Vairāk nekā pusmiljons Latvijas iedzīvotāju izmanto "Smart-ID"


Kerli_Gabrilovica public. foto
Latvijā vairāk nekā pusmiljons cilvēku izmanto elektronisko identitātes apstiprināšanas risinājumu Smart-ID, kuru izstrādājis uzņēmums "SK ID Solutions". Kopumā Smart-ID lieto vairāk nekā 1,5 miljoni lietotāju Baltijā. Decembrī Smart-ID risinājumu ir ieviesusi arī viena no lielākajām bankām Baltijā un otrā lielākā banka Latvijā - "Luminor". Līdz ar to, 2018. gada beigās Smart-ID ir pieejams jau 3 banku – "Luminor", "Swedbank", "SEB" - klientiem. Smart- ID ļauj piekļūt dažādiem pakalpojumiem, izmantojot vienotu digitālo identitāti.

Ja šā gada maijā Latvijā bija aptuveni 350 tūkstoši Smart-ID lietotāju, tad tagad lietotāju skaits ir pieaudzis līdz vairāk nekā pusmiljonam jeb 540 tūkstošiem. Tas nozīmē, ka katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs ir aktīvs Smart-ID lietotājs. Aktīvs Smart-ID konts nozīmē, ka lietotājam ir vienota digitālā identitāte, ar kuras palīdzību izmantot dažādu banku vai citu iestāžu e-pakalpojumus.

Pēc veiksmīgas Smart ID ieviešanas Lietuvā šī gada oktobrī, Latvijā Luminor šo pakalpojumu sāka piedāvāt decembra sākumā. Interese ir liela – jau pirmajās dienās lietotāju skaits pārsniedza 2000 atzīmi, kamēr Lietuvā šobrīd Smart ID lieto jau 10 000 lietotāju. Esam priecīgi, ka Luminor integrācijas un apvienošanas procesā varam savus klientus iepriecināt arī ar digiāliem risinājumiem, kas jau ieguvuši un turpina gūt popularitāti. Igaunijā Smart ID plānots ieviest nākamā gada sākumā. Šis ir nākamis solis, lai piedāvātu klientiem modernus, ērti lietotajums digitālos risinājumos, kas būsu mūsu galvenā prioritāte arī nākamgad,” saka Kerli Gabrilovica, Luminor vadītāja Latvijā.

“Katrs e-pakalpojumu nodrošinātājs tiek aicināts ieviest Smart-ID. Smart-ID burvība ir tajā, ka vienotu digitālo identitāti var izmantot vairākiem pakalpojumiem. Mums ir svarīgi ieviest jaunas iespējas un e-pakalpojumus Smart-ID lietotājiem un turēt savus solījumus par augstu servisa kvalitāti,” skaidro “SK ID Solutions” biznesa attīstības vadītāja Liisa Lukina.

Arī citās Baltijas valstīs Smart-ID lietotāju skaits strauji pieaug. Lietuvā pašlaik ir gandrīz 600 tūkstoši Smart-ID lietotāju, savukārt Igaunijā apmēram 370 tūkstoši. Pakalpojuma lietotāju skaits Baltijas valstīs kopš gada sākuma ir palielinājies 2 reizes.

Par Smart-ID

“SK ID Solutions” savu autentifikācijas risinājumu Smart-ID Baltijā ieviesa 2017. gada sākumā. To var izmantot digitālajai autentifikācijai, saņemot finanšu, izglītības, telekomunikāciju, enerģētikas un mazumtirdzniecības sektora e-pakalpojumus.

Kopš 2018.gada novembra Smart-ID tiek atzīts par Kvalificētu paraksta izveides ierīci (Qualified Signature Creation Device), kuras autentifikācija ir līdzvērtīga ar roku veiktam parakstam, turklāt šis elektroniskais paraksts ir atzīstams par derīgu visās ES valstīs. Smart-ID izmantošana autentifikācijai un elektroniskajam parakstam ir bez maksas un lietotājiem pilnīgi neierobežota. 

Par “SK ID Solutions

“SK ID Solutions” specializējas starptautiskos e-identitātes risinājumos. Kompānija ir Igaunijas valsts partneris nacionālo personu apliecību izsniegšanā un dod iespēju dažādu valstu iedzīvotājiem pieteikties e-pakalpojumiem un veikt elektroniskos parakstus.

“SK ID Solutions” apkalpo vairāk nekā 600 organizācijas, kas ietver finanšu, veselības aprūpes, izglītības un dažādus citus privātā un valsts sektora e-pakalpojumus.

Kopumā “SK ID Solutions” pakalpojumiem Baltijā ir vairāk nekā divi miljoni lietotāju.

Vairāk informācijas: smart-id.com un sk.ee.

SK ID Solutions
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli