AS "Sakret Holdings" koncerna apgrozījums pērn pieaudzis par 9%

AS "Sakret Holdings" uzņēmumu 2017.gadā, salīdzinot ar 2016.gadu, audzis par aptuveni 9%, sasniedzot 19,3 miljonus eiro, palielinot produkcijas noietu par 14%. Visstraujāko izaugsmi Baltijas valstīs uzrādījis Lietuvas būvmateriālu tirgus. Latvijas rūpnīcas pamatprodukcijas apgrozījums tikai vietējā tirgū 2017. gadā ir audzis par 3% salīdzinot ar 2016. gada 12 mēnešiem, sasniedzot 6,5 miljonus eiro.

Pērn Lietuvā pārdotās produkcijas apjoms pieaudzis par 23%, salīdzinot ar 2016.gadu, savukārt operatīvais apgrozījums pieaudzis līdz 6,2 miljoniem eiro, kas ir par 18% vairāk. “Kopumā 2017. gads bija raksturīgs ar to, ka Baltijā būvniecībā ir novērojams pieaugums. Latvijā pēc vairāk nekā gada būvniecības sektora krituma, kāpums sākās gada otrajā pusē,” saka AS “Sakret Holdings” padomes priekšsēdētājs Andris Vanags.

Viņš norāda, ka pēdējā gada laikā būtiski kāpušas izejvielu izmaksas, bet realizācijas cenas ierobežoja Baltijas spēcīgā ražotāju konkurence. Tas rezultējās AS “Sakret Holdinga” EBITDA rādītājos, kura 2017. gadā saglabājās 2016. gada līmenī.

Pagājušajā gadā izstrādāti vairāki jauni produkti, kā piemēram akustiskais apmetums, kas iestrādāts tādos interesantos objektos kā VEF Kultūras pils un Tallinas Melngalvju nams, uzlabojot arī siltumu izolējošās īpašības. “Mūsu pieņēmums, ka nākotnē palielināsies pieprasījums energoefektīviem un akustiku uzlabojošiem produktiem, ir piepildījies. Tāpat arī savu sortimentu esam papildinājuši ar dažādiem papildelementiem, kuri palīdz ietaupīt laiku būvniekiem, lai veidotu dažādus fasāžu apdares risinājumus un būtiski paildzinātu to ekspluatācijas laiku,” saka A.Vanags, piebilstot, ka klienti ārvalstīs arvien vairāk novērtē Latvijā ražotos hidroizolācijas materiālus.

Pērn no Latvijas “Sakret” rūpnīcas uz Islandi būtiski pieaudzis eksports, sasniedzot gandrīz tūkstoš tonnu apjomu.

Pirmais AS “Sakret Holdingā” ietilpstošais uzņēmums SIA “Sakret” dibināts 2003. gadā ar ražotni Rumbulā un pašreiz Holdings ar četrām rūpnīcām ir lielākais būvmaisījumu ražotājs Baltijā. Piedaloties konkursos, “Sakret” saņēmis balvas par inovatīvu materiālu ražošanu, eksporta attīstību un importu aizvietojošu produktu ražošanu. Tāpat uzņēmums, sadarbojoties ar augstskolām, tostarp Rīgas Tehnisko universitāti un Biznesa augstskolu “Turība”, sniedz praktiskas un teorētiskas zināšanas studentiem.

AS “Sakret Holdings”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  Kafijas automātu remonts  granulu katli