, un tās pirmo versiju plānots nodot klientiem testēšanai, sākot no šī gada jūnija. Tālāk vasaras beigās sāksies pakāpeniska pāreja uz jauno internetbankas versiju visiem klientiem, kas tupināsies līdz šī gada oktobrim, kad jaunā internetbanka būs pieejama visiem klientiem.

„Konkurētspējīgajā finanšu nozares vidē mums nepārtraukti ir jābūt ātriem, inovatīviem un stratēģiskiem savos lēmumos. Tāpēc nepārtraukti attīstām digitālos kanālus un investējam savā infrastruktūrā – tas ir būtiski, lai nodrošinātu ērtus un kvalitatīvus pakalpojumus saviem klientiem. Jaunie tehnoloģiskie risinājumi palīdz palielināt bankas piedāvāto pakalpojumu vērtību. Apvienojot nozares speciālistus un pārzinot klientu paradumus, tiks izveidota internetbanka, kas ļaus klientiem ietaupīt laiku un plānot finanses, saņemot tikai nepieciešamāko informāciju un ļaujot operatīvi veikt investīcijas un citus finanšu darījumus, jūtoties pārliecinātiem par savu datu un līdzekļu drošību,” stāsta Guntars Reidzāns „Baltic International Bank” valdes loceklis.

Plānotie uzlabojumi nodrošinās vienkāršu un ērtu finanšu pārskatu un darījumu veikšanu, kas uzlabos klientu apkalpošanas pieredzi. Izmaiņas tiks veiktas arī internetbankas dizainā – ejot līdzi tehnoloģiju attīstības tendencēm, tas ir veidots responsīvs un pielāgojas klienta digitālās ierīces ekrānam. Lietotājam būs iespēja personalizēt konta pārskatu, izvēloties sev aktuālu informāciju un tā vizuālo noformējumu, kā arī pielāgot lapas dizainu atbilstoši savām vēlmēm.

Par plānotajiem digitālajiem risinājumiem plašāk stāsta „Baltic International Bank” digitālo kanālu attīstības vadītājs Jānis Osis: „Īpaša uzmanība tiek pievērsta kā klientu ērtībai, tā arī drošībai. Gan vienots kopsavilkuma ekrāns par kontiem un produktiem, gan ērta internetbankas navigācija, gan pilnveidots OneSpan mobilā digipasa risinājums, kas ļaus autentificēt klientu un apstiprināt darījumus ar “push notification” jeb mobilā paziņojuma metodi, noteikti uzlabos lietotāja pieredzi. Tāpat tiks pilnveidoti jau ieviestie AML jeb noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas sistēmas iestatījumi. Bankas drošības un reizē arī klientu ērtību veicināšanai turpmāk Finanšu instrumentu tirgus direktīvas (MIFID) anketu un Pazīsti savu klientu (Know your customer) anketu būs iespējams aizpildīt internetbankas klienta profilā.”

Projekta izstrādātājs ir Lietuvas IT uzņēmums „ETRONIKA”, kas jau gandrīz 20 gadus specializējies finanšu pakalpojumu nozarē Baltijā, veidojot un piedāvājot inovatīvus digitālos risinājumus ar galveno uzsvaru uz drošību un klientu ērtību.

IT uzņēmuma „ETRONIKA” vadītājs Arnoldas Jankūnas norāda: „Regulāri uzlabojami ir nepieciešamība – attīstoties digitālajai videi un iespējām, parādās arī jauni draudi, tāpat jāņem vērā arī mainīgie likumdošanas regulējumi. Uzlabojot digitālo mijiedarbību, mēs padarīsim šo internetbankas platformu efektīvāku un lietotājam draudzīgāku – rezultātā tiks radītas jaunas iespējas gan klientiem, gan bankai.”

Arī maksājumu apstrādes ziņā ir jaunievedumi, kas būtiski uzlabos internetbankas lietošanas pieredzi un samazinās darbību veikšanai nepieciešamo laiku. Jaunās internetbankas ietvaros ir iespējams veikt vairāku līmeņu maksājumu parakstīšanu un pieteikumu apstiprināšanu, ir ieviesti ātrie maksājumi, tos ērti izvēloties no saņēmēju saraksta. Ātrai un ērtai vairāku maksājumu apstrādei ir ieviests maksājumu imports un maksājumu pārskatu eksports, vairāku maksājumu vienlaicīga apstiprināšana, kā arī gudrā maksājumu forma, kas pielāgojas atkarībā no klienta ievadītās informācijas. Bet ērtāku saziņu ar banku nodrošinās privātbaņķieris viena klikšķa attālumā.

Jaunās internetbankas izveide ir tikai daļa no virknes ieviešamo jauninājumu, ko banka plāno īstenot. Nākotnē sagaidāmi arī ātrie maksājumi, „open banking” jeb atvērtā bankas sadarbības platforma, ieguldījumu un investīciju produktu līnija „Investīciju izvēlne” un citi risinājumi, kas atvieglos un uzlabos klientu apkalpošanas pieredzi.

Par Baltic International Bank

Baltic International Bank jau 25 gadus darbojās Latvijas finanšu tirgū. Baltic International Bank ir viena no bankām ar vislielāko pieredzi individuālā klientu apkalpošanā Latvijā, kas sniedz klientu individuālajām finanšu vajadzībām piemērotus augstas kvalitātes produktus un pakalpojumus, kā arī investīciju risinājumus, kas ir balstīti uz ilgtspējīgiem ESG (Environmental. Social. Governance) principiem. Banka sadarbojas ar vienu no pasaulē vadošajiem kapitāla pārvaldīšanas uzņēmumiem Wermuth Asset Management, kurš specializējas investīcijās energoefektīvos uzņēmumos un atjaunojamās enerģijas ražošanas jomā, vienlaikus sekmējot investoru kapitāla pieaugumu un rūpējoties par apkārtējo vidi. Baltic International Bank korporatīvās vērtības ir ekspertīze, uzticība un pārmantojamība.

Par ETRONIKA

ETRONIKA ir starptautiski atzīts Ziemeļvalstu FinTech uzņēmums, kas piedāvā digitālās platformas finanšu un mazumtirdzniecības nozarēm, digitālo un mobilo parakstu, mobilos maksājumu risinājumus, kā arī digitālos pakalpojumus tirdzniecības vietām un citiem pakalpojumu sniedzējiem. Uzņēmums atrodas Viļņā, Lietuvā un ir daļa no NRD Companies grupas.

BANKTRON ir godalgota gudra e-kanālu platforma, kas ļauj finanšu iestādēm nodrošināt nevainojami finanšu pakalpojumus dažādās ierīcēs.

Baltic International Bank
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli