"Rīgas Dzirnavnieks" rīko izbraukumu pie zemniekiem - rudzu audzēšanas problēmas un rudzu audzēšanas programma


-„Rīgas Dzirnavnieks”
Viens no lielākajiem graudaugu pārstrādātājiem Latvijā AS "Rīgas Dzirnavnieks" par godu ražas sezonai šī gada 9.augustā (ceturtdien) aicina medijus doties kopīgā izbraucienā uz Latvijas laukiem, lai tiktos ar graudu audzētājiem un pārrunātu šī gada ražas tendences, problēmas un nākotnes plānus. Šoreiz īpaša uzmanība tiks pievērsta rudziem, par kuru audzēšanu interese Latvijā ir būtiski samazinājusies pēdējos divdesmit gadus.

Lai sekmētu lauksaimnieku interesi audzēt rudzus un uzlabotu graudu kvalitāti, "Rīgas Dzirnavnieks" šoruden uzsāks Rudzu audzēšanas programmu. Apsējamās rudzu graudu platības Latvijā ir būtiski samazinājušās - pērn rudzi tikuši apsēti 33,9 tūkst. ha, bet šogad - vien 18,7 tūkst. ha platībā. Viens no skaidrojumiem ir lietavas pērn rudenī, kas traucēja lauku apsēšanu. Tomēr rudzu audzēšanas popularitāte pēdējo desmit un divdesmit gadu laikā ir strauji sarukusi. Rudzu audzēšanas programmas mērķis ir sniegt graudu audzētājiem atbalstu, lai ieinteresētu tos audzēt rudzus, kas sniegtu labākus ražīguma rādītājus un uzrādītu augstākus kvalitātes rādītājus.

Izbraukums ir plānots no plkst.9.00 – 12.30, viesojoties divās saimniecībās. Izbraukšana no Rīgas centra (Esplanādes). Medijiem ir iespējams pieteikties kopīgam transportam (inese.ozolina@theproof.lv, mob. 26174731).

Pasākumā ar šī gada ražas (visu labības veidu) tendencēm iepazīstinās AS "Rīgas Dzirnavnieks" direktore Anita Skudra, Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Ringolds Arnītis, Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra vadītāja Inguna Gulbe un zemnieki.

Pirmā saimniecība būs ZS "Lauciņi" un zemnieks Ainārs Stiliņš (Ikšķiles novads pie Tīnūžiem), otrā saimniecība - ZS "Dzirnieki" zemnieks Āris Kronbergs (Lēdurgas pagasts).

“Rīgas Dzirnavnieks” pirms četriem gadiem uzsāka līdzīgu programmu auzu audzēšanas jomā. Šo gadu laikā programma nesusi cerētos rezultātus un šobrīd izcilas kvalitātes auzas piegādā vairāk nekā 30 zemnieku saimniecības, apsējot ap 3200 ha.

AS „Rīgas Dzirnavnieks” ir viens no lielākajiem graudu pārstrādātājiem Baltijā. Uzņēmums ražo un pārdod graudu pārstrādes produktus – visu veidu kviešu un rudzu miltus, miltu maisījumus, pārslas, placinātus graudus un putraimus industriālajiem patērētājiem, kā arī fasēto produkciju individuālam patēriņam ar zīmoliem „Hercogs”, „Herkuless” un „Īsta Saimniece”.

AS „Rīgas Dzirnavnieks”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli