Par +54,4% pieaug "Orkla Foods Latvija" eksporta apjomi


Orkla_Foods_Latvija
Uzņēmums "Orkla Foods Latvija" turpina audzēt eksportu, kas 2017. gada astoņos mēnešos (janvāris – augusts) ir pieaudzis par +54,4%, salīdzinot ar to pašu laika posmu 2016. gadā. Straujākais "Orkla Foods Latvija" Babītes novada Spilvē ražotās produkcijas noieta pieaugums ir Somijā, Lietuvā un Dānijā.

Straujākais un apjoma ziņā lielākais eksporta pieaugums ir Somijas tirgū. Šim tirgum visvairāk ražojam salātu mērces (dresingus) un majonēzes, kā arī – tomātu mērces un mārrutkus. No mūsu ražojumiem Somijas tirgū pieprasītākās ir tomātu-čili, klasiskā salātu un cēzara salātu mērces. Savukārt Dānijas tirgum ražojam Premium kategorijas dresingus, un Dānijā pieprasītākās ir mango un pesto mērces,” informē „Orkla Foods Latvija” mārketinga direktore Dana Erciņa-Užāne.

Eksporta apjomu pieaugums saistīts gan ar uzlabojumiem „Orkla Foods Latvija” produkcijas distribūcijā, gan ar uzņēmuma produkcijas atpazīstamības un uzticamības pieaugumu. „Daudzos eksporta tirgos strādājam jau daudzu gadu garumā, un tas vairo mūsu produkcijas atpazīstamību un uzticēšanos tai, kā arī ceļ tās vērtību,” secina „Orkla Foods Latvija” mārketinga direktore.

Tāpat arī eksporta izaugsme ir saistīta ar strukturālām izmaiņām „Orkla” uzņēmumos Eiropā. Uz „Orkla Foods Latvija” ražotni Babītes novadā no Lietuvas ir pārcelta vairāku produktu ražošana Lietuvas tirgum. Tādēļ eksporta apjoms uz šo valsti ir vairāk nekā dubultojies un prognozējams, ka varētu pieaugt vēl vairāk. „Orkla Foods Latvija” ražojumi eksporta tirgos ir pieejami gan ar zīmolu „Spilva”, gan ar vietējos tirgos plašāk pazīstamiem zīmoliem „Beauvais”, „Felix”, „Vitana”.

Orkla Foods Latvija” Top 3 lielākie eksporta tirgi (apgrozījums 2017. g. 8 mēnešos):

1. Somija;

2. Igaunija;

3. Lietuva.

Orkla Foods Latvija” Top 3 straujāk augošie eksporta tirgi (2017. g. 8 mēnešos, salīdzinot ar 2016. gada pirmajiem 8 mēnešiem; ņemtas vērā valstis ar eksporta apgrozījumu virs 100 000 EUR):

1. Somija +768,4%;

2. Dānija +130,0%;

3. Lietuva +113,3%.

Uzņēmuma „Orkla Foods Latvija” ražojumu eksporta tirgi ir ASV, Čehija, Dānija, Igaunija, Īrija, Kanāda, Krievija, Lielbritānija, Lietuva, Norvēģija, Slovākija, Somija, Ukraina, Vācija, Zviedrija.

Orkla Foods Latvija” ir viens no modernākajiem un lielākajiem ēdienu un ēdiena piedevu ražotājiem Latvijā un Baltijas valstīs. Uzņēmums ar nosaukumu „Orkla Foods Latvija” strādā kopš 2015. gada decembra, kad tika pabeigta „Orkla” grupai piederošo kompāniju SIA „Spilva” un AS „Gutta” apvienošana vienā uzņēmumā. Jau vairāk nekā 25 gadus Latvijā un arī tās kaimiņvalstīs ir pazīstami un iecienīti uzņēmuma zīmoli un produkti, kas pieejami tādās kategorijās kā tomātu mērces un kečupi, majonēzes, dresingi, konservēti dārzeņi, ievārījumi un deserti, mārrutki un sinepes, zupas un otrie ēdieni, garšvielas, sulas un nektāri, dzeramais ūdens un kvasa dzēriens, smūtiji.

Vairāk: www.orklafoods.lv

 

„Orkla Foods Latvija”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana