Swedbank izstrādājusi jaunu ieguldījumu kontu izdevīgākai nodokļu administrēšanai

Tagad iedzīvotājiem, kuri veic darījumus ar vērtspapīriem, Swedbank piedāvā speciālu ieguldījumu kontu, kas ļaus ērti pārvaldīt savus ieguldījumus vērtspapīros, neraizējoties par gūtā ienākuma deklarēšanu un IIN maksāšanu pēc katra darījuma, kā tas bijis līdz šim. Izmantojot ieguldījuma kontu, iedzīvotāju ienākuma nodokli no peļņas būs jāmaksā tikai brīdī, kad no ieguldījumu konta tiks izņemta lielāka summa, nekā ieguldīts.

Piemēram, ieguldot 10 000 eiro ieguldījuma kontā, klientiem ir iespēja ar tiem brīvi operēt, iegādājoties un pārdodot vērtspapīrus, taču nodokļus par peļņu no šiem darījumiem maksāt tikai tad, ja no ieguldījuma konta izņemtā summa pārsniegs šos sākotnēji ieguldītos 10 000 eiro.

Salīdzinājumam – līdz šim ienākumu deklarēšana bija jāveic, gūstot peļņu no katra vērtspapīra pārdošanas darījuma, noteiktā laika periodā, atkarībā no gūtā ienākuma lieluma, un ieguldītājs pats pastāvīgi sagatavoja informāciju IIN deklarācijai. Turpretī, veicot ieguldījumus no Swedbank ieguldījumu konta, ienākuma deklarēšana būs jāveic un par gūto ienākumu IIN jāmaksā nākamā gada sākumā gada ienākuma deklarācijas ietvaros tikai tādos gadījumos, ja no ieguldījumu konta izmaksātā summa pārsniegs iemaksāto summu. No šī pārsnieguma būs jāaprēķina un jānomaksā IIN. Tāpat banka nodrošinās iespēju sagatavot ieguldījumu konta izrakstu, uz kura pamata ieguldītājs varēs aizpildīt gada ienākuma deklarāciju. Līdz ar to process būs daudz vienkāršāks un ērtāks.

Kā norāda Swedbank Apdrošināšanas un investīciju jomas vadītājs Kristaps Kopštāls: “Nav noslēpums, ka zemās depozītu procentu likmes ir ietekmējušas iedzīvotāju uzkrājumu un ieguldījumu paradumus, liekot meklēt alternatīvas iespējas. Viena no tām – darījumu veikšana ar vērtspapīriem –, kam Swedbank nupat izstrādājusi īpašu kontu, turpmāk ļaus ieguldīt daudz izdevīgāk un ērtāk. Iedzīvotājiem, kuri aktīvi pērk un pārdod vērtspapīrus, tas ļaus veikt ieguldījumus dažādos finanšu instrumentos, piemēram, akcijās, fondos, obligācijās utt., neraizējoties par gūtā ienākuma deklarēšanu un IIN maksāšanu pēc katra darījuma. Tas ir būtisks atvieglojums, ņemot vērā, ka veiksmīga ieguldījumu veikšana vērtspapīros prasa iedziļināšanos un salīdzinoši daudz laika.”

Plašāka informācija par ieguldījumu kontu, tā atvēršanu un sniegtajām priekšrocībām pieejama Swedbank internetbankā.

Swedbank
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli