"Miķelāni bekons" par 2 miljoniem eiro iegādājies cūkkopības kompleksu Lietuvā


public. foto
Viens no Latvijas lielākajiem cūkaudzētājiem SIA "Miķelāni bekons" par 2 miljoniem eiro iegādājies UAB "Sistem" cūkkopības kompleksu Lietuvā, Ķēdaiņu novadā netālu no Josvaiņu ciema. Tā ir viena no lielākajām cūku fermām kaimiņvalstī ar 26 tūkstošu cūku ietilpību. Jauniegādātā īpašuma pārvaldībai Lietuvā nodibināts uzņēmums UAB "Bekonas LT".

“Cūkkopības nozares un arī SIA “Miķelāni bekons” lielākais izaicinājums joprojām ir turēties pretī Āfrikas cūku mēra ietekmei. Saistībā ar visiem ierobežojumiem, kas noteikti nozarei, mēs pazaudējām eksporta iespējas uz Poliju, kas veidoja būtiskus ieņēmumus mūsu Jaunbērzes kompleksa darbībā. Risinājumi bija divi – vai nu samazinām ražošanu, vai meklējam alternatīvu, kur realizēt cūkas, ko līdz tam pārdevām eksportā. Lietuvas uzņēmums “Sistem” nonāca finansiālās grūtībās, tāpēc radās iespēja to iegādāties, ko arī izdarījām,” gandarīts ir SIA “Miķelāni bekons” un arī jaundibinātā “Bekonas LT” valdes priekšsēdētājs Ilvars Strazdiņš.


public. foto

Darījums noslēgts oktobra sākumā ar “Luminor” bankas atbalstu. Līdztekus kompleksa iegādei “Miķelāni bekons” netālu no tā iegādājušies arī nedaudz zemes, lai tāpat kā Latvijā varētu nodarboties ar graudkopību un paši ražot barību saviem sivēniem un cūkām atbilstoši Eiropas Savienības normatīviem.

“Šis pirkums savā ziņā ir līdzīgs Miķelānu cūku kompleksa iegādei, jo saimniecība arī ir nolaista un prasa tūlītējas investīcijas. Šogad un nākamgad Lietuvas kompleksā ieguldīsim vismaz miljonu eiro. Pirkumu veicām ar mērķi strādāt, atjaunot ražošanu un sakārtot kompleksu atbilstoši mūsdienu prasībām, īpaši cūku labturības un biodrošības ziņā. Patlaban kompleksā cūku nav, tiek veikta dezinfekcija un remontdarbi, lai kompleksu sakārtotu atbilstoši biodrošības prasībām. Īpaša uzmanība tiks pievērsta optimālai vircas apsaimniekošanai, kas ir bijusi lielākā problēma līdzšinējo kompleksa īpašnieku darbībā,” skaidro I. Strazdiņš.

“Protams, ka runa ir arī par risku diversifikāciju, un līdz ar šo pirkumu “Miķelāni bekons” droši un stabili var saražoto realizēt Lietuvā. “Bekonas LT” kompleksā saražoto plānojam realizēt Lietuvas tirgū, un mērķis ir maksimālo ražošanas jaudu pakāpeniski sasniegt pāris gadu laikā. Patlaban eksportā strādājam gan ar Igauniju, gan Lietuvu, bet nākotnē raugāmies arī Polijas virzienā. Esam Latvijā vienīgais cūkaudzētājs, kas nodrošina pilnu lauksaimnieciskās ražošanas ciklu, sākot ar graudu audzēšanu un barības ražošanu savām cūkām, līdz pat biogāzes ražošanai,” uzsver I. Strazdiņš.

Jaunie kompleksa saimnieki cūkkopības kompleksu “Miķelāni” no bankrota paglāba 2015. gadā, iegādājoties to izsolē par 1,2 miljoniem eiro. Tobrīd kādreiz Latvijā lielākais cūku komplekss atradās uz bankrota sliekšņa un bija atklāts jautājums par tā pastāvēšanu.

SIA “Miķelāni bekons”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli