RePharm nomaksā nodokļos turpat 30 miljonus, sabiedriskā labuma projektiem velta 500 000 eiro


foto;www.repharm.lv
2016.gadā AS RePharm valsts kopbudžetā kopā samaksāja turpat 30 miljonus eiro. RePharm ir viens no lielākajiem valsts sociālās apdrošināšanas, iedzīvotāju ienākuma, uzņēmuma ienākuma un pievienotās vērtības nodokļu maksātājiem Latvijā. RePharm pārvaldīto uzņēmumu grupā kopā strādāja apmēram 3200 (3197) darbinieki.

RePharm pārvaldīto uzņēmumu kopējais apgrozījums 2016.gadā sasniedza 229 miljonus (229 039 000) EUR. Salīdzinot ar 2015.gadu RePharm kopējais apgrozījums pieaudzis par 15,6% jeb 31 miljonu (30 985 066) EUR.

RePharm EBITDA* rādītājs 2016.gadā sasniedza 30,8 miljonus (30 841 322) eiro, tas ir par 3,36% vairāk, salīdzinot ar 2015.gadu.

RePharm ģenerāldirektors Dins Šmits: “2016.gadā RePharm izaugsme bija līdzīga kopējām tendencēm veselības aprūpes un farmācijas nozarē. Uzmanību mēs veltījām kā iekšējo procesu sakārtošanai, lai atbrīvotu resursus mūsu klientu un pacientu labā, tā mūsu piedāvājumu pilnveidošanai klientiem. Šogad mūsu prioritāte ir darba kvalitātes un klientu servisa uzlabošana, kuru attīstām izmantojot jaunākās tehnoloģijas, piem., plānojam ieviest tiešsaistes reģistrāciju, elektroniskos norēķinus, esam pilnībā gatavi e-recepšu apritei, lai maksimāli vienkāršotu procesus. Cilvēkam ir būtiski, lai ārsta, aptiekas apmeklējums vai izmeklējumi ir skaidri saprotami un ērti. Tāpēc mūsu mērķis ir maksimāli samazināt birokrātiju, lai cilvēks saņemtu pamata pakalpojumu.”

RePharm lielākos nodokļu maksājumus veidoja darbaspēka nodokļi, valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (VSOI), pievienotās vērtības (PVN) un uzņēmuma ienākuma nodokļi (UIN). RePharm pārvaldīto uzņēmumu nomaksātie nodokļi veido šādu ainu:

  • AS Veselības Centru Apvienība kopā nodokļos ir samaksājusi 5 miljonus, no kuriem VSAOI veido 3 miljonus, bet iedzīvotāju ienākuma nodoklis – 1,68 miljonus eiro. Savukārt SIA Centrālā Laboratorija – 0,96 miljonus eiro, no kuriem VSAOI veido 0,63 miljonus, bet iedzīvotāju ienākuma nodoklis – 0,34 miljonus eiro. Veselības Centru Apvienības kopējais apgrozījums 2016.gadā bija 18,7 miljoni eiro, bet Centrālās Laboratorijas – 7,9 miljoni eiro.

  • AS Sentor Farm Aptiekas (Mēness aptieku zīmola pārvaldītāja) nodokļos kopā ir samaksājusi 7,9 miljonus, no kuriem VSAOI ir veikti maksājumi 3,25 miljonus eiro apmērā un samaksāti 1,8 miljoni eiro iedzīvotāju ienākuma nodokļa, kā arī 2,85 miljoni eiro – PVN un UIN.

  • AS Recipe Plus kopējie maksājumi valsts budžetā 2016.gadā sasniedza 13,9 miljonus eiro, no kuriem VSOI ir veikti maksājumi 0,8 miljonu eiro apmērā un samaksāti 0,44 miljoni eiro iedzīvotāju ienākuma nodokļa. AS Recipe Plus samaksāja 12,67 miljonus eiro PVN un UIN.

Pērn RePharm aptieku tīkla modernizācijā un paplašināšanā kopā investēja vairāk nekā 6,57 miljonus eiro. Īstenojot aptieku tīkla modernizāciju, uzņēmums paplašināja piegādātāju loku, uzsvaru liekot un piedāvājot veselība dzīvesveida produktus – uztura bagātinātājus, kosmētiku u.c.

Veselības Centru Apvienībai ir aptuveni 220 000 unikālo klientu, bet “Mēness Aptieku” tīklā notiek vidēji 700 000 pirkumu mēnesī

2016.gadā RePharm kopā labdarībai ziedoja un īstenoja sabiedriskus projektus par aptuveni 500 000 eiro. Galvenokārt ieguldot farmaceitu tālākizglītībā un kvalifikācijas celšanā, kā arī ziedojot dažādu NVO un veselības aprūpes veicināšanas organizāciju atbalstam, piem., Latvijas Tuberkulozes fondam, Atbalsta grupai inficētajiem ar HIV un AIDS slimniekiem un Latvijas Farmaceitu biedrībai u.c.

 

Būtisks virziens pērn bija farmaceitu tālākizglītība un kvalifikācijas celšana, ko “Mēness Aptiekas” īstenoja sadarbībā ar veselības aprūpes speciālistiem. Vairāk nekā 400 farmaceitu piedalījās semināros par cukura diabēta pacientu aprūpi, kosmētisko līdzekļu pareizu lietošanu dermatoloģisko sarežģījumu gadījumā, brūču apkopi un virkni citus.

Lai risinātu darbaspēka deficīta problēmas nozarē, ar RePharm un citu uzņēmumu atbalstu un sadarbībā ar Rīgas 1. medicīnas koledžu un Sarkanā Krusta koledžu ir izveidotas 5 studentu grupas, kurās par nākamo darba devēju līdzekļiem mācās topošie farmaceitu asistenti.

Repharm ir koncerna valdošais uzņēmums, kuram ir līdzdalība un kas pārvalda AS Sentor Farm Aptiekas (Mēness Aptieka zīmols), Veselības Centru apvienību, Centrālo laboratoriju, Recipe Plus un citus uzņēmumus.

*ieņēmumi pirms procentu, nodokļu, nolietojuma un amortizācijas atskaitījumiem jeb rādītājs, kas parāda uzņēmuma ienākumu gūšanas spēju ar esošiem aktīviem un darbībām ražošanā un pārdošanā

Līga Ribkinska AS RePharm Komunikācijas direktore
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Dārza nojumes Metināšanas piederumi